שתף קטע נבחר

אלקין יתמודד בירושלים - ויישאר השר לירושלים ומורשת

בפגישה עם המשנה ליועמ"ש הובהר לשר שיוכל להמשיך לכהן בתפקידו גם בקמפיין לראשות העירייה. המגבלות שיחולו עליו יסוכמו בהמשך

 

השר זאב אלקין ( צילום: אלכס קולומויסקי) ( צילום: אלכס קולומויסקי)
השר זאב אלקין( צילום: אלכס קולומויסקי)

השר לירושלים ומורשת, זאב אלקין, יוכל להמשיך לכהן בממשלה במקביל להתמודדותו על ראשות עיריית ירושלים. כך הובהר לו היום (א') בפגישה עם המשנה ליועץ המשפטי לממשלה, דינה זילבר.

 

 

ביום חמישי הכריז השר אלקין רשמית על התמודדותו בבחירות לרשויות המקומיות בסתיו הקרוב, ופנה למשרד המשפטים על מנת לסכם כיצד לפעול על פי חוק במהלך הקמפיין. בפגישה היום הבהירה לו זילבר שאין חובה שיתפטר מהממשלה, וציינה שיחולו עליו המגבלות הרגילות בתקופות בחירות לכנסת או לרשויות מקומיות. בתקופה הקרובה יסוכמו המגבלות באופן פרטני בין היועצים המשפטיים משרד המשפטים ושל השר.

 

אלקין הכריז על התמודדותו לתפקיד ראש עיריית ירושלים אף שלא קיבל את תמיכתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו. סיעת הליכוד טרם הודיעה עליו כמועמד הרשמי שלה, דבר שישליך על תקציב מימון המפלגות שיקבל.

 

בשבוע שעבר כתב אלקין בדף הפייסבוק שלו: "תושבות ותושבי ירושלים היקרים, הודעתי כעת לראש הממשלה כי החלטתי להתמודד לראשות העיר. אני מוכן לוותר על משרה של שר בכיר וחבר קבינט עבור ירושלים כי ירושלים היא אתגר ברמה הלאומית בעל חשיבות עליונה".

 

לפני כחודשיים הכריז ראש העירייה הנוכחי ניר ברקת שלא יתמודד שוב על התפקיד, ובמקום זאת ירוץ ברשימת הליכוד לכנסת בבחירות הבאות. בנוסף לאלקין הכריזו על עוד כמה מועמדים על התמודדות: יו"ר תנועת התעוררות, עופר ברקוביץ; משה ליאון, שהתמודד מול ברקת בבחירות הקודמות; היועמ"ש לשעבר של עיריית ירושלים יוסי חביליו, ואיש העסקים אבי סלמן.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עמית הובר
השר זאב אלקין
צילום: עמית הובר
מומלצים