שתף קטע נבחר

פושט הרגל קובי טריביטש לא דיווח שהחל לעבוד

בתשובה לשאלת שופט חשף טריביטש, מייסד טיב טעם שנקלע לחובות עם קריסת שוק רוטשילד אלנבי, כי החל לעבוד במפעל בשר. טרם החזיר שקל לנושים

מייסד טיב טעם, קובי טריביטש, שנקלע לחובות של 19 מיליון שקל בעקבות קריסת שוק רוטשילד־אלנבי ומונה לו מנהל מיוחד - "שכח" לדווח שהוא התחיל לעבוד. העובדה הזו התבררה אתמול במהלך חקירתו בבית המשפט, כשבאופן חריג חלק נכבד מהשאלות הוצגו לו ישירות על ידי נשיא בית המשפט המחוזי בתל אביב, איתן אורנשטיין.

 

"חשד כי קובי טריביטש מעלים הכנסות"

מייסד טיב טעם: אני לא יכול לעמוד בהחזרים לנושים

 

   (צילום: אביגיל עוזי) (צילום: אביגיל עוזי)
(צילום: אביגיל עוזי)

כשהשופט שאל אותו "מה אתה עושה כיום?" השיב טריביטש: "עכשיו אני עובד במפעל לבשר ולדמן בצומת עד הלום. אני בא מתחום של בשר, עוסק שם בסידור של קניינות. המפעל שייך למשפחת ולדמן. אני מאמין שאגיע לשכר של 9,000־10,000 שקל בחודש. התחלתי לעבוד שם לפני שלושה שבועות. יהיה לי הסכם איתם, סיכמנו את התנאים אבל עוד לא עשיתי חוזה. אני ארוויח 10,000 שקל נטו בחודש".

  

“דיווחת למנהל המיוחד?” שאל הנשיא אורנשטיין, וטריביש השיב לו: "עכשיו אדווח".

 

 "האנשים במפעל מכירים אותך כמנכ"ל, אתה יודע?", המשיך את החקירה המנהל המיוחד, אופיר פדר. "אני לא יכול להיות מנכ"ל. נקלטתי לעבודה כקניין ויועץ בארבע חנויות", השיב טריביטש. 

 

בחודש שעבר נחשף ב"כלכליסט" דו"ח שהגיש המנהל המיוחד, ובו העלה תמיהות כיצד ייתכן שטריביטש מתגורר בבית פאר בצפון תל אביב, אוכל במסעדות יוקרה ומוציא 30 אלף שקל בחודש, אך הכנסת משפחתו מסתכמת ב־15 אלף שקל, אותם משתכרת אשתו.

 

"נראה כי רב הנסתר על הגלוי", נכתב בדו"ח, בו טען עו"ד פדר כי טריביטש הסביר את הפער בין ההכנסות להוצאות בעזרה הכלכלית שהוא מקבל מבני משפחה וחברים כבר שנים. לדבריו, כעת החליט להפסיק להיעזר בהם, ולכן הוא אינו יכול לשלם 8,000 שקל בחודש, כפי שחויב לעשות. כמה מהתגובות לכתבה (טוקבקים) שהופיעו באתר "כלכליסט" ביום הפרסום כללו מידע שלפיו טריביטש, בניגוד לטענתו, כן עובד, והוא עובד במפעל של ולדמן. כעת הדברים נחשפו בחקירה בבית המשפט.

  

הנשיא אורנשטיין מסר החלטה בסיום הדיון, ובה כתב כי בדיון התברר לבית המשפט שטריביטש החל לעבוד ו"דברי החייב בעניין זה, כמו גם בעניינים אחרים, לא היו סדורים". השופט הוסיף כי טריביטש לא דיווח למנהל המיוחד, בניגד למצופה ממנו, על העסקתו בחברת ולדמן, גם אם טרם נחתם הסכם העסקה סדור.

  

לדברי אורנשטיין, על רקע כל אלה, בצירוף העובדה שטריביטש עדיין לא שילם ולו תשלום אחד לנושים ולא הגיש דו"חות, נראה כי טריביטש עושה דין לעצמו ולא הפנים את היותו בהליך פשיטת רגל. "הזהרתי את החייב, ואני שב ומזהיר אותו, שעליו לעמוד בצו הכינוס, שכן אחרת יהיה צפוי לסנקציות שקבועות בפקודת פשיטת הרגל... טוב אם יפנים החייב את האימרה 'יצניע לכת'", כתב השופט, והורה לטריביטש להגיש בתוך יומיים דו"חות על הכנסותיו ולהפקיד לקופה תשלומים בסכומים "אפשריים מבחינתו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים