שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  לוחם דובדבן נלחם על חייו: "משליך הפלטה לא זוהה ולכן לא בוצע ירי"
  מפרטי האירוע שבו נפצע הלוחם באורח אנוש במהלך מעצר מבוקש ברמאללה עולה כי על אף שלבש מיגון מלא כולל קסדה, הוא נפגע מפלטת שיש גדולה שהושלכה מקומה שלישית. האחראי טרם נתפס. ליברמן: "המחבל המנוול שפגע בו לא יידע יום ולילה. לא יעבור זמן רב עד שנשים עליו את היד, חי או מת"

   

  השיירה הצה"לית יוצאת מהעיירה הפלסטינית

  השיירה הצה"לית יוצאת מהעיירה הפלסטינית

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  בבית החולים הדסה עין כרם בירושלים ממשיכים להיאבק על חייו של לוחם דובדבן שנפצע אנושות לאחר שהושלך לעברו חפץ כבד במהלך פעילות למעצר מבוקש לפנות בוקר בעיירה אל עאמרי בפאתי רמאללה. מתחקיר ראשוני עולה כי מדובר בפלטת שיש גדולה שהושלכה לעבר הלוחם שהיה בכוח חיפוי של הפעולה ופגעה בראשו.

   

  שר הביטחון אביגדור ליברמן הגיב בחשבון הטוויטר שלו: "לבנו עם לוחם דובדבן ומשפחתו בשעות הקשות האלו שבהן כל עם ישראל מתפלל יחד להחלמתו. אנו רואים את האירוע בחומרה רבה. המחבל המנוול שפגע בו לא יידע יום ולא יידע לילה. לא יעבור זמן רב עד שנשים עליו את היד, חי או מת".

   

  "הקסדה נהרסה, הוא נפל על הגב וקיבל מכה נוספת. אז הוא קיבל מכה קשה בראשו ופונה", אמרו בצה"ל. "זו הייתה פעולה הכרחית לעצור כמה פעילי טרור שביצעו בעבר פיגועים. הלוחם לבש מיגון מלא כולל קסדה ובעת שהיה צמוד לאחד הבתים הושלכה לעברו פלטת השיש. זו הייתה פעולה נקודתית ובהמשך התפתחה הפרת סדר".

  כוחות צה
  הרכבים הצה"ליים ברמאללה

  כוחות צה

  "למרות השקט היחסי", אומרים בצה"ל, "בפועל יש עלייה בפח"ע העממי ובאירועי ירי מתחילת הרמדאן בשבוע האחרון. המשימה שלנו היא לסכל את הפיגועים בעומק השטח לפני המגע של המחבלים עם האזרחים. יש כאן ניהול סיכונים מבחינת החיכוך אל מול הרצון לייצר ביטחון ותחושת ביטחון בתקופה מורכבת".

   

  לפי צה"ל, "המחבל שזרק את לוח השיש באירוע לא נעצר. הכוח לא ירה לעבר מקור ההשלכה ולא זיהה אותה. בהמשך הכוחות השתמשו באמצעים לפיזור הפגנות מול מפרי הסדר. בניגוד לטענות - אין שום שינוי בהוראות הפתיחה באש. הסיבה שלא נפתחה אש לעבר המחבל שהשליך את פלטת השיש היא כי הוא לא זוהה".

   

  המבצע בוצע בהובלה מודיעינית של שב"כ, כחלק מהפעילות הנרחבת של אוגדת איו"ש בימים אלה לסיכול פיגועים בתקופה נפיצה זו של חג הרמדאן, שבמהלכה אירעו בשנים האחרונות פיגועים קטלניים רבים שמקורם בגדה.

   

  בדרך כלל במעצרים במחנות פליטים צפופים משליכים פלסטינים חפצים גדולים על הלוחמים בהם מכונות כביסה, רהיטים כבדים ועוד. חבריו של הלוחמים פינו אותו מהר אל מחוץ למחנה ובמקביל השלימו את המשימה ועצרו את המבוקש.

   

   

   

   

  בהכנת הידיעה השתתפה שחר חי
  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים