שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  אסד: ישראל משקרת, אין כוחות איראניים בסוריה
  בשאר אסד אמר שארצו משפרת את מערכות ההגנה האוויריות שלה כדי למנוע תקיפות ישראליות, והכחיש שבסוריה יש כוחות איראניים. הוא קרא לארה"ב לעזוב את סוריה - וסיפר שהיא ורוסיה היו קרובות לעימות ישיר

  בראיון שפרסמה הבוקר (יום ה') רשת RT הרוסית התייחס בשאר אסד למתיחות עם ישראל, ולדרכים להגן על ארצו מתקיפות אוויריות. "ישראל תוקפת אותנו, אבל אנחנו רק מתחזקים. אנחנו נשפר את מערכות ההגנה האוויריות שלנו", אמר נשיא סוריה. "זאת הדרך היחידה לעצור את התקיפות הישראליות, ואנחנו עושים את זה".

   

  על רקע החשש הישראלי מהתבססות הכוחות האיראניים בסוריה, והדרישה הרוסית להשאיר רק חיילים סורים בגבול ישראל, הכחיש אסד שלוחמים איראנים נמצאים בארצו. לדבריו, בסוריה נמצאים רק קצינים איראנים שמסייעים לצבא הסורי.

  בשאר אסד, סוריה (צילום: רויטרס)
  "נשפר את מערכות ההגנה האוויריות - הדרך היחידה לעצור את התקיפה הישראלית"(צילום: רויטרס)
  "איראן עוזרת לנו, אבל אין אצלנו כוחות איראניים. אף פעם לא היו לנו, אי אפשר להסתיר את זה. לא היינו מתביישים לומר שיש לנו. כמו שהזמנו את הרוסים היינו יכולים להזמין את האיראנים", אמר אסד. 

   

  אסד התייחס "לשקר" של ישראל בנושא האיראני. "במתקפה לפני כמה שבועות הם אמרו שהם תקפו בסיסיים איראניים. למעשה היו עשרות חיילים סורים שנהרגו ונפצעו – אף לא איראני אחד. איך הם יכולים לומר את זה? זה שקר".

  אש בדמשק ()
  "עשרות חיילים סורים נהרגו - אף לא איראני אחד"
    

  בראיון ל-RT גינה אסד את המעורבות של ארה"ב במלחמה בסוריה, וקרא לנסיגה של הכוחות האמריקניים. "ארה"ב צריכה לעזוב את סוריה, והיא תעזוב", אמר נשיא סוריה. הוא הודה לבעלת הברית רוסיה, שבזכותה לדבריו נמנע עימות ישיר בין ארה"ב לרוסיה על אדמת סוריה.

   

  "היינו קרובים לעימות ישיר בין הכוחות הרוסיים לכוחות האמריקניים, ולמזלנו זה נמנע - לא בזכות החוכמה של ההנהגה האמריקנית אלא בזכות החוכמה של ההנהגה הרוסית", אמר אסד. "אנחנו זקוקים לתמיכה הרוסית, אבל במקביל אנחנו צריכים להימנע מהטיפשות האמריקנית כדי לייצב את המדינה שלנו".

  ולדימיר פוטין פגישה עם נשיא סוריה בשאר אסד ב סוצ'י רוסיה (צילום: AP)
  "העימות נמנע בזכות החוכמה הרוסית"(צילום: AP)

  בחודש שעבר תקפו בסוריה ארה"ב, בריטניה וצרפת, בתגובה למתקפה של אסד נגד אזרחיו בדומא שלפי החשד הייתה כימית. אסד הכחיש בראיון פעם נוספת שהשתמש בנשק כימי, וסיפר שמידע מודיעיני גרם לרוסיה למנוע מהמערב מתקפה נרחבת בסוריה וגרמה לתקיפה להיות בהיקף קטן בהרבה.  

   

  דונלד טראמפ כינה את אסד "חיה" אחרי שהמערב האשים את נשיא סוריה בטבח כימי נגד אזרחיו. בראיון ל-RT אסד סירב להשתמש במילים כאלה נגד נשיא ארה"ב. "זאת לא השפה שלי, לכן אני לא יכול להשתמש בשפה דומה. זאת השפה שלו והיא מייצגת אותו. אני חושב שזה עקרון מוכר מאוד – אתה זה מה שאתה אומר".

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים