שתף קטע נבחר

מנכ"ל הבורסה למטבעות דיגיטליים: "בדומה לסין ולרוסיה, גם אצלנו מפחידים אותך"

בתקופה האחרונה נרשמו ירידות חדות במספר ובהיקף העסקאות במטבעות דיגיטליים בישראל. מנכ"ל הבורסה למטבעות דיגיטליים, אלי בז'רנו, לאולפן ynet: "האווירה עכשיו היא אווירה של רגולציה, ציפו מראש לדעיכה במסחר. ברור שתהיה פה פעילות, השאלה איך והאם יהיה עידוד של המדינה"

 

 

 

בתקופה האחרונה נרשמו ירידות חדות במספר ובהיקף העסקאות במטבעות דיגיטליים המבוצעות בישראל. כאשר ברקע עומד האיסור שהטיל מבקר המדינה, יוסף שפירא, על שרי הממשלה וסגניהם לרכוש ביטקוין, התארח הבוקר (ה') באולפן ynet מנכ"ל הבורסה למטבעות דיגיטליים, אלי בז'רנו.

 

"האווירה עכשיו היא אווירה של רגולציה סביב הנושא הזה. נכון שאפשר היה לצפות את זה מראש, ולכן גם ציפו מראש לדעיכה במסחר. אובר רגולציה לא משפיעה רק על מטבעות קריפטוגרפיים באופן הזה. רגולציה יודעת להאט ולשחרר מהלכים כלכליים. אצלנו בישראל יש הרבה מאוד הפחדות, כבר ב-2014 של בנק ישראל, והשבוע שמענו על מבקר המדינה שמזהיר את הפוליטקאים שלנו מלהשתמש בביטקוין".

 

רשות המסים מפרסמת כללי מיסוי על מטבעות וירטואליים

גם גוגל הורגת את הביטקוין

 

   (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
(צילום: shutterstock)

לטענת בז'רנו, "בכל מקרה תהיה פעילות של מטבעות כאלו בישראל, השאלה היא איך. האם יהיה עידוד של המדינה לפעילות הזאת? עידוד כזה כמובן יעשה את הסיבוב כולו, ויחזיר למדינה את התשואות של התחום הזה. או שלא יהיה עידוד, ואז התחום ירד למחתרת".

 

בתגובה לטענות לפיהן הרשויות חוששות מכך שהשימוש במטבעות קריפטוגרפיים מעודד ומסייע להלבנת הון, אומר בז'רנו כי "מס הכנסה דווקא היה מאוד ברור בעמדה שלו: ביטקוין מבחינתו הוא נכס וצריך לשלם עליו מס. הוא אפילו פרסם הנחיות. מצד שני, אם אתה רוצה לשלם את המס, כלומר רוצה לממש את הרווחים או ההפסדים שלך - הבנק מערים קשיים. למה? גם בגלל חוסר הבנה בטכנולוגיה, וגם בגלל חשש אמיתי מהלבנות הון".

 

בז'רנו מסכים לכך שקיים צורך בפיקוח מסודר על התחום, אך מסביר כי "מה שקורה באירופה, בארה"ב, באוסטרליה וביפן זה פיקוח עם עידוד, לא עם הפחדה. הם אומרים: בואו, אתם יכולים, אם תעשו 1,2,3 יש רישיון. יש כללים. מה שקורה אצלנו, צר לי להקביל את זה בצורה כזאת אבל זה דומה יותר למה שקורה ברוסיה או בסין, במקומות שפשוט מפחידים אותך בשביל שלא תעשה משהו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים