שתף קטע נבחר

לוחם דובדבן שנהרג כתב: "כמה מעצמך נתת השבוע?"

משפחתו של סמ"ר רונן לוברסקי ז"ל, שנהרג בפעילות מבצעית ברמאללה, גילתה בחדרו פנקס מימיו הראשונים בצבא. בין היתר תיעד את המטווחים והשיחות: "הצוות זקוק אחד לשני". בתוך כך, במשפחה מתחו ביקורת על העיסוק בסרטון שצילמו ראש המשלה ורעייתו מחוץ לביתם: "כולם התעסקו בתפל, זה עצוב"

יותר משבוע עבר מאז שסמ"ר רונן לוברסקי ז"ל נהרג בפעילות מבצעית של יחידת דובדבן ברמאללה. המשפחה, שקמה הבוקר (א') מהשבעה, גילתה בימים האחרונים פנקס שכתב רונן בתחילת שירותו הצבאי: "צריך לעשות עם עצמך חושבים כל יום – כמה נתת מעצמך השבוע?".

רונן לוברסקי (צילום: באדיבות המשפחה)
לוברסקי ז"ל. "כמה נתת מעצמך השבוע?"(צילום: באדיבות המשפחה)

חבריו של רונן ליחידה סיפרו לבני המשפחה כי הלוחם תיעד כמעט ביסודיות כל דבר שקרה לו בצבא, בעשרות פנקסים קטנים ומחברות. רוב המחברות והפנקסים עדיין לא הגיעו לבית המשפחה, אך בחיפוש שנערך בחדרו של רונן נמצא פנקס המתאר את ימיו הראשונים בצבא.

 

"צריך לעשות עם עצמך חושבים כל סופ"ש, או כל יום, מה נתת השבוע? כמה נתת מעצמך השבוע? איך ניתן לשפר וכמה לשמר", כתב רונן בפנקס. "לא לזלזל במקום שאתה נמצא בו – ביחידת דובדבן! בקורס לוט"ר שלא כל אחד בצה"ל זוכה לעבור".

יומנו של רונן לוברסקי ז
מתוך הפנקס. "לא לזלזל במקום שאתה נמצא בו"

בדף אחר בפנקס סיכם רונן שיחת צוות שנערכה במאי אשתקד: "זורקים על עבודות מנהלה, כמו ניקיונות והקמת מטרות. הצוות מבין שהוא זקוק אחד לשני. חיילות פרט, הנעה עצמית, ויתור עצמי, מחלת שטח, צוות חזק, משפחה, חברים לוחמים".

 

בעמוד אחד כתב רונן את תוצאת המטווח שלו 22/25 ומיד לאחר מכן הוראות שכנראה קיבל ממפקדיו כיצד לשפר את הירי: "לחזק מצב נשק – נשק חזק בתוך הגוף. כדור ראשון חשוב ביותר, כתף למעלה, ליצור שקע בכתף ולהכניס חזק את הנשק".

יומנו של רונן לוברסקי ז
מתוך הפנקס. "המפקדים שלו היו בשוק מזה"

"היומנים האלה זה פלא אדיר. אני הייתי סמל טירונים בדוכיפת ולא רשמתי כל דבר כמוהו. המפקדים שלו היו בשוק מזה", אמר אחיו אריק. "הוא חסר לי באופן אישי. חסרה הנורמליות, קשה לי שלא נשב ונדבר על הצבא. להגיד לך את האמת לא חשבתי אף פעם שיהיה לו ילדים, כל החיים שלו היו הצבא ולא כל דבר אחר".

 

"כולם התעסקו בתפל"

 

 

בנימין נתניהו שרה נתניהו ניחום אבלים משפחה של לוחם דובדבן רונן לוברסקי (צילום: קובי גדעון / לע
ראש המשלה ורעייתו בביקור ניחומים. "כולם עסקו בתפל. זה עצוב"(צילום: קובי גדעון / לע"מ)

אחיו של רונן תקף את העיסוק בסרטון שראש הממשלה ורעייתו צילמו מחוץ לבית המשפחה: "זה שאף אחד לא דיבר על הביקור זו זריקה על המשפחה שלנו. הם באו לנחם.ראש הממשלה ישב פה 40 דקות, שמע על אחי, לחץ את היד לכולם והתייחס לכל אחד עם מבט בעיניים וכל מה שכולם התעסקו בו זה התפל".

 

"הייתה לנו פגישה טובה עם ראש הממשלה ורעייתו, הוא חיזק אותנו ואנחנו אותו", הוסיף אריק. "כל ההמולה שקרתה לאחר מכן מחוץ לבית לא הפריעה למשפחה. שרה בכתה פה מולי, ביבי חיבק אותי במהלך השיחה. אז לבוא ולומר שהיה פה שימוש ציני – זה עצוב".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מתוך עמוד הפייסבוק של רונן לוברסקי
רונן לוברסקי ז"ל
מתוך עמוד הפייסבוק של רונן לוברסקי
מומלצים