שתף קטע נבחר

השיטות היעילות שיגרמו לכם להתמיד בפעילות גופנית

אימוץ שיגרת אימונים הוא צעד פשוט, היכולת להתמיד לאחר מכן היא זו שמעמיסה קשיים. רוצים לעבור לאורח חיים בריא יותר? ערוץ הכושר עם הכללים שיעזרו לכם לדבוק במטרה

זה קורה אחת לכמה זמן, לרוב לקראת שנה חדשה, יום הולדת עם שינוי קידומת או ימי הולדת בכלל. אנחנו מחליטים שזהו - ממחר אנחנו מתחילים בשינוי. הכוונה אמנם טובה אך לרוב התוצאות לא נשמרות לאורך זמן.

 

קיראו עוד:

מיס ביקיני ישראל החדשה היא טבעונית: "הוכחתי שאפשר אחרת"

מאמני כושר חושפים: אלו 5 התרגילים שלא מומלץ לבצע

הכניסו יוגה לחיים: התרגולים היומיומיים שיעשו הבדל 

 

התמדה בדרך חדשה שלא הייתה מוכרת בעבר לא פשוטה למרבית האנשים. כשמדובר בדיאטה או תוכנית אימונים כזו או אחרת הדורשים מאמץ, הדבר אפילו הופך לקשה יותר - רבים לא מצליחים לבצע את מה שלקחו על עצמם ומפסיקים באמצע.

 

אמנם הקפדה על אימונים ואורח חיים בריא באופן כללי היא משימה לא פשוטה, אך הרווח המתקבל ממנה בדמות מגוון יתרונות בריאותיים שווה את הקשיים. צירפנו כמה כלים פשוטים שיהפכו את מלאכת ההתמדה להרבה יותר קלה.

 

הנאה

כמו בכל דבר בחיים, גם באימון חשוב מאוד ליהנות מהפעילות הגופנית המבוצעת על מנת להתמיד. ישנם כיום עשרות סוגי אימונים וטרנדים וכל אחד יכול למצוא את הפעילות הגופנית שמתאימה לו. בידקו מה עושה לכם הכי טוב ומשם הכל יהפוך להרבה יותר קל.

 

סדר עדיפויות

ללא הכנסת המשימה ללו"ז הקבוע שלנו פשוט לא נעשה אותה, הרי תמיד יהיו דברים חשובים יותר לעשות. תיעדוף המשימות השונות הוא אחד הדברים החשובים בשמירה על אורח חיים בריא: פשוט קיבעו שעה ויום ביומן עבור פעילות גופנית. כך תתחייבו באופן לא מודע לא לוותר עליה.

 

 

קביעת הפעילות מראש - תבטיח שתקומו מהמיטה לאימון (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
קביעת הפעילות מראש - תבטיח שתקומו מהמיטה לאימון(צילום: shutterstock)

 

הדרגתיות

בשלב הראשון ולכל הפחות במהלך השבועות הראשונים יש להתחיל בכמות אימונים מעטה יחסית. הפרזה במספר האימונים עשויה להזיק בטווח הארוך. לעתים מוטב להתאמן בתחילה פחות פעמים בשבוע ובכך להגדיל את הסיכויים להתאמן תקופה ארוכה. בהמשך ניתן להעלות את מספר הפעמים.

 

קביעת יעדים

ללא מטרה איך יהיה לכם לאן לשאוף?. סמנו לכם מטרות קטנות ותכננו כיצד להגיע אליהן. זה יכול להיות שיפור בזמנים, הצבת רף משקל גבוה יותר, השתתפות בתחרות ספורטיבית, או כל פעילות אחרת.

 

שיגרה בריאה

שינה, אכילה נכונה, אימונים המבוצעים על בסיס קבוע וכדומה - כל אלה יחד תורמים מאוד להשגת התוצאות וקידום המטרה. מסיבה זו יש להקפיד מלבד האימונים על אורח חיים בריא הכולל תזונה מאוזנת ושינה מספקת להתאוששות וגדילה של הגוף. אלה יעזרו לקדם את התוצאות ויעלו את הסיכוי להתמדה.

 

תירצו או לא - בלי תזונה נכונה לא תיראו תוצאות (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
תירצו או לא - בלי תזונה נכונה לא תיראו תוצאות(צילום: shutterstock)

 

אימונים קצרים

באופן יחסי מומלץ להתאמן מעט שעות ולבצע אימונים קצרים. בדרך זו לא נתיש את הגוף והנפש שלנו ונשיג תוצאות טובות לאורך זמן. על מנת להשיג את המטרות השכיחות של רוב המתאמנים יספיקו גם 6-7 שעות אימון בשבוע ואפילו פחות.

 

מוסיקה

שילוב של מוסיקה אטרקטיבית באימון עשוי לתרום לסיכויי ההתמדה באימונים. למוסיקה יש השפעה רבה על ההנאה באימון, וכמו שכבר צוין - הנאה תסייע לנו להתמיד בעשייה לאורך זמן.

 

גיוון

ביצוע אותם אימונים על בסיס קבוע עשוי להביא לשעמום לכן חשוב לגוון ולהחליף ביניהם מפעם לפעם. ניתן לשלב בין סוגי אימונים שונים כמו סטודיו, חדר כושר, ריצה בחוץ והרשימה רק נמשכת.

 

התנסו בסוגי אימון חדשים שיאתגרו אתכם ()
התנסו בסוגי אימון חדשים שיאתגרו אתכם

 

בחירת מדריך

למדריך הכושר בקבוצה או המאמן אישי יכולה להיות השפעה רבה על המוטיבציה להתמיד. מדריכים רבים הופכים לסוג של מנטורים למתאמנים ומסייעים רבות בנושא ההתמדה באימונים והשגת המטרות. עם זאת מדריך לא מתאים עשוי להביא לתוצאה ההפוכה.

 

חברה

אימון משותף עם חבר או מתאמן נוסף יכול לסייע רבות להתמדה באימונים השונים. לא במקרה ישנה פריחה אדירה של קבוצות כושר מסוגים שונים כמו קבוצות ריצה, הליכה וכדומה. מציאת פרטנר לאימונים תדאג להתגייסות משותפת למען המטרה.

 

קירבה למקום האימון

ממחקרים עולה כי מגורים רחוקים ממקום האימון משפיעים לשלילה על ההתמדה בפעילות, לכן חשוב לבחור מסגרת פעילות הקרובה למקום המגורים.

 

הכותב הוא מנהל קורסי הכשרה מתקדמים לאנשי מקצוע במכללה האקדמית בוינגייט. הרצאות ומחקרים נוספים בתחום פסיכולוגיית הספורט יוצגו בקונגרס הבינלאומי למדעי הספורט שיתקיים במכללה האקדמית בוינגייט בין התאריכים 10-7 ביוני 2018

 

 

מתי בפעם האחרונה אימנתם את פלג הגוף התחתון? זה הזמן להפסיק להזניח:

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הכלים שיבטיחו שלא תפספסו שום אימון
ד"ר רק שאלה
מחשבוני בריאות
פורומים רפואיים
מומלצים