שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  חשש לשיטפונות בדרום הארץ ובמזרחה: משרד החינוך הקפיא 50 טיולים
  משרד החינוך הורה ל-50 בתי ספר לשנות את מסלול הטיול שתכננו למחר בנגב בשל חשש לשיטפונות. השירות המטאורולוגי: "לא יום לטיולים, סכנה לילדים שיטיילו באזור". החזאי עמית סביר: "חשש די משמעותי לשיטפונות וזה מזכיר לנו את אופי האירועים באפריל"

  משרד החינוך הקפיא טיולים של 50 בתי ספר שהיו אמורים להתקיים היום (ב') באזור הנגב, בעקבות התחזית שצופה סופות ושיטפונות באזור. בשירות המטאורולוגי הזהירו מפני קיום טיולים באזור והמליצו לבטל, אך במשרד החינוך הדגישו: "גשם הוא לא סיבה לביטול טיול".

  26.4 מזג אוויר שיטפונות מדבר יהודה ים המלח עין בוקק (צילום: AFP)
  שיטפונות בעין בוקק בחודש שעבר(צילום: AFP)

   

   

   

  החזאי עמית סביר מהשירות המטאורולוגי אמר כי היום צפוי מזג אוויר סוער שמזכיר את זה שהיה בזמן האסון בנחל צפית, שבו נספו עשרה בני נוער בטיול של מכינת "בני ציון". סביר הוסיף: "המערכת הזו יוצרת גשם, בעיקר בדרום ובאזורים המזרחיים, בהם ים המלח והבקעה. יש חשש גם לגשמים וסופות רעמים. בנוסף, יש חשש לשיטפונות בכל האזורים הללו. למעשה, השיא של המערכת הזו צפוי היום. יש חשש די משמעותי לשיטפונות וזה מזכיר לנו את האופי של האירועים באפריל".

   


   

  "זה לא יום לטיולים בכל אזור הדרום", קבע סביר באופן חד-משמעי. "הוצאנו התרעה. זה לחלוטין לא יום להסתובב באזור הזה, ללא ספק. יש סכנה לילדים שיטיילו באזור. הם יכולים ליפול ולהחליק. אנחנו גם מדברים על סוף עונת הגשמים ויש עומסי חום. זה עניין משמעותי שהולך להטריד אותנו בימים הקרובים".

  כוחות חילוץ בנחל (צילום: AFP)
  כוחות חילוץ באזור האסון בנחל צפית(צילום: AFP)

  אילן בר שלום ז
  קורבנות אסון השיטפון בנחל צפית

  "קיבלנו כבר שלשום את ההתרעה על כך שיש חשש לשיטפונות", אמר אריה מור, מנהל אגף ביטחון ובטיחות במשרד החינוך - שאמון על חדר המצב של המשרד. "אנחנו יודעים למפות את כל אותם נחלים ואתרים שמושפעים מהחשש הזה ואיתרנו כבר 50 טיולים שצפויים להתקיים באזור. כעת אנו פועלים למצוא מסלולים אחרים. יש בתי ספר שיחליטו לבטל את הטיול ואלו שלא יטיילו במסלולים חלופיים".

   

  מור סיפר שנשלחו אתמול הודעות לבתי הספר שצפויים להגיע לאזור שבהם נמסר כי המסלול אינו מאושר. עם זאת מדגישים במשרד כי "גשם לא מונע טיול. בית ספר שיבקש לבטל את הטיול יקבל את האישור לעשות כן מחדר המצב. אנחנו לא מבטלים טיולים על גשם אלא רק על עומס חום כבד וחשש לשטיפונות". כמה בתי הספר חוששים לבטל את הטיול השנתי באזור, משיקולים כלכליים.

   

  חדר המצב במשרד החינוך    (צילום: אלכס גמבורג כתב: אדיר ינקו)

  חדר המצב במשרד החינוך    (צילום: אלכס גמבורג כתב: אדיר ינקו)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  מהשירות ההידרולוגי נמסר כי ביומיים הקרובים יש סיכוי להתפתחות זרימות הולכות וגדלות בנחלים בדרום הארץ. לטענתם לא מדובר באירוע שיטפונות בעוצמה כמו לפני חודשיים, אך בהחלט יש להימנע מכניסה לנחלים בשלושת הימים הקרובים באזור אילת, גבול ישראל-מצרים, דרום ומרכז הנגב, הערב ונחלי ים המלח.

   

  חדר המצב של משרד החינוך מאשר מדי שנה כ-160 אלף טיולים ברחבי הארץ ו-12 פקחים בלבד אמונים על הפיקוח בשטח. בתוך כך, לאחר האסון בנחל צפית הוחלט על הקמת ועדה משותפת למשרדי החינוך והביטחון שתסדיר את פעילויות החוץ של המכינות הקדם צבאיות, שכן עד כה אלו לא היו כפופות לחדר המצב של המשרד. הגשת מסקנות הוועדה המשותפת צפויה בשבועות הקרובים, ואולם כעת, חלק ניכר מן המכינות הקדם צבאיות כפופות לחדר המצב. עם זאת, במשרד החינוך אומרים כי זהו פיתרון זמני, וכי ייתכן שבסופו של דבר, גם לאחר הלחץ הציבורי והביקורת על היעדר הפיקוח, טיולי המכינות לא יהיו כפופים לחדר המצב.


  פורסם לראשונה 27/05/2018 22:01

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים