שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  צפו: הכירורגית רקדה בניתוח - מטופלת נשארה עם נזק מוחי

  כירורגית פלסטית אמריקנית שהעלתה לרשת סרטוני וידאו בהם היא רוקדת בזמן ניתוחים, הואשמה כי גרמה לנזק מוחי בלתי הפיך למטופלת באחד הניתוחים. בסרטונים היא נראית כשהיא מפזזת לצלילי היפ הופ וראפ בחדר הניתוח כשבידיה מיכשור רפואי

   

   

  כיצד הייתם מגיבים לו הייתם יודעים שהמנתח שלכם רוקד כשאתם שוכבים על מיטת הניתוח מורדמים? עבור רופאה כירורגית בארה"ב, מדובר בפעולה שגרתית. ד"ר ווינדל דייויס בוט שנהגה לצלם עצמה רוקדת בזמן ניתוחים, הואשמה לאחרונה שגרמה לנזק בלתי הפיך לאחת המטופלות.

   

  מוזיקה היא חלק בלתי נפרד ממרבית חדרי הניתוח בישראל ובעולם. על פי המקובל, הכירורג רשאי לבחור לעצמו את ה"פלייליסט", מה שאמור להשרות אווירה רגועה במהלך הניתוח. אלא שריקוד בזמן הניתוח הוא פעולה רשלנית, ומסוכנת. הרופא הרוקד בעצם הפעולה מבטל את ה"סטריליות" הקפדנית בחדר הניתוח, ומסכן את המטופל ואת צוותו.

   

  כל תזוזה חריגה מהמיקום של אנשי הצוות בעת הניתוח, או מגע לא נכון עם מיכשור, עלול לגרום לזיהום שיכול לעלות בחיי אדם. מסיבה זו, לצוותי חדרי הניתוח ישנה חלוקת תפקידים מדוייקת בכל אזורי החדר: טכנאים, אחות המגישה למנתח את כלי הניתוח, אחות "מסתובבת" הניצבת במעגל המרוחק של חדר הניתוח, המנתח הראשי, הרופאים עוזרי המנתח, המרדים, וסטודנטים - לכולם מיקום ספציפי, כשכל חריגה או מגע אסור בכלים סטריליים עלול להסתיים באסון.

   

  תביעה נגד "הרופאה המרקדת"

  ד"ד דייויס בוט נהגה להעלות סרטוני וידאו לרשת, בהם היא נראית רוקדת לצלילי מוזיקת היפ הופ וראפ לעיני המצלמה. בחלק מהפעמים היא נראית כשהיא אוחזת בידיה כלי ניתוח ומיכשור חשמלי. הצוות שמאחוריה נצפה לעיתים מצטרף אליה לריקוד.

   

  הפעם מדווח אתר TMZ, הוגשה נגד הרופאה תביעה על ידי בנה של מטופלת, שלקתה בנזק מוחי בלתי הפיך. בנה של המטופלת טען כי אמו עברה ניתוח להידוק הבטן. לאחר השיחרור לביתה, היא סבלה מדום לב והובהלה בחזרה לבית החולים, שם אובחן נזק מוחי בלתי הפיך.

   

  בנה של החולה האשים את "הרופאה המרקדת" בכך שלא ביצעה את הניתוח באופן תקין, והתפרים הזדהמו מה שהוביל להחמרה במצבה של אמו.


   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים