שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  חמאס והג'יהאד: דם ייענה בדם. צה"ל: התגובה תתעצם
  ארגוני הטרור לקחו במשותף אחריות לירי, והמטחים מעזה נמשכו גם הערב: "לא נאפשר לציונים לכפות משוואות חדשות". דובר צה"ל ציין כי הותקפו מפקדות, מחנות אימונים ואתרי ייצור אמל"ח: "בכירי חמאס מסתתרים, והם יודעים למה". מחר: לימודים בעוטף עזה במוסדות עם מרחבים מוגנים

   

  דובר צה"ל תא"ל מנליס מעדכן    (באדיבות חדשות 10)

  דובר צה"ל תא"ל מנליס מעדכן    (באדיבות חדשות 10)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  חמאס והג'יהאד האיסלאמי הודיעו על לקיחת אחריות משותפת לירי הנרחב ביותר ליישובי הדרום זה כמעט ארבע שנים, ובמקביל דובר צה"ל העביר אזהרות חמורות לארגוני הטרור בעזה, ופירט חלק מהמטרות שאותן תקף חיל האוויר ברצועה. לפי הודעת הארגונים, הזרועות הצבאיות של חמאס והג'יהאד האיסלאמי קיבלו במשותף אחריות לירי עשרות הפצמ"רים והרקטות היום לשטח ישראל. כל זאת, בזמן שהמטחים מעזה נמשכים - והתגברו ביתר שאת בין השעות 20:00 ל-21:00 בערב. בסך הכול, שוגרו היום לשטח ישראל יותר מ-70 פצמ"רים ורקטות. ארה"ב קראה לקיים דיון דחוף במועצת הביטחון בעקבות הירי הכבד לשטח ישראל.

   

  מעבירים את הלילה בממ"ד? שלחו לנו תמונות במייל האדום

   

  הסלמה בדרום - דיווחים נוספים:

  ארה"ב ואירופה לצד ישראל: "חמאס פוגע בפלסטינים"

  "יוצאים למבצע ברק אפור": הודעות שקריות בוואטסאפ

  שטייניץ מאיים: "בלית ברירה נצטרך לכבוש את עזה"

   

  בפיקוד העורף הוחלט כי הלימודים ביישובי עוטף עזה יתקיימו כסדרם בכל מוסד חינוכי שבו יש מרחב מוגן תקני שניתן להגיע אליו תוך זמן ההתגוננות שייקבע. בכל מקרה, החלטה סופית צפויה להתקבל בבוקר. בנוסף, לפי פיקוד העורף, בעוטף עזה מותרות התקהלויות של עד 500 איש בשטח פתוח ועד 1,000 איש בשטח סגור. עבודה חקלאית מאושרת בתיאום הצבא, ואין מגבלות על הגעה למקומות עבדים אחרים. בכל מקרה, לשאר אזורי הארץ אין הנחיות מיוחדות.

  סיכום הנחיות פיקוד העורף ()
  סיכום הנחיות פיקוד העורף

   

  בהודעתם כתבו ארגוני הטרור: "גדודי אל-קסאם ופלוגות ירושלים לוקחים אחריות על הפצצת יעדים צבאיים ויישובים באזור רצועת עזה בעשרות טילים לאורך היום. זאת בתגובה לתוקפנות הציונית והפשעים נגד עמנו ואנשי ההתנגדות, שהאחרון שבהם היה תקיפת המוצבים הצבאיים של שתי הזרועות הצבאיות - מה שגרם למותם של כמה לוחמים בתוך המוצבים. זאת בנוסף לפשעים שמבצע האויב נגד עמנו בצעדות השיבה לאורך הרצועה".

   

  לפי הודעת הזרועות הצבאיות, "ישראל היא זו שהתחילה בסבב התוקפנות, בניסיון לברוח מתשלום המחיר על פשעיה נגד האזרחים המפגינים בדרכי שלום. תגובתנו היום היא הצהרה כי לא ניתן לשתוק על פשעים אלה בשום מצב. ההתנגדות מנהלת את המערכה מול ישראל באופן שמשרת את האינטרסים של העם הפלסטיני והיא לא תאפשר לה לכפות משוואות חדשות של שפיכות דמים. אנו מזהירים את ישראל מפני המשך התקיפה של עמנו. כל האופציות פתוחות בפני ההתנגדות - הפצצה תיענה בהפצצה ודם בדם. נבדוק במשוואה הזאת - יהיה אשר יהיה המחיר".

  כוחות צה
  כוחות צה"ל תקפו מטרות ברצועת עזה(צילום: AFP)

  כוחות צה
  (צילום: AP)

  תקיפת מוצב חמאס ב אזור מחנה ה פליטים שאטי ב מערב עזה צה
  (צילום: AFP)

  כוחות צה
  (צילום: AFP)

  כוחות צה
  (צילום: AFP)

  בהמשך הודיעה הג'יהאד האיסלאמי הפלסטיני כי פעולת הזרועות הצבאיות "מוכיחה שישנה אחדות בשטח ומשקפת את הימצאות חדר מבצעים משותף להתנגדות שמנהלת, מתכננת ומבצעת". בארגון הודו רשמית כי מתנהלים מגעים עם מצרים לרגיעה, ולדבריהם אמרו כי השיבו לקהיר כי תהיה תגובה לכל תוקפנות ישראלית.

   

  דובר צה"ל, תא"ל רונן מנליס, אמר לעיתונאים בקריה בתל אביב כי "מה שראינו היום החל משעות הבוקר הוא מתקפת טרור חמורה על מדינת ישראל. לא נאפשר זאת. מדובר באובדן שליטה של חמאס -  אחרי שנכשל בניסיון לחצות את הגדר ולבצע פיגועים הוא בוחר בדרך של טרור תלול מסלול".

   

  "כתוצאה מזה ביצענו תקיפות משמעותיות מאוד, המשמעותיות ביותר מאז צוק איתן. שלושה גלי תקיפה בשעות היום לעבר עשרות יעדי טרור", ציין מנליס והזכיר את היעדים - מפקדות של ארגוני טרור, הן של חמאס והן של הג'יהאד האיסלאמי, אתרים לייצור אמל"ח, מחנות אימונים ומנהרת טרור חריגה בגודלה. "התקיפות יילכו ויתעצמו ככל שיידרש אם הירי יימשך. אין לנו כוונה לעצור את התקיפות אם הטרור הזה יימשך כפי שנמשך בשעות האחרונות, ואני מעריך שנראה התעצמות של התגובה של צה"ל".

   

  רונן מנליס (באדיבות חדשות עשר)
  "מתקפת טרור חמורה על מדינת ישראל". תא"ל מנליס(באדיבות חדשות עשר)

   

  לדבריו, "פעילי הטרור ברצועה יודעים איזה נכסים הם איבדו היום והעובדה שבכירי החמאס והג'יהאד האיסלאמי מתחבאים מהבוקר זה כי הם יודעים מה היכולות של צה"ל". תא"ל מנליס ציין כי יימסרו הנחיות נוספות של פיקוד העורף הלילה ומחר והוסיף: "אנחנו מוכנים למגוון רחב של תרחישים בכלל הגזרות. המוקד היום הוא בחזית עזה, שם אנחנו נמצאים עם מרב הכוחות ואנחנו נחושים להחזיר את השקט והבטחון לתושבי העוטף".

   

  "כל עוד יש טרור בכוונתנו לפעול לעצור אותו", הבהיר דובר צה"ל. "לא קליע ולא פצמ"ר - כל עוד תבוצע פעילות טרור נגיב ככל שיידרש". לדבריו, בשבועות האחרונים צהל הרג למעלה מ-120 פעילי טרור על הגדר. מדובר באובדן שליטה של חמאס ולכן הוא נדרש לבצע דברים אחרים". בתשובה לשאלה אם צה"ל נערך לגיוס מילואים, ענה: "אם נידרש נעשה דברים אחרים. אנחנו ערוכים למגוון רחב של תרחישים על בסיס הסדיר".

   

  במקביל, הממשלה הפלסטינית ברמאללה הודיעה הערב: "אנו דורשים התערבות בינלאומית דחופה לעצירת התוקפנות הישראלית ברצועה".

   

  ראש העיר שדרות אלון דוידי קיים הערב ישיבת הערכת מצב עם חברי מועצת העיר, מנהלי האגפים ונציגי הצבא והמשטרה. בישיבה תדרכו אנשי הצבא כי התקהלויות בעיר מותרות עד 500 איש בשטח פתוח ועד 1,000 איש במבנה סגור. בנוסף, יש להימצא סמוך למרחבים מוגנים.

   

  ראש העיר הנחה את אנשי השירות הפסיכולוגי והצוותים החינוכיים להקדיש את השעות הראשונות בבתי הספר מחר בבוקר לשיח משותף על המצב, זיהוי תסמיני חרדה ויידוע על מתן המענים של העירייה. לדברי דוידי, "המסר שלנו, ראשי הרשויות, היה שאנחנו מאחורי צה"ל בכל החלטה שיבחר, אך העיקר שתתקבל החלטה שתשים סוף למצב הזה ושלא ייווצר שוב 'טפטוף'".

   


  פורסם לראשונה 29/05/2018 20:31

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים