שתף קטע נבחר

"לא ישברו אותנו": ג'עפר פרח חזר להפגין בחיפה

שבועיים אחרי שרגלו נשברה, לטענתו על ידי שוטר, השתתף הפעיל החברתי בהפגנת הזדהות עם עזה. "לא יכול ללכת הרבה, אבל לא מוכן לתת יד לדיכוי", אמר פרח. בהפגנה נוספת הערב נכחו כ-400 איש

 

 

 

הפעיל החברתי שפציעתו לפני שבועיים הובילה לסערה חזר לראשונה להפגין בחיפה: כ-200 איש, ובהם גם ג'עפר פרח שרגלו נשברה באותה מחאה סוערת, השתתפו היום (ו') בהפגנת הזדהות עם תושבי עזה. המוחים הניפו דגלי פלסטין ושלטים שעליהם נכתב "די לכיבוש" ו"מחיפה עד עזה". ההפגנה, שאורגנה על ידי תנועת חד"ש, התקיימו כשבמקביל ברצועת עזה מחו תחת הכותרת "שישי מחיפה לעזה".  

 

"אני לא אוכל ללכת יותר מדי במצבי, אבל אבל אני רוצה שאנשים יראו שהם לא שברו אותנו", אמר לפני התהלוכה פרח, מנכ"ל מרכז מוסאוא. "יש מסר - אי אפשר לדכא דעה אחרת ואני לא מוכן לתת יד לדיכוי הזה". פרח טען כי במהלך מעצרו לפני כשבוע וחצי שבר השוטר את רגלו, דבר שהוביל לאשפוזו.

הפגנת הזדהות ותמיכה עם תושבי עזה בחיפה (צילום: אלעד גרשגורן)
ג'עפר פרח בצעדת התמיכה(צילום: אלעד גרשגורן)

הפגנת תמיכה בתושבי עזה בחיפה (צילום: אלעד גרשגורן)
ההפגנה השנייה(צילום: אלעד גרשגורן)

הפגנת הזדהות ותמיכה עם תושבי עזה בחיפה (צילום: אלעד גרשגורן)
(צילום: אלעד גרשגורן)

הפגנת הזדהות ותמיכה עם תושבי עזה בחיפה (צילום: אביהו שפירא)
המחאה בחיפה(צילום: אביהו שפירא)

הפגנת הזדהות ותמיכה עם תושבי עזה בחיפה (צילום: אביהו שפירא)
מפגינים במושבה הגרמנית בחיפה(צילום: אביהו שפירא)

הפגנת הזדהות ותמיכה עם תושבי עזה בחיפה (צילום: אביהו שפירא)
(צילום: אביהו שפירא)

הפגנת הזדהות ותמיכה עם תושבי עזה בחיפה (צילום: אביהו שפירא)
(צילום: אביהו שפירא)

 

בין המפגינים, שמחו על המשבר ההומניטרי בעזה ועל ההרג ליד הגדר, גם יו"ר הרשימה המשותפת איימן עודה, ח"כ יוסף ג'בארין וח"כ לשעבר מוחמד בראכה, יו"ר ועדת המעקב של ערביי ישראל. "העם הפלסטיני נאבק נגד המצור ונגד הכיבוש, ואנחנו ממקומנו פה נאבקים בדרכים שלנו", אמר ח"כ עודה.

 

הפגנה זו נערכה ברישיון ולא הובילה לתקריות אלימות, וכמה שעות אחריה התקיימה הפגנה נוספת, שמארגניה לא קיבלו רישיון מהמשטרה. כוחות גדולים של משטרה נערכו להפגנה זו, ובהם כוחות יס"מ וכוחות משטרת חיפה.

 

בהפגנה בערב נכחו כ-400 איש, בהם חברי הכנסת חנין זועבי וג'מאל זחאלקה מהרשימה המשותפת. המפגינים הניפו דגלי פלסטין וקראו: "עזה חופשייה", "יונה יהב פחדן". רג'א זעאתרה, מזכיר חד"ש בחיפה, אמר כי "המחאה שלנו היא על המצור בעזה, על הרג מפגינים לא חמושים על הגדר ועל מדיניות הדיכוי וההפחדה של המשטרה".

 

במשטרה אמרו: "אנו קוראים לנכבדי החברה הערבית בישראל ולהנהגה המקומית לפעול להרגעת הרוחות ומבקשים מציבור המפגינים שומר החוק שלא להיגרר אחר קריאות ופעולות של קיצוניים פורעי חוק ולשמור על מרקם החיים הייחודי לעיר חיפה".

 

השבוע החליטה המשטרה להוציא לחופשה כפויה את השוטר שחשוד בתקיפת פרח בהפגנה לפני שבועיים. במשטרה ציינו שעם קבלת ממצאי החקירה ממח"ש, "תישקל נקיטת אמצעים מנהליים ו/או משמעתיים בהתאם". בהפגנה לפני שבועיים נעצרו 21 חשודים, בהם פרח ובנו. כל החשודים שוחררו מאז.


פורסם לראשונה 01/06/2018 19:00

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אביהו שפירא
ההפגנה בחיפה
צילום: אביהו שפירא
מומלצים