שתף קטע נבחר

הפלסטינים הוציאו את התינוקת מעזה מרשימת הרוגי צה"ל

דובר משרד הבריאות בעזה מסר כי לילה רנדור, התינוקת בת שמונת החודשים שהוריה טענו כי מתה במהלך ההפגנות לאורך גבול הרצועה, "לא רשומה בין השהידים כי אנחנו עדיין מחכים לדו"ח, נדרשת חקירה"

 

לילה רנדור ()
לילה רנדור. בת שמונה חודשים
 

משרד הבריאות מטעם ממשלת חמאס בעזה מסר כי התינוקת בת השמונה החודשים שתחילה דווח כי נהרגה בידי כוחות צה"ל במהלך ההפגנות ליד גדר הרצועה, הוצאה מרשימת ההרוגים. הרשויות ממשיכות לחקור את נסיבות מותה.

 

בשבוע שעבר דווח כי התינוקת, לילה רנדור, נהרגה משאיפת גז מדמיע במהלך ההפגנות, שהתקיימו ב-14 בחודש לאורך הגבול. יותר מ-60 פלסטינים נהרגו באירועים אלה. בסוכנות הידיעות AP צוטט רופא שאמר כי למותה של התינוקת קדם רקע בריאותי סבוך, והוא לא מאמין שגז מדמיע גרם למותה.

 

 

רצועת עזה לילה רנדור תינוקת פלסטינית נהרגה משאיפת עשן עימותים עם ישראל צה
(צילום: AFP)

רצועת עזה לילה רנדור תינוקת פלסטינית נהרגה משאיפת עשן עימותים עם ישראל צה
(צילום: AFP)
דובר משרד הבריאות בעזה, ד"ר אשרף אל-קודרה, מסר כי חקירה מתנהלת בעניין התינוקת. "לילה רנדור לא רשומה בין השהידים כי אנחנו עדיין מחכים לדו"ח", אמר. לדבריו, התינוקת הגיעה מתה לבית החולים "והמשפחה אמרה שהיא שאפה גז מדמיע במהומות לאורך הגבול. לא היה ברור בהתחלה אם היא מתה בגלל זה או לא. לכן הפנינו את המקרה לחקירה".

 

אל-קודרה אמר כי בחודשיים של פעולות המחאה נגד ישראל נהרגו 112 פלסטינים בידי צה"ל. "זה נושא מאוד רגיש", הוסיף. "כוחות הכיבוש רוצים להוכיח שהיא לא נהרגה מירי גז מדמיע. אני לא אומר שכך היה, אבל נדרשת חקירה".

 

סא"ל יונתן קונריקוס, דובר צה"ל בתקשורת הבינלאומית, אמר כי בידי צה"ל ראיות שגורמות להטיל ספק בטענות שלפיהן התינוקת מתה מגז מדמיע. "זה מבוסס על מודיעין ועל דיווחים שונים, היא סבלה מדברים אחרים, היא לא מתה משאיפת עשן".

 

בני משפחתה של לילה האשימו את הצבא הישראלי במותה, אך "הניו יורק טיימס" ציטט בני משפחה שסיפרו כי היא סבלה ממחלת לב מולדת. העתק של דו"ח ראשוני של בית החולים העיד על "פגמים בלב מאז הלידה" וכי התינוקת סבלה מ"עצירה חמורה במחזור הדם והנשימה". לא נטען שם ששאיפת הגז המדמיע תרמה או לא תרמה למותה.

 

ישראל דחתה עד כה את הקריאות לחקירה עצמאית של האירועים האלימים שהביאו למותם של הפלסטינים באירועים לאורך גבול הרצועה, והדגישה כי השימוש באש חיה היה חוקי ומוצדק.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AFP
לילה רנדור. הגיעה מתה לבית החולים
צילום: AFP
מומלצים