שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  יאיר נתניהו בבית המשפט: "האיש שתבעתי לא התנצל עד הסוף"

  בנו של רה"מ תבע את פעיל מפלגת העבודה אייבי בנימין, שכתב בפייסבוק שאביו פעל להשיג לו דרכון בשם בדוי. לדיון הקודם נתניהו הבן לא הגיע, אך הפעם הוא התייצב. השופט ציטט את ההתנצלות שפרסם בנימין, אך נתניהו השיב: "הוא לא אמר שלא היה ולא נברא"

   

  יאיר נתניהו התייצב בבית המשפט    (צילום: מתן טורקיה גלעד מורג)

  יאיר נתניהו התייצב בבית המשפט    (צילום: מתן טורקיה גלעד מורג)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  בבית משפט השלום בתל אביב נערך בצהריים (ג') דיון בתביעת לשון הרע שהגיש יאיר נתניהו נגד הפעיל החברתי ואיש מפלגת העבודה אייבי בנימין, בגין פוסט שפרסם בפייסבוק ובו טען שראש הממשלה בנימין נתניהו פעל להשיג לבנו דרכון בשם בדוי. נתניהו התייצב היום בבית המשפט.

  יאיר נתניהו בבית המשפט (צילום: יריב כץ)
  יאיר נתניהו בבית המשפט(צילום: יריב כץ)

  יאיר נתניהו בבית המשפט (צילום: יריב כץ)
  נתניהו הבן ועורך הדין יוסי כהן(צילום: יריב כץ)

  את התביעה הגיש נתניהו בספטמבר שעבר על סך 140 אלף שקל. לטענתו, ב-17 באוגוסט 2016 כתב בנימין בפייסבוק שראש הממשלה ביקש מראש המוסד דרכון בשם בדוי לבנו, כביכול בנימוק ביטחוני, והעלה טענות שחיתות שונות נגד המשפחה. כשנה אחרי הפרסום נשלח לבנימין מכתב הדורש את הסרתו ולאחר מכן הגיש נתניהו הבן את התביעה.

   

  יאיר נתניהו פנה לשופט אבי שליו ואמר לו: "אנחנו ביקשנו שיכתוב שהכול היה שקרים והוא לא הסכים". השופט השיב בציטוט של בנימין: "מתנצל בשמחה מעומק לבי כי כך צריך לנהוג. כאיש אמת מסקנתי הפרסום הזה ככל הנראה היה שקרי אני מתנצל בפני יאיר נתניהו ואביו".

   

  את יאיר נתניהו זה לא סיפק: "זו לא התנצלות עד הסוף. הוא לא אומר שלא היה ולא נברא. אני לא הייתי בפנמה. הייתי בסן דייגו".

  הנתבע אייבי בנימין (משמאל) עם עו"ד גונן בן יצחק (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
  הנתבע אייבי בנימין (משמאל) עם עו"ד גונן בן יצחק(צילום: מוטי קמחי)

  השופט שליו הקשה עליו ואמר: "בנימין מעלה טענה על הפער של התביעה שנה אחרי הפרסום בפייסבוק". בנו של ראש הממשלה השיב: "לא נחשפתי לזה אלא רק אחרי זמן. זה הגיע אליי איכשהו. אין לי מושג על בג"ץ הצוללות. איך שראיתי את בפייסבוק ישר פניתי ליוסי כהן".

   

  בנימין הסביר לשופט: "ביקשתי לנהל דיאלוג עם עו"ד כהן בעצמי, אבל הוא לא חזר אליי. ראיתי ששנה בדיוק מאז הפרסום הם פונים, אז הסרתי את הפוסט, לא לגרום לא עוד נזק חלילה. ועוד הזהרתי את כל החברים לא לפרסם דברים של אדם נוסף. לא חזרו אליי במשך חודש וחצי.

   

  "כל התביעה הזו היא על עשרות פוסטים שאני כותב על ראש הממשלה עקב מחלוקת פוליטית לכן זו תביעת השתקה קלאסית. כל יום נכתבים עשרות פוסטים על פעילים חברתיים שכותבים דעתם על מה שקורה. אם הוא חלילה יזכה במשפט הזה, המשמעות היא שהמסר יהיה, 'דעו לכם, אסור לפרסם דבר בלי לבדוק בעצמכם'. זו הפרה של חופש הביטוי ופגיעה בדמוקרטיה".

   

  עו"ד כהן טען מנגד: "מכתב ההתנצלות לא מקובל עליי. יש נזק. ההתנצלות מסויגת. זה לשון הרע".

   

  גונן בן יצחק, סנגורו של בנימין, הסביר כי הוא הסתמך בפוסט על דברים שנאמרו בכנסת. "האם יש לאדם מן היישוב יכולת לפי הסרגל של המחוקק לבוא לומר ששני חברי כנסת העלו נושא מסוים ושאלו שאלות? הפרסום הוא הדהוד של הדברים שנאמרו. האם בגין הדיון הספציפי הזה היה צריך לתבוע על זה? לא".

   

  גם בכתב ההגנה של בנימין נטען שמדובר בתביעת השתקה שנולדה בעקבות בג"ץ שהגיש בדרישה שהמשטרה תחקור את ראש הממשלה בפרשת הצוללות. נטען כי מטרת התביעה הייתה למנוע מבנימין לבקר את נתניהו. אייבי בנימין טען שלפני הפוסט היה גל פרסומים בנושא הדרכון, והוא פשוט חזר עליהם. הצדדים ניסו לנהל הליך גישור אך זה לא צלח.

   

   

  בתום הדיון הציע השופט כמה אפשרויות: הראשונה - התנצלות שבהתאם לה ייקבע אם מגיע לנתניהו פיצוי כספי או לא. השנייה - הליך גישור, והשלישית - ניהול משפט ובהתאם הציע מועד לדיון הוכחות.

   

  יאיר נתניהו לא התייצב לדיון הקודם שנקבע בבית המשפט לאחר שקיבל פטור בגין נסיעה לחו"ל. זו בוטלה בסופו של דבר, אבל הפטור נותר והובהר לנתניהו שאם המשפט יימשך – יהיה עליו להתייצב. כאמור, היום הוא עשה זאת.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים