שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  העימותים ברהט: תיעוד השוטר סוטר לעצור הועבר למח"ש
  מח"ש תבדוק את התיעוד ובו נראה שוטר סוטר לעצור שאינו מתנגד במהלך העימותים ברהט, למרות שטרם הוגשה תלונה בנושא. שני השוטרים שנפצעו באירוע שוחררו מבית החולים. השר ארדן: "הסרטון מעורר שאלות נוקבות כלפי התנהגות השוטר".

   

  העימותים האלימים ברהט

  העימותים האלימים ברהט

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  המשטרה העבירה הבוקר (שבת) לבדיקת מח"ש את התיעוד ובו נראה שוטר סוטר לחשוד שהוחזק בידי כמה שוטרים אתמול ברהט, כשהוא אינו מתנגד ומנוטרל. האירוע התרחש במהלך פעילות משטרתית שנערכה בעיר הדרומית. במהלך העימותים נפצעו שני שוטרים שנזקקו לטיפול רפואי ושני חשודים נעצרו.

  עימותים ברהט ()
  התיעוד הועבר לבדיקת מח"ש. העימותים ברהט

  עימותים ברהט ()

  מוקדם יותר נמסר כי השוטרים שוחררו מבית החולים והם סובלים מחבלות. ממח"ש נמסר כי לא הוגשה תלונה, אך אמרו כי האירוע ייבדק.

   

  מוקדם יותר הגיב השר לביטחון פנים, גלעד ארדן, לסרטון בטוויטר וכתב כי הוא "מעורר שאלות נוקבות כלפי התנהגות השוטר. אין מחלוקת. יש לברר את התנהגותו גם בהיבט המשמעתי".

   

  הערב יובאו שני העצורים בתקרית האלימה להארכת מעצר בבית משפט השלום בבאר שבע. השניים חשודים בתקיפת שוטרים. אחד מהם הוא מיושבי הרכב, שנעצר לפי המשטרה לאחר שנאבק עם השוטרים ואלה נאלצו להשתמש נגדו בטייזר.

   

  בסרטון נראה החשוד בתוך הניידת, והשוטרים מפעילים עליו את הטייזר בפנים. נמסר כי האירוע האלים החל בעקבות דרישה לבצע בדיקה של רישיונו של נהג רכב. באחד הסרטונים שהופצו נראים שלושה מיושבי הרכב המתועדים מתוך ניידת המשטרה כשהם מקללים את השוטרים. לאחר מכן החל הנהג בנסיעה וניסה, על פי החשד, לברוח מהשוטרים.

   

  השוטרים עצרו את הרכב, ולפי המשטרה שלושת יושבי הרכב היו מצויידים באבנים ובאלות, והם קראו לתושבי השכונה להצטרף אליהם. במהלך המעצר של אחד מיושבי הרכב החלו תושבים ליידות אבנים לעבר השוטרים, ואחד מהם פגע בניידת.

   

  המעצר מזווית נוספת    (קרדיט: חדשות השואגים לימין)

  המעצר מזווית נוספת    (קרדיט: חדשות השואגים לימין)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  הערב יקיימו תושבי רהט הפגנת מחאה מול המשטרה. מהמשטרה נמסר כי "אנו רואים בחומרה רבה תקיפת השוטרים בבואם לבצע את עבודתם למען ביטחון הציבור. אכיפת החוק תימשך ככל שתידרש למען האזרח הנורמטיבי ושומר החוק".

   

  מוסא אלעוברה, קרוב משפחתו של העצור שטוען שהוכה ושחושמל באמצעות אקדח טייזר, אמר כי "אנחנו בודקים את הנושא. יש תחושות של כעס, הרגשה שהידיים כבולות מול החוק. השר לביטחון פנים כל הזמן נותן גיבוי למשטרה בעיניים עצומות. אנחנו מרגישים לא אזרחים סוג ב' אלא סוג ז' או ל'. כלום. אנחנו אזרחים נאמנים למדינה אבל זה מוביל למקום שבו נחצו גבולות. זה פשוט חציית כל הגבולות".

   

  הוא הוסיף: "מה שראינו בסרטונים זה זוועה, לא כך מתנהגים אנשי חוק. טוב שזה לא נגמר באסון, לשני הצדדים".

   

  בנוסף, היום הופצה תמונה של אחד העצורים שבה הוא נראה שוכב על הכביש ואזוק עם פציעות בפניו ובידיו. הוא פונה על ידי מד"א לבית חולים סורוקה ונעצר.

  תושב רהט שנפצע ()
  "הפציעות מאמתות את האלימות". תמונת העצור שהופצה

  עימותים ברהט (צילום: דוברות המשטרה)
  אבנים ואלה שנמצאו בזירה(צילום: דוברות המשטרה)

  סאבר אלעוברה, קרוב משפחתו של האדם ששכב על הכביש, אמר כי "לצערי השוטרים התנהגו בצורה מאוד אלימה. היחס הזה לא מקובל בכלל. הפציעות של קרוב משפחתי מאמתות את האלימות של השוטרים. אנשים כאלו צריכים להעיף אותם ממערכת המשטרה כי הם מסוכנים לציבור".

   

  עלי אלדבסאן, ראש הוועד העממי ברהט, הוסיף כי "אתמול השוטרים ביקשו לבדוק את אחד הרכבים. היו ויכוחים בין הצדדים, ובעקבות האירוע התחילו להגיע למקום עוד צעירים שרצו רק להרגיע את האווירה, אבל השוטרים החליטו להתנהג בצורה לא מקובלת וזה מה שהוביל לכל העניין".

   

  עוד הוא אמר כי "שני האנשים שהותקפו על ידי השוטרים הם ממשפחות הכי טובות בעיר. השוטרים יכלו לחסוך את כל מה שהתרחש ולא להגיע לשימוש באלימות". לדבריו, "היום נגיע להפגין סמוך לתחנת המשטרה כדי להשמיע את זעקתנו נגד תקיפת השוטרים. מקווה שהגורמים האחראים יטפלו באירוע החמור ולא להתעלם ממנו".

   

  תושבים אחרים אמרו כי אין להם בעיה שהמשטרה "תסתובב בעיר ותתפוס את כל מי שנוהג בצורה חמורה, ותפעל נגד החשודים שפוגעים ברכוש ויורים". עם זאת, הם ציינו כי הם "לא מצדיקים את התנהגותם של השוטרים אתמול".

   

  חבר כנסת טלב אבו עראר מ"הרשימה המשותפת" פנה לשר ארדן בדרישה לפטר את השוטרים מעבודתם. במכתב כתב אבו עראר: "שוטרים עצרו רכב בתוך שכונת מגורים. ברכב היו שני צעירים. בזמן השיחה בניהם השוטרים קראו לתגבורת משטרתית ובמהלך ביצוע מעצרים היכו אותם. השוטרים גם השתמשו בנשק טייזר". 

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים