שתף קטע נבחר

מות הפעוטה בפ"ת: סייעת חשודה בהריגה

בית המשפט האריך בשישה ימים את מעצרה של הסייעת, בת 23, שחשודה בהריגתה של פעוטה בת שנה וחודשיים שנמצאה מחוסרת הכרה בפעוטון בפתח תקווה בשבוע שעבר. ממצאי החקירה העלו חשד לפלילים והוחלט לעצור אותה. מנהלת הפעוטון וסייעת נוספת שוחררו למעצר בית

 

בית משפט השלום בפתח תקווה האריך היום (ה') בשישה ימים את מעצרה של סייעת בת 23 שנעצרה בחשד למעורבות במות הפעוטה יסמין וינטה, בת שנה וחודשיים, בשבוע שעבר בפעוטון בפתח תקווה. במשטרה מייחסים לה חשד להריגה. אמש נחקרו מנהלת הפעוטון, בת 50, וסייעת נוספת בת 33. השתיים שוחררו למעצר בית למשך חמישה ימים.

 

הוריה של הפעוטה, עובדים זרים, שבו למולדובה עם הגופה לאחר שבוצעה נתיחה שלאחר המוות. במהלך החקירה עלו תהיות על תפקוד צוות הפעוטון בכל הקשור לטיפול בפעוטה, תהיות שלא ניתן לפרסם עקב צו איסור פרסום שהוטל על פרטי החקירה.

הפעוטון בפתח תקווה ()
הפעוטון בפתח תקווה

הפעוטון בפתח תקווה שבו מצאה יסמין את מותה נותר היום סגור. תושב השכונה, שנכדו שהה עד לפני שנתיים בפעוטון, סיפר כי הם הבינו שהפעוטה מתה מוות בעריסה והופתע לשמוע שיש חשד שמותה נגרם כתוצאה מאירוע פלילי. "הנכד שלי היה בפעוטון הזה. האנשים בצוות הפעוטון הם אנשים טובים. לא היו לבתי טענות על הטיפול בבן שלה בזמן ששהה בו. אני מופתע ממה שקרה ומקווה שזה לא נכון".

 

וינטה נמצא מחוסרת הכרה לפני שמונה ימים בפעוטון. צוות מד"א ירקון שהוזעק לפעוטון ביצע בה החייאה והיא פונתה לבית חולים שניידר בעיר שם נקבע מותה. בתחילה הייתה הערכה כי הפעוטה נפטרה מתסמונת מוות בעריסה, אך בהמשך לאור ממצאים שהתקבלו, עלה חשד שמותה נגרם כתוצאה מאירוע פלילי.

 

בעקבות הממצאים הוחלט אתמול לעצור את מנהלת הפעוטון ושתי הסייעות ובסיום חקירתם הוחלט לשחרר את המנהלת ואחת הסייעות למעצר בית ואת הסייעת השנייה להביא לבית משפט ולבקש את הארכת מעצרה להמשך חקירה. בממצאי החקירה הוחלט לייחס לה עבירת הריגה.

 

עו"ד קובי מרגולוב, המייצג את הסייעת, אמר: "מדובר במעצר מיותר לחלוטין של סייעת צעירה, אם לשניים, כשלא נמצא כל מסמך רפואי הקובע כי הקטינה נפטרה כתוצאה ממעשה או מחדל זה או אחר של מרשתי. למעשה סיבת המוות לא נחשפה עד היום ומכאן לא ברורה ההצדקה לייחס למרשתי דווקא עבירת הריגה". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים