שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  מחיר למשתכן: 1.2 מיליון שקל לדירה בקריית אונו

  שווקו בהצלחה 729 יחידות דיור במכרזי מחיר למשתכן בצומת סביון בקריית אונו. לפי האוצר המחירים מבטאים הנחה של 28% לעומת דירות דומות בשוק. בכל המכרזים זכתה חברת אשדר. עוד בצנרת התכנון: שורת פרויקטים של תמ"א ברובע 4 בתל אביב

  משרד האוצר הודיע הבוקר (ג') כי שווקו בהצלחה 729 יחידות דיור בארבעה מכרזי מחיר למשתכן בצומת סביון בקריית אונו. החברה שזכתה בארבעת המכרזים היא חברת אשדר. מתוך 729 יחידות הדיור, 145 ישווקו בשוק החופשי.

   

  לפי האוצר, מחירי הדירות בקריית אונו מבטאים הנחה של 28% ממחיר דירות דומות בשוק. המחיר התחלתי לדירת 85 מ"ר יעמוד על 1.2 מיליון שקלים, המחיר התחלתי לדירת 100 מ"ר יעמוד על 1.4 מיליון שקלים, והמחיר התחלתי לדירת 120 מ"ר יעמוד על 1.7 מיליון שקלים.

  ביקור שכונה פסגת אונו קריית אונו (צילום: בני דויטש)
  שכונת פסגת אונו בקריית אונו(צילום: בני דויטש)
   

  הדירות כוללות מרפסת, מחסן וחניה. השכונה החדשה תכלול מגורים, מוסדות ציבור, מסחר, תעסוקה, שטחים ציבוריים פתוחים ופארק עירוני משולבים במערכת כבישים מותאמת.

   

  הפרויקט מתוכנן בצמוד לצומת סביון בחלקה הדרומי של העיר, בשכונה שתכלול מעל 1,300 יחידות דיור לצד שטחי מסחר ותעסוקה, מבני ציבור ופארקים. תמר הרציג פלד, סמנכ"לית פיתוח עסקי של חברת אשדר, ציינה כי מדובר בפרויקט השלישי של החברה במסגרת מחיר למשתכן.

   

  מחיר למשתכן בקריית אונו - צומת סביון (מקור: נתוני האוצר)
  (מקור: נתוני האוצר)

  "אנו שמחים על הזכייה ומאמינים שהשילוב של מיקום אטרקטיבי במרכז הארץ עם כמות גדולה של דירות במחירים נוחים לזכאים הינם בסיס מצוין להקמת שכונה חדשה ומוצלחת", אמרה. "הכניסה למחיר למשתכן מאפשרת לנו להקים פרויקט שבו הוודאות בקצב ויכולת מכירת הדירות גבוהה, ובעיקר כשמדובר באיזור ביקוש".

   

  ההגרלה הגדולה הבאה והחמישית במספרה במסגרת תוכנית מחיר למשתכן תתקיים בחודש יולי ועתידה לכלול 8,000-6,000 יחידות דיור. לפי נתוני משרד האוצר כפי שנמסרו ל-ynet, עד כה זכו מעל ל-53 אלף איש בהגרלות, רובם בשנה זו. מבין השכונות המתוכננות במסגרת התוכנית, כ-15 אלף יחידות דיור נמצאות כבר בתהליכי בנייה, וכ-25 אלף יחידות דיור נוספות כבר קיבלו היתרי בנייה.

   

  עוד נמסר, כי כ-3,000 זוכים צפויים להכנס לדירותיהם עד סוף השנה הנוכחית. עם זאת, עד כה נכנסו לבתיהם רק עשרות בודדות של זוכים, במסגרת השלב הראשון שהושלם בפרויקט מחיר למשתכן בעפולה. בקרוב צפויים זוכים נוספים להכנס לדירותיהם החדשות בפרויקט מחיר למשתכן בשכונת אחיסמך בלוד.

    

  20 פרויקטים של תמ"א 2 בתל אביב

  חברת י.ח דמרי חתמה על הסכם שיתוף פעולה עם חברת גלים, המתמחה בהתחדשות עירונית בתל אביב, במסגרתו יקימו בשלב הראשון כ-20 פרויקטים של תמ"א 2 (הריסה ובניה), רובם ברובע 4 בעיר.


  תמ
  הפרויקט המתוכנן ברחוב חוני המעגל(הדמיה)

  בבכוונת החברה המשותפת שתקרא "דמרי- גלים", להקים בחמש עד שבע השנים הקרובות פרויקטים שהיקפם הכולל כמיליארד שקלים. זאת בעקבות אישור תוכנית רובע 4 בתל אביב, במסגרתה יתווספו כ-5,000 יחידות דיור חדשות בצפון העיר.

   

  בין הפרויקטים שמתכננת החברה כלולים פרויקט ברחוב וייצמן, פרויקט ברחוב חוני המעגל שכולל הריסת 25 דירות ובניית 58 חדשות, פרויקט ברחוב בן סרוק להריסת 4 בניינים ישנים ובניית 86 יחידות דיור, וכן פרויקט ברחוב אנטיגונוס במסגרתו 17 דירות ישנות יהרסו ובמקומן צפויות לקום 30 דירות חדשות בבניין בוטיק.

   

  תמ"א 38 בזכרון יעקב

  חברת עמרם את נידם התחדשות עירונית הודיעה על קבלת היתר בנייה לפרויקט תמ"א 38 בדרך שרה 220 זיכרון יעקב.החברה נערכת להתחלת הבנייה במהלך חודש ספטמבר 2018.

   

  תמ
  הדמיה של הפרויקט בתום העבודות(הדמיה)
  כיום קיים במקום בניין בן 3 קומות על עמודים, שנבנה בתחילת שנות ה-60 וכולל 2 כניסות ו-12 דירות, ששטחן הממוצע כ-60 מ"ר. הפרויקט כולל בניית 2.5 קומות על גג המבנה הקיים ו-5 דירות גן בקומת העמודים של המבנה, ובסכך הכל תוספת של 15 דירות.

  תמ
  הבניין כיום - לפני התמ"א

  אדריכל הפרויקט הוא משרד לוי-לוסטיג אדריכלים. בחברה ציינו כי מחירי הדירות יתחילו בכ-1.5 מיליון שקל לדירות גן ועד ל-1.89 מיליון שקל לפנטהאוזים.

   

  תקופת החוזה לקרקעות חקלאיות תוארך

  צוות בין ממשלתי קבע מדיניות חדשה להקצאת קרקע חקלאית, שלפיה תקופת החוזה לקרקעות חקלאיות תהיה למשך של עד 21 שנה, במקום 3 שנים כפי שנהוג כיום.

   

  בצוות היו שותפים משרדי האוצר, החקלאות, המשפטים ורשות מקרקעי ישראל. המהלך יאפשר בין היתר לחקלאים להתייעל מבחינת השימוש בקרקע לצורך גידולים ארוכי טווח ולהשקיע בתשתיות כגון השקייה ודישון.

   

  קרקע חקלאית (צילום: שי רוזנצוויג) (צילום: שי רוזנצוויג)
  קרקע חקלאית(צילום: שי רוזנצוויג)

  על פי המדיניות המתגבשת, הקצאת הקרקע הזמנית תינתן לתקופה של עד 21 שנה בשלוש תקופות של 7 שנים כל אחת, אשר יתחדשו אוטומטית כל עוד הקרקע מעובדת כדין. אישור הבקשות יעשה על ידי ועדת מיוחדת שתוקם ברשות מקרקעי ישראל, ויותנה בקבלת אישור ועדת הפרוגרמות שברשות לתכנון במשרד החקלאות.

   

  את הבקשה, יהיו רשאים להגיש אחד מהגופים הבאים: ישוב חקלאי, מעבד פרטי, אגודה שיתופית, התארגנות אזורית של אגודות או חברה לעיבוד. בנוסף, המשרד יעודד הקמת אגודות מרכזיות מרחביות אשר תוכלנה לנהל את עיבוד הקרקע עבור אגודות שיתופיות.

   

  מתחם הפאוור סנטר בירקונים בדרך לסגירה

  המועצה הארצית לתכנון ובנייה, החליטה לקבל היום את המלצת הוועדה לשמירה על קרקע חקלאית ושטחים פתוחים (הולקחש"פ), שקבעה כי אין הצדקה לביטול ההכרזה החקלאית על הקרקעות במתחם ירקונים בפתח תקווה, בו ממוקם הפאוור סנטר.

   

  ההחלטה התקבלה כבר ב-4 ביולי 2017 על ידי המועצה, אך היום קיימה המועצה דיון נוסף בנושא, ואפשרה לבעלי מתחם הפאוור סנטר להציג את טיעוניהם.  לאחר שהמועצה שמעה את הטיעונים, החליטה כי אין מקום לשנות את החלטתה המקורית.

  מתחם ירקונים (צילום: גיל לרנר) (צילום: גיל לרנר)
  מתחם ירקונים(צילום: גיל לרנר)

   

  מדובר במבנה מסחרי, בהיקף של למעלה מ-10,000 מ"ר, שנבנה על בסיס היתרים שהוצאו שלא כדין ושבנייתו הושלמה בניגוד לצו הפסקה מנהלי שהוצא נגדו על ידי בית המשפט. המבנה פועל למעלה מ-15 שנה, כמרכז מסחרי רחב היקף על קרקע חקלאית מוכרזת.

   

  כפי שנמסר, בפני המועצה עמד השיקול של אי עידוד עבריינות בנייה. עו דנמסר, כי ביטול ההכרזה החקלאית על השטח, עלולה להעביר מסר שגוי למוסדות התכנון המקומיים כמו גם לבתי המשפט, ולפיו קיימת לכאורה הצדקה לאישורו של המתחם המסחרי בשטח החקלאי, באופיו הקיים, ותוך פגיעה בשטחים הפתוחים.

   

  זוכה במכרז להקמת בסיס כליאה בבית ליד

  חברת מנרב אחזקות דיווחה היום כי חברת הבת של החברה, מנרב הנדסה ובנין בע"מ, זכתה במכרז לביצוע העבודות בפרויקט להקמת מבנים ותשתיות במתחם נווה צדק, קריה משפטית ובסיס כליאה (מ.ק 21) של משרד הביטחון בבית ליד.

   

  הפרויקט כולל בעיקר עבודות תשתית, פיתוח והקמה של עשרים מבנים, לרבות בית-משפט, מבני משרדים, מבני מגורים, מבנה הדרכה ואודיטוריום, בשטח כולל של כ- 33 אלף מ"ר.

   

  תקופת הקמת הפרויקט הינה כ-29 חודשים ממועד קבלת צו תחילת העבודה והתמורה הינה כ- 236 מיליון שקל בתוספת מע"מ. להערכת החברה, שיעור הרווח הצפוי הינו דומה לשיעורי הרווח לפיהם החברה נוהגת לתמחר פרויקטים לביצוע עבודות קבלניות.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: בני דויטש
  שכונת פסגת אונו בקריית אונו
  צילום: בני דויטש
  מומלצים