שתף קטע נבחר

רונן נהרג מפגיעת לוח שיש: "חלם להתגייס לדובדבן"

נקבע מותו של סמ"ר רונן לוברסקי, הלוחם שנפצע אנוש בעת שפלסטיני זרק עליו לוח שיש במהלך פעילות למעצר מבוקש פלסטיני במחנה פליטים בפאתי רמאללה. הלווייתו תיערך הלילה ב-02:00. לוברסקי הוא הלוחם הראשון מדובדבן שנהרג בפעילות מבצעית כתוצאה ישירה מפעילות טרור

 

רונן לוברסקי (מתוך עמוד הפייסבוק של רונן לוברסקי )
סמ"ר רונן לוברסקי(מתוך עמוד הפייסבוק של רונן לוברסקי )

בבית החולים הדסה עין כרם נקבע היום (שבת) מותו של סמ"ר רונן לוברסקי, בן 20 מרחובות. לוברסקי, לוחם דובדבן, נפצע שלשום באורח אנוש לאחר שהושלך לעברו לוח שיש במהלך פעילות מבצעית במחנה הפליטים אל-עאמרי שבפאתי רמאללה. הלווייתו תיערך הלילה בשעה 02:00 בחלקה הצבאית בהר הרצל בירושלים. לוברסקי הוא הלוחם הראשון מדובדבן שנהרג במהלך פעילות מבצעית כתוצאה ישירה מפעילות טרור.

 

חברות שהתאמנו עם לוברסקי בקבוצת הכושר הקרבי, סיפרו על ההתרגשות שאחזה בו לקראת גיוסו לצה"ל. "הוא מאוד התרגש לקראת הגיוס לדובדבן, זה היה החלום שלו ובשביל להגשים אותו הוא התאמן הרבה. ובסוף הוא באמת הצליח". לדבריהן, "הוא היה בחור דייקן ופרפקציוניסט, תמיד הכי טוב, תמיד מראה דוגמה, עוזר ושואל מה עם האחרים. אף פעם לא השאיר אף אחד מאחור. היה מאוד אכפתי, מצחיק וחברותי ותמיד הסתכל על הצד החיובי של כל דבר".

 

 

"הקסדה נהרסה. הוא נפל על הגב, קיבל מכה נוספת בראשו ופונה", אמרו בצה"ל. "זו הייתה פעולה הכרחית לעצור כמה פעילי טרור שביצעו בעבר פיגועים. הלוחם לבש מיגון מלא כולל קסדה ובעת שהיה צמוד לאחד הבתים הושלך לעברו לוח השיש. זו הייתה פעולה נקודתית ובהמשך התפתחה הפרת סדר".

 

רונן לוברסקי  (מתוך עמוד הפייסבוק של רונן לוברסקי )
סמל רונן לוברסקי ז"ל(מתוך עמוד הפייסבוק של רונן לוברסקי )

כוחות צה
שיירת צה"ל יוצאת מרמאללה לאחר המבצע

כוחות צה

לפי צה"ל, "המחבל שזרק את לוח השיש באירוע לא נעצר. הכוח לא ירה לעבר מקור ההשלכה ולא זיהה אותו. בהמשך הכוחות השתמשו באמצעים לפיזור הפגנות מול מפרי הסדר. בניגוד לטענות - אין שום שינוי בהוראות הפתיחה באש. הסיבה שלא נפתחה אש לעבר המחבל שהשליך את לוח השיש, היא שהוא לא זוהה".

 

המבצע בוצע בהובלה מודיעינית של שב"כ, כחלק מהפעילות הנרחבת של אוגדת איו"ש בימים אלה לסיכול פיגועים בתקופה נפיצה זו של חג הרמדאן, שבמהלכה אירעו בשנים האחרונות פיגועים קטלניים רבים שמקורם בגדה.

 

בדרך כלל במעצרים במחנות פליטים צפופים משליכים פלסטינים חפצים גדולים על הלוחמים, בהם מכונות כביסה, רהיטים כבדים ועוד. חבריו של הלוחמים פינו אותו במהירות אל מחוץ למחנה ובמקביל השלימו את המשימה ועצרו שלושה מבוקשים.

 

ראש הממשלה שלח תנחומים

ראש הממשלה בנימין נתניהו הביע צער עמוק על מותו של הלוחם, ושלח "תנחומים מעומק הלב למשפחתו. זרועות הביטחון יגיעו למחבל ומדינת ישראל תמצה עמו את הדין", נמסר.

 

נשיא המדינה ראובן ריבלין מסר: "בעצב גדול קיבלנו את הבשורה על מותו של לוחם דובדבן, סמ"ר רונן לוברסקי ז"ל. אמש עוד הספקתי לשוחח עם הוריו ואחיו, לשמוע על מצבו ולשלוח תפילות להחלמתו, והיום אנו שולחים בכאב גדול חיבוק של נחמה ושותפות מול האסון הנורא. אני מבקש לחזק בשעה קשה זו גם את לוחמי ומפקדי היחידה המופלאים, טובי בחורינו היוצאים לילה-לילה אל הפעילות המבצעית המאפשרת את שגרת חיינו בביטחון. אנו כואבים את כאב המשפחה והיחידה ומאמצים אותם אל ליבנו. יהיה זכרו של רונן ברוך". 
שר הביטחון, אביגדור ליברמן, צייץ בטוויטר: "דובדבן, מיחידות העילית שלנו, עורכת מדי לילה מעצרים רבים במלחמה בלתי פוסקת, שאין בה תהילה ופרסום. אני מבקש לשלוח תנחומים בשם כל עם ישראל למשפחה ועוקב מקרוב אחר המאמצים לעצור את המחבל. אנו נביא צדק לרונן".

 

שר החינוך נפתלי בנט, צייץ בטוויטר: "‏במותו בסימטאות מחנה אל-עמרי, הציל רונן ז"ל חיי ישראלים ברחובות תל אביב. עם ישראל כולו אבל על נפילתו. פנים טובות של אדם טוב. רונן היה בן 20 במותו. עצוב כל כך. יהי זכרו ברוך".

 

יו"ר הכנסת, ח"כ יולי אדלשטיין: "לבי עם משפחתו וחבריו של סמ"ר לוברסקי ז"ל. תנחומים וחיזוקים למקורביו ולכל חיילי יחידת דובדבן. אני סומך על כוחות הביטחון ובטוח שתוך זמן קצר ישימו ידם על המחבל שגרם למותו, וימצו עמו את הדין".

 

ראש האופוזיציה, ח"כ יצחק הרצוג: "כואב מאד את מותו בטרם עת של לוחם יחידת דובדבן, רונן לוברסקי, שנאבק על חייו בימים האחרונים. תנחומיי הכנים למשפחתו ולחבריו, בתפילה כי לא יידעו עוד צער ושכול".

 

ראש העיר רחובות, רחמים מלול, מסר: "העיר כולה מרכינה את ראשה בצער, עם היוודע דבר פטירתו של בן העיר רונן לוברסקי ז"ל. רונן היה מלח הארץ, בן מסור, תלמיד מצטיין, צנוע וערכי. אנו כואבים את לכתו ושולחים תנחומים וחיבוק חם לבני משפחתו".

 

אביבית צנטי ושחר חי השתתפו בהכנת הידיעה
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דובר צה"ל
סמ"ר רונן לוברסקי ז"ל
צילום: דובר צה"ל
מומלצים