שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  מחבל עם גרזן חוסל, הוצתה עמדה בחדירה נוספת
  כוח מגדוד 51 של גולני סיכל ניסיון חדירה מהרצועה: מחבל נורה למוות ואחר נפצע. הפלסטינים פרסמו תיעוד של חדירה נוספת אתמול באזור חאן יונס: חותכים את גדר המערכת, מציתים את רחבת הפילבוקס ואת עמדת הצלפים - ונמלטים בחזרה לרצועה

   

  תיעוד: החדירה סמוך לחאן יונס

  תיעוד: החדירה סמוך לחאן יונס

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  ניסיון חדירה מהרצועה סוכל על ידי כוח צה"ל, ניסיון אחר שהצליח תועד על ידי הפלסטינים: צה"ל סיכל היום (ב') כוונה של מחבלים לחצות לשטח ישראל. שני המחבלים, שנשאו גרזן, חיבלו בגדר המערכת. כוח מגדוד 51 של גולני הגיע למקום והגיב בירי, ממנו נהרג אחד המחבלים. המחבל השני נפצע וחזר לשטח הרצועה. כעת נבדק חשד אם השניים הניחו גם מטען חבלה. במקביל, פרסמו הפלסטינים תיעוד של פגיעה בגדר והצתת עמדת צה"ל.

  הגרזן אותם נשאו פעילי החמאס (צילום: דובר צה
  הגרזן שנשאו המחבלים(צילום: דובר צה"ל)

  פעילי חמאס פורצים את גדר הגבול מזרחית לחאן יונס ()
  חיתוך הגדר בחדירה שתועדה

  פעילי חמאס פורצים את גדר הגבול מזרחית לחאן יונס ()
  הצתת העמדה

  בסרטון נראים שלושה פלסטינים חותכים את התלתלית ואז את גדר המערכת ומגיעים עד לעמדה של צה"ל, מזרחית לחאן יונס. הם נראים מציתים את רחבת הפילבוקס ואת עמדת הצלפים, ואז נמלטים חזרה לרצועה. לאחר מכן נראים בסרטון כוחות רכובים בג'יפים, שמגיעים למקום בשל השריפה שפרצה. החדירה שתועדה היא לטענת הפלסטינים תגובה להרג הפרמדיקית רזאן נג'אר ביום שישי, ואירעה אתמול. המטרה, כמו בחדירות קודמות אחרות, הייתה בעיקר על מנת לתעד ובכך להביך את צה"ל.

   

  אמש החתכו מחבלים את גדר המערכת בדרום הרצועה והבעירו אש במכולות של קבלני עבודות הקמת המכשול, שהיו סמוכות לגדר, נמלטו חזרה לרצועה. לא היו נפגעים אך נגרם נזק לתשתית הבטחונית.

   

  לפני כשבוע וחצי אירע מקרה דומה, אז חדרו מחבלים פלסטינים לשטח ישראל באזור אל-בורייג' והציתו עמדת צה"ל, שככל הנראה לא הייתה מאוישת. אין נפגעים בקרב החיילים. בתגובה, צה"ל ירה אש טנקים לעבר עמדת חמאס באזור. 

   

  מקורות פלסטינים דיווחו כי המחבלים הצליחו לחזור לרצועת עזה, לאחר שניסו להשחית עמדה צה"לית נטושה. לא ברור אם הם נפגעו. מדובר צה"ל נמסר כי התקיפה של עמדת חמאס באה בתגובה להצתה של עמדה צבאית, שנגרמה על ידי מספר מחבלים שחצו מרצועת עזה. עוד נמסר כי "כוח צה"ל היה במעקב אחר האירוע מתחילתו".  

   

  מקרה אחר אירע לפני כחודשיים, אז חדרו לשטח ישראל ארבעה פלסטינים והציתו כלי הנדסי במסגרת הקמת המכשול התת-קרקעי. הם צולמו מכיוון הרצועה לאחר שטנק חלף במקום וחצו את הגדר באזור כיסופים. צה"ל תקף אז בתגובה מטרה במחנה אימונים של חמאס בדרום רצועת עזה.

   

  הארבעה הגיעו עד לכלים ההנדסיים של צה"ל כשהם מצוידים במכלי דלק שנועדו להצית את הכלי ההנדסי של סולל בונה שנמצא בשימוש צה"ל. הם נמלטו חזרה לאחר שהבחינו בכוח צה"ל. לא היו נפגעים באירוע, אך נזק קל נגרם לכלים ההנדסיים. 

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים