שתף קטע נבחר

ריבלין ניחם את משפחת לוחם דובדבן: "התפללנו שיקרה לנו נס"

קרוביו של סמ"ר רונן לוברסקי ז"ל, שנהרג בפעילות מבצעית ליד רמאללה, הציגו לנשיא את דגל הלאום על הקיר בחדרו של הלוחם. ריבלין הביע צער עמוק ואמר לאבלים: "הוא שירת ביחידה לתפארת עם משפחה לתפארת"

 

ראובן ריבלין והוריו של רונן לוברסקי ז
הנשיא והורי החייל, ולדימיר ואלנה(צילום: מארק ניימן / לע"מ)
 

 

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין ערך היום (ד') ביקור תנחומים בבית משפחתו של סמל-ראשון רונן לוברסקי ז"ל, לוחם יחידת דובדבן שנהרג בסוף השבוע מלוח שיש שהושלך לעברו על ידי מחבל פלסטיני במחנה הפליטים אל-אמערי ליד רמאללה.

ראובן ריבלין והוריו של רונן לוברסקי ז
נשיא המדינה ריבלין בביקור התנחומים(צילום: מארק ניימן / לע"מ)
 

הנשיא חיבק בחום את הוריו ואת אחיו של החייל המנוח, הביע צער עמוק על האובדן, סיפר כמה שמע על רונן ועל האיש שהיה. הנשיא אמר לקרובים: "כל כך התפללנו שיקרה לנו נס ונעצבנו כל כך. הוא שירת ביחידה לתפארת עם משפחה לתפארת".

 

אחיו והוריו של רונן סיפרו לנשיא על אהבת המולדת העמוקה שהייתה ליקירם וכיצד הדבר הראשון שרואה כל מי שנכנס לחדרו הוא דגל הלאום הפרוש על הקיר. הנשיא סיפר בהתרגשות כי בתור אדם שהיה ילד כשהמדינה קמה וזכה לראות את דגל ישראל עולה בפעם הראשונה לראש התורן, הוא יודע כי זה לא מובן מאליו כלל וכלל וכי החיבור החזק של רונן למדינה ניכר בכל אשר מסופר עליו.

 

רונן לוברסקי ז
סמ"ר רונן לוברסקי ז"ל(צילום: דובר צה"ל)

"רונן רצה להמשיך ביחידה עד כמה שאפשר. לא ידעתי בדיוק למה עד שהכרתי את היחידה שסביבו בשבעה", סיפר אחיו אריה, "הוא זהר כשהיה איתם וכשהיו סביבו וזה כל מה שעמד לנגד עיניו".

 

האם אלנה סיפרה שכשנחשפה לתפילות הגדולות של כל העם למען החלמתו אמרה לעצמה: "כל העם מתפלל, לא ייתכן שלא נענה, אבל כנראה שהתכניות היו אחרות. התרגשנו כל כך מהחיבוק של העם ואנחנו מלאי תודה על זה. בלי זה אני לא יודעת איך יכולתי להמשיך, זה באמת נותן כוח ואני מרגישה הרבה יותר חזקה בזכות זה".

 

ריבלין אמר לאם השכולה: "החוזק שאת מקרינה הוא שמחזק את העם כולו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מארק ניימן / לע"מ
הנשיא ריבלין ואביו של רונן לוברסקי ז"ל
צילום: מארק ניימן / לע"מ
מומלצים