שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  אחרי החשיפה: קריקטורה אנטישמית תוסר מספרי לימוד בבלגיה
  לפני כחודשיים נחשף ב-ynet כי בספר גיאוגרפיה לתלמידים מופיעה קריקטורה על חוסר השוויון במים בין ישראלים לפלסטינים. היום הודיעה שרת החינוך הבלגית שהיא תוסר מספרי הלימוד

   

  קריקטורה אנטישמית מתוך ספר לימוד בלגי ()
  הקריקטורה שהוסרה כעת מספר הלימוד בבלגיה

   

  כחודשיים אחרי שנחשף לראשונה ב-ynet כי בספר לימוד רשמי במערכת החינוך הבלגית מופיעה קריקטורה אנשטימית, הודיע היום (ה') משרד החינוך הבלגי כי במהדורה הקרובה היא תוסר מספרי הלימוד.

   

  במכתב שהעבירה היום הילדה קרביטס, שרת החינוך הבלגית לעו"ד יפעה סגל העומדת בראש הפורום המשפטי הבינלאומי, שחשף את הסיפור, הודיעה קרביטס כי לאחר בדיקה ושיחה עם המוציא לאור של הספר - תוסר הקריקטורה האנטשימית החל מהמדורה הבאה. עוד הוסיפה השרה קרביטס במכתבה כי "אחת ממטרות מערכת החינוך היא לחנך את הדור הצעיר להיות אזרחים מכובדים ומודעים, וכי הממשלה הפלמית רק קובעת את רמות ההישגים, כאשר בחירת הספרים המתאימים היא אוטונומיה שניתנה לבתי הספר".

  עו
  עו"ד יפעה סגל
   

  כזכור, לפני כחודשייים הועבר לפורום המשפטי הבינלאומי על ידי ההורים בעיר ברוז' תמונות של קריקטוריה אנטישמית המופיעה בספר לימוד גיאוגרפיה של תלמידי בלגיה, המיועד לגילאי 15 ומאושר על ידי מערכת החינוך הבלגית. הפרק המדובר שבו מופיעה הקריקטורה עוסק בחוסר השוויון בחלוקת מים בין ישראלים לפלסטינים ביהודה ושומרון. בקריקטורה נראה יהודי שמן עם פאות ישן באמבטיה מלאה במים, ומנגד זקנה פלסטינית עם דלי מים ריק. על הקריקטורה כתוב: "אמנסטי אינטרנשיונל: ישראל מונעת מהפלסטינים גישה מספקת למים...בעוד שהמתנחלים נהנים ממדשאות פוריים ובריכות שחייה".

   

  עו"ד סגל, העוסקת במאבק בינלאומי משפטי ברחבי העולם נגד תנועת ה-BDS, נדהמה  מהעותק שהגיע לידיה. היא שלחה מכתב חריף לשרת החינוך הבלגית בדרישה להסיר את הקריקטורה האנטישמית מספרי הלימוד.

   

  עו"ד סגל בירכה היום על הודעת שרת החינוך הבלגית ואמרה: "הופעת הקריקטורה האנטישמית הייתה ללא ספק מזעזעת ומצערת. אנו מברכים את השרה על הבנתה את חומרת העניין ופועלה להסיר תוכן אנטישמי זה. דברי שנאה, הסתה ואנטישמיות מנוגדים לחוק האירופי, אנו תקווה כי לא יישנו אירועים חמורים מסוג זה, ונמשיך לפעול כל אימת שיקרו".

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים