שתף קטע נבחר

למרות שלא קיבל את תמיכת נתניהו: אלקין יתמודד בירושלים

אלקין כתב בדף הפייסבוק שלו: "הודעתי כעת לראש הממשלה כי החלטתי להתמודד לראשות העיר. אני מוכן לוותר על משרה של שר בכיר וחבר קבינט עבור ירושלים כי ירושלים היא אתגר ברמה הלאומית בעל חשיבות עליונה"

 

 

כשבסקרים מוביל עופר ברקוביץ ובלי תמיכתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, הכריז אחר-הצהריים (יום ה') השר להגנת הסביבה זאב אלקין כי הוא יתמודד בבחירות הקרובות לראשות העיר ירושלים. זאת לאחר שלפני כחודשיים הודיע ראש העיר ניר ברקת כי לא יתמודד שוב על התפקיד וירוץ ברשימת הליכוד בבחירות הקרובות. סיעת הליכוד טרם הודיעה על אלקין כמועמד הרשמי שלה, דבר שישליך על תקציב מימון המפלגות שאלקין יקבל.

 

אלקין כתב בדף הפייסבוק שלו: "תושבות ותושבי ירושלים היקרים, הודעתי כעת לראש הממשלה כי החלטתי להתמודד לראשות העיר. אני מוכן לוותר על משרה של שר בכיר וחבר קבינט עבור ירושלים כי ירושלים היא אתגר ברמה הלאומית בעל חשיבות עליונה".

 

בשבועות האחרונים הביע אלקין את רצונו להתמודד על התפקיד, אך ביקש לקבל את תמיכת ראש הממשלה נתניהו במועמדותו. נתניהו סירב עד כה להביע תמיכה באלקין ודחה את ההחלטה שוב ושוב. היום, בתאריך האחרון לפני שייסגר ספר הבוחרים הראשון, החליט אלקין להכריז על מועמדותו באופן עצמאי.

 

עד כה הכריזו כמה מועמדים על התמודדות על ראשות העיר: משה ליאון שהתמודד מול ברקת בבחירות הקודמות ויו"ר תנועת התעוררות עופר ברקוביץ המובילים בסקרים, היועמ"ש לשעבר של עיריית ירושלים יוסי חביליו ואיש העסקים אבי סלמן.

ניר ברקת (צילום: מוטי קמחי)
פתח את הקרב לירושה אחרי שהודיע שלא ימשיך. ניר ברקת(צילום: מוטי קמחי)

מוביל בסקרים. עופר ברקוביץ (צילום: שרון גבאי) (צילום: שרון גבאי)
מוביל בסקרים. עופר ברקוביץ(צילום: שרון גבאי)

התמודד בעבר נגד ברקת. משה ליאון (צילום: אלי מנדלבאום) (צילום: אלי מנדלבאום)
התמודד בעבר נגד ברקת. משה ליאון(צילום: אלי מנדלבאום)

 

יוסי חביליו, יו"ר "מצילים את ירושלים" ומועמד לראשות העיר, תקף את אלקין לאחר הכרזתו ואמר: "אלקין זקוק למדריך לטרמפיסט בירושלים, כי הוא רק עוד טרמפיסט שמבקש להפוך את כיכר ספרא למקפצה בדרך לג'וב הבא.

 

"ירושלים מספיק חשובה כדי שינהיג אותה ראש עיר שאכפת לו ממנה ולא מיכולתו להשיג קידום אישי על חשבונה. בחירה באלקין תהיה המשך לעידן ברקת שבו האינטרסים של העיר שועבדו לטובת האינטרסים הפוליטיים של העומד בראשה".

 

המועמד לראשות העיר ויו"ר תנועת "התעוררות", עופר ברקוביץ, אמר לאחר הודעת אלקין: "העיר ירושלים איננה סידור עבודה לפוליטיקאים. לא נעשים ירושלמים על ידי העברת הכתובת לבית ההורים. אחרי עשור של של פעילות בעיר, אני המועמד הציוני הבכיר בירושלים, מול כל מתמודד, גם מול השר אלקין, הדבר ניכר גם בשטח וגם בסקרים".

 

"ירושלים זקוקה למנהיגות מחוברת, שמכירה היטב את העיר ואת הצרכים שלה, ושאינה קשורים באינטרסים פוליטיים זרים. אני עומד בראש התנועה הציונית הגדולה ביותר בירושלים המאגדת מצביעים מכלל הקשת הפוליטית. אני מאמין שאהיה ראש העיר הבא של ירושלים", הוסיף.

 

בסביבתו של ברקוביץ הזכירו את הנתונים מהסקרים הקודמים שנעשו. בסקר שערך מכון מדגם בין ברקוביץ לבין אלקין מנצח ברקוביץ את אלקין עם 51 אחוזים מהקולות מול 49 אחוזים לאלקין. סקר שערכה מפלגת הליכוד בין שלושת המועמדים ברקוביץ, אלקין וליאון זכה ברקוביץ במירב הקולות עם 22 אחוז לעומת 21 לליאון ו-14 לאלקין.

 

חבר מועצת העיר ומחזיק תיק המנהלים הקהילתיים, משה ליאון, הודיע על התמודדותו אחרי הודעת ברקת ואמר: "השקעתי את כל כולי למען הבירה כחבר מועצת העיר והעמקתי את מעורבותי בניהול העיר".

 

ליאון הוסיף: "בשנים האחרונות עבדתי לצידו של ברקת ואני מודה לו על תקופת העשייה המשותפת. פעלנו יחדיו והצעדנו את העיר קדימה. תרמתי רבות לפיתוחה של העיר והיום אני מוכן יותר מאי פעם לקדם את בירת ישראל קדימה עוד יותר".

 

 

 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אורן אהרוני
השר זאב אלקין
צילום: אורן אהרוני
מומלצים