שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  שגרירת צרפת לסגן השר אורן: "תתבייש לך"

  סגן השר במשרד ראש הממשלה, מייקל אורן, צייץ היום בעקבות החלטת צרפת להצביע נגד ישראל במועצת הביטחון של האו"ם. "ממשלת צרפת לא יכולה להגיד שהיא נגד אנטישמיות". שגרירת צרפת בארץ: "ההחלטה גינתה את כל האלימות נגד ישראל"

   

  קרב ציוצין בין אורן ללה גל ()
  הציוץ של אורן נגד ההצבעה של צרפת במועצת הביטחון

   

  בעקבות הדיון במועצת הביטחון על המצב בעזה, החל היום (שבת) קרב ציוצים בין סגן השר במשרד רה"מ, מייקל אורן לבין שגרירת צרפת בישראל, הלן לה גל.  צרפת תמכה אתמול בהצעה של כוויית למועצת הביטחון של האו"ם "להקים מנגנון הגנה בינלאומי בעזה ולעצור את השימוש בכוח מופרז של צה"ל", שנפלה בסופו של דבר בעקבות וטו אמריקני.

   

  שגרירת ארה"ב באו"ם, ניקי היילי

  שגרירת ארה"ב באו"ם, ניקי היילי

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  אורן צייץ: "שבחים לארה"ב על כך שהטילה וטו על החלטת מועצת הביטחון על עזה, שלא הזכירה את חמאס וגינתה את צה"ל על שהגן על ישראל. בושה על צרפת שתמכה בכך. ממשלת צרפת לא יכולה להגיד שהיא נגד אנטישמיות ולהצביע בעד ההחלטה האנטישמית הזאת".

  קרב ציוצין בין אורן ללה גל ()
  התשובה של לה גל לציוץ של אורן

  שגרירת צרפת השיבה לו בחריפות: "תתבייש אתה מר אורן, שאתה מעליב את צרפת ערב ביקורו של ראש הממשלה בפריז. אתה לא קראת את ההחלטה. היא לא הייתה מושלמת, אבל גינתה את כל האלימות נגד ישראל. צרפת תומכת בעקביות בביטחונה של ישראל".

   

  מועצת הביטחון דנה ב"שימוש חסר ההבחנה בכוח של צה"ל" ובהקמת מנגנון הגנה בינלאומי בעזה - אבל וטו אמריקני סיכל את ההצעה האנטי-ישראלית: אמנם 10 מתוך 15 חברות המועצת הביטחון תמכו בהצעה שהגישה כוויית, אבל ההתנגדות האמריקנית הובילה להסרתה מסדר היום. ארבע מדינות נמנעו, בהן בריטניה. בין התומכות גם רוסיה וסין, וכאמור, לאכזבת ישראל גם צרפת.

   

  "ההצעה של כוויית תגרום לפגיעה בתהליך השלום באזור ולכן ארצות תתנגד לה ותטיל וטו", הודיעה לפני ההצבעה שגרירת ארצות הברית באו"ם ניקי היילי, שאתמול כינתה את ההצעה "פשיטת רגל מוסרית, חד-צדדית באופן מזעזע". במקום זאת, הציעה היילי אלטרנטיבה: "לאלו שמסוגלים להכיר במציאות שבה הטרור של חמאס הוא גורם משמעותי למצב הנוראי בעזה, אנו מציעים הצעה חלופית. ההצעה הזו מטילה את האחריות על חמאס". גם הצעה זו לא עברה. רק האמריקנים תמכו בה, שלוש מדינות התנגדו ו-11 נמנעו.

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים