שתף קטע נבחר

מבצע הטבח בבי"ס בפלורידה תיעד עצמו: "כולכם הולכים למות"

סרטון חדש של ניקולס קרוז, שרצח בפברואר 17 מורים ותלמידים בתיכון בפלורידה, פורסם במסגרת משפטו. "המטרה שלי היא 20 בני אדם. זה יהיה אירוע גדול ואני לא יכול לחכות", אומר קרוז בסרטון ביום הטבח. אם יורשע הוא צפוי לעונש מוות

 

"אני אהיה היורה הבא בבית ספר לשנת 2018". כך פתח ניקולס קרוז את הסרטון שצילם שעות בודדות לפני שהגיע בפברואר האחרון לתיכון בפארקלנד שבפלורידה וירה לכל עבר. התוצאה: 17 תלמידים ומורים נרצחו.

 

כלי תקשורת בארה"ב פרסמו סרטון של קרוז, בן 19 בלבד, ובו הוא מציג מה בכוונתו לעשות. התביעה בפלורידה שחררה את הסרטון במסגרת משפטו של הצעיר שעומד לדין בגין רצח ממדרגה ראשונה, שאם יורשע הוא צפוי לעונש מוות.

קרוז לאחר מעצרו ()
קרוז לאחר מעצרו

אם יורשע צפוי לעונש מוות (צילום: MCT) (צילום: MCT)
אם יורשע צפוי לעונש מוות(צילום: MCT)

"המטרה שלי היא 20 בני אדם עם רובה AR 15 ואני חושב שאני יכול להצליח", אומר קרוז בסרטון.. המיקום הוא סטון דאגלס בפארקלנד שבפלורידה. זה יהיה אירוע גדול. כשתראו אותי בחדשות כולכם תדעו מי אני. כולכם הולכים למות. פיו פיו פיו. אני לא יכול לחכות".

 

בתמלילים של סרטון נוסף נשמע קרוז אומר: "היום זה היום. זה היום שהכול מתחיל והטבח שלי יחל. כל הילדים בבית הספר ירוצו בבהלה ויתחבאו מפני הכוח שלי. כולם יידעו מי אני. נמאס לי שאומרים לי מה לעשות וכמה אני אידיוט וטיפש. בחיים האמיתיים אתם הטיפשים. כולכם עברתם שטיפת מוח".

 

לפי הערכות, שני הסרטונים הללו צולמו שעות בודדות בלבד לפני שנסע קרוז במונית לתיכון שבו למד בעבר וכשהוא מצויד ברובה ופצצות עשן רצח כאמור 17 תלמידים ומורים. מי שצפה בסרטונים מבעוד מועד היה אנדרו פולק, אביה של מדו פולק שנרצחה בטבח. "הוא ידע בדיוק מה הוא עושה", אמר האב לרשת CNN. "הוא בטוח לא יוכל לטעון לאי-שפיות כי הוא תכנן את הכול מראש. שומעים אותו צוחק. הוא ירה בבת שלי תשע פעמים".

אביה של מדו פולק: "הרוצח לא יוכל לטעון לאי-שפיות" ()
אביה של מדו פולק: "הרוצח לא יוכל לטעון לאי-שפיות"
 

הכתובת הייתה על הקיר. עברו של קרוז לימד כי הוא נזרק מאותו בית ספר שבו ביצע את הטבח בגלל עבירות משמעת. בראיון לעיתון "מיאמי הראלד" אמרה מורה בתיכון שהנהלת בית הספר הפיצה מייל שהזהירה אותה מפני קרוז לאחר שזה איים על כמה תלמידים: "אמרו לנו בשנה שעברה שאסור לו להיכנס לקמפוס עם תיק גב עליו. בשנה שעברה היו בעיות איתו כשאיים על תלמידים, ואני מניח שהוא התבקש לעזוב את הקמפוס".

 

הצצה לחשבונותיו של קרוז ברשתות החברתיות חשפו נער "בעייתי מאוד". בחלק מהתמונות הוא נראה מחזיק אקדח ומניף סכינים ועל מיטתו שרועים כמה רובים. בתמונה אחרת באינסטגרם שלו נראה קרוז מחזיק רובה בצמוד לפניו.

 

דקוטה מנצ'ר, תלמידה בתיכון, העידה כי ההנהלה העיפה את קרוז בשנה שעברה בעקבות קטטה שהתפתחה בינו לבין בן זוגה החדש של חברתו לשעבר. "פעם הייתי מיודדת איתו", סיפרה דקוטה, "אבל לא ראיתי אותו כבר יותר משנה, הוא התחיל להיות יותר ויותר מוזר". היא סיפרה גם שקרוז כתב באינסטגרם על הרג חיות ודיבר על אימוני קליעה למטרה בחצר האחורית שלו עם רובה אוויר. לדבריה, "אני חושבת שכולם חשבו שאם מישהו יעשה דבר כזה זה יהיה קרוז".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: youtube
היורה ניקולס קרוז
צילום: youtube
מומלצים