שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  תוכנית ב' של ההתאחדות: אופציית רז קינסטליך
  פרסום ראשון: אחרי הפארסה ופסילת מועמדותו של שינו זוארץ לתפקיד היו"ר, נראה כי מאחורי הקלעים סגן ראש עיריית ראשל"צ נפגש עם גורמים בכירים ועשוי להחליף את עופר עיני שבכל מקרה לא ימשיך. נשקלת אופציה נוספת: בחירות שיעקפו את התקנון ויכשירו את זוארץ
  ההתאחדות לכדורגל נמצאת במצב תקדימי בעקבות החלטת ועדת הכשירות שלא לאשר את מינויו של הדמות היחידה שהגישה מועמדות לתפקיד יו"ר ההתאחדות לכדורגל, שינו זוארץ, כפי שנחשף אתמול (שני) לראשונה ב-ynet ספורט.

   


   

  מועד הגשת המועמדויות הסתיים ברביעי שעבר, ונותרו פחות מחודשיים למועד הבחירות שנקבע ל-30 ביולי - ברור היה מראש שהיו"ר המכהן עופר עיני יעזוב, למרות שמועות לא מבוססות שהופיעו לאחרונה כי ישקול להישאר, ונכון לעכשיו אין מועמד רשמי.

   

  רז קינסטליך במשרדי ההתאחדות (צילום: אורן אהרוני)
  המועמד החדש של ההתאחדות. רז קינסטליך(צילום: אורן אהרוני)

   

  זוארץ יקבל היום החלטה האם לערער לבית הדין העליון בצל ההודעה המאוד מובהקת של ועדת הכשירות שלא לאשרו בשל הזיקה למכבי פתח תקווה, לה תרם שני מיליון שקלים, להפועל מרמורק, לה סיפק חצי מיליון שקלים ולבית"ר ירושלים 200 אלף שקלים – את כל אלו הגדירו כמעורבות גדולה מאוד.

   

  גורמים בכירים בכדורגל הישראלי הכינו מראש תוכנית ב', סגן ראש עיריית ראשון לציון, רז קינסטליך, המשמש גם כחבר הנהלת ההתאחדות והוועד האולימפי. קינסטליך, בנו של שחקן העבר פיני קינן, כבר נפגש בשבועות האחרונים עם גורמים בכירים שנתנו לו את האור הירוק לשמש בתפקיד במידה ואופציית זוארץ לא תצא לפועל.

   

  יחד עם זאת, נשקלת אופציה נוספת: בחירות להנהלת ההתאחדות, בהן ישתתף זוארץ שייבחר לתפקיד חבר הנהלה. ההנהלה החדשה תשנה את נוסח התקנון ולמעשה תכשיר את זוארץ כיו"ר מתוכה.

   

  במקביל, אשר אלון יוזם מהלך מאחורי גבו של שטרן חלובה ולנסות למנות את איציק קורנפיין לתפקיד. ההתאחדות תגיש עתה לבית הדין העליון בקשה לדחות מועד רישום מועמדים ליו"ר ההתאחדות בחודש.

   

  שינו זוארץ התאחדות לכדורגל (צילום: ראובן שוורץ)
  התקנון ישונה כדי שיכהן כיו"ר? זוארץ(צילום: ראובן שוורץ)

  זוארץ התעדכן כבר בשעות הערב המוקדמות אתמול כי לא יאושר, זאת בעקבות הפרסום ב-ynet ספורט שהסתמך על שיחות סגורות שניהלו חברי הוועדה, ועם ההודעה הרשמית כמה שעות לאחר מכן, קיבל תשובה רשמית גם הוא.

   

  באותן שיחות סגורות בין חברי ועדת הכשירות הם סיפרו כי כבר עם הגשת המועמדות של זוארץ בשני שעבר היה ברור להם כי אין לו סיכוי לעבור. "כבר בשני שעבר היה ברור לנו שהוא מועמד ראוי, אבל בהסתמך על התקנון היבש, יש לו זיקה ברורה ולכן לא יאושר".

   

  כך נשמע שינו זוארץ בחודש שעבר בריאיון לתוכנית הספורט    (צילום: חגי דקל )

  כך נשמע שינו זוארץ בחודש שעבר בריאיון לתוכנית הספורט    (צילום: חגי דקל )

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  זוארץ היה מאוכזב מאוד אתמול, והוא לא ישוב להיות ספונסר של מכבי פ"ת בעונה הבאה. פרוטוקול הוועדה היה חד משמעי: "מעורב מאוד לפי טענותיו שלו בניהול הקבוצה למרות שאין הוא נושא בתפקיד רשמי מטעמה. הוא התקשר עם מכבי פ”ת בהסכם חסות, כך שבשתי העונות האחרונות העמיד סכום של שלושה מיליון שקלים, מדובר בסכום שאינו מבוטל. כמו כן, התקשרה הקבוצה שבבעלותו עם הסכמי חסות נוספים גם עם בית”ר ירושלים והפועל מרמורק".

   

  עוד נכתב: "גורמים רבים הקשורים למכבי פ"ת או המבקשים להיות קשורים לקבוצה מבקשים את עצתו, תובנות שלו או מעורבות שלו בקידום עניינים שונים הנוגעים לקבוצה. שחקנים, מאמנים וסגל מקצועי שמבקשים להצטרף לקבוצה פונים אף הם לזוארץ בבקשה שיסייע להם אל מול מקבלי ההחלטות בקבוצה. גם מנהלי הקבוצה פונים מעת לעת. בנוסף, תמיכתו באמצעות הסכמי חסות, הינם מעבר למעורבות של אוהד בלבד ויש לראות בכל אלה משום זיקה של ממש לקבוצה".

   

  שינו זוארץ התאחדות לכדורגל (צילום: ראובן שוורץ)
  "מעבר למעורבות של אוהד בלבד, ישנה זיקה של ממש לקבוצה"(צילום: ראובן שוורץ)

   

  על עניין התקנון מול המציאות לפיה המינהלת כיום מפקחת על הליגות המקצועניות, ולמרות שקיים ניגוד עניינים ברור מול ההתאחדות של בעלי קבוצות במינהלת, הוסבר בפרוטוקול: "עם הקמת המינהלת יש לצמצם את הפירוש שיש לתת לאותה
  זיקה בבואנו לפרש את כשירותו של המועמד לתפקיד יו”ר ההתאחדות, ואולם, יש לשים לב כי למרות שהמינהלת הוקמה בשנת 2014, הרי שהתקנון עומד על מכונו וחברי ההתאחדות בחרו שלא לשנות מהוראתו. בנסיבות שהובאו לפנינו התרשמנו שלמועמד קיימת זיקה לכל הפחות לקבוצת מכבי פ”ת בשנתיים שקדמו למועד הגשת המועמדות. מדובר בזיקה משמעותית שיש בה משום קשר דו כיווני בינו לבין הקבוצה".

   

  ובסיום נקבו ואמרו: "לא נוכל לאשר את מועמדותו של זוארץ לכהונת יו”ר ההתאחדות לכדורגל לעת הזו, משמצאנו כי יש לו זיקה לפחות לאחת מקבוצות הליגה המקצועניות במהלך השנתיים שקדמו למועד הגשת המועמדות וכי זיקה זו משמעותית והיא מקרינה גם על שאר אמות המידה".

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים