שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  ב־43 מיליון שקל בלבד: אדיב ודהרי בדרך לשליטה בבזק
  המתווה על השולחן: בעלי תנופורט יזרימו 33 מיליון שקל בהנפקת אינטרנט זהב והבנקים יזרימו 12 מיליון שקל. גם מחזיקי האג"ח התעוררו: נאמן האג"ח דרש מהמנכ"ל תוכניות לחיזוק החברה

  כידן דהרי וירון אדיב יזרימו 33 מיליון שקל בהנפקת בעלי העניין של אינטרנט זהב, והבנקים הנושים יזרימו 12 מיליון שקל. כך עולה מטיוטת ההסכם שהועברה אתמול (ג') בין הצדדים. במקביל נכנסו לפעולה מחזיקי האג"ח של אינטרנט זהב, לראשונה מאז החל תהליך הפירוק של יורוקום והחקירות נגד בעלי השליטה הקודמים משפחת אלוביץ'.

   

  בעלי תנופורט קיבלו מהבנקים אור ירוק לרכישת בזק  

  צו פירוק זמני ליורוקום נדל"ן

   

  דהרי ואדיב רוכשים למעשה את השליטה בבזק בסכום התחלתי של 43 מיליון שקל בלבד. בנוסף ל־33 מיליון השקלים שיזרימו בהנפקה, הם יעמידו פיקדון של 10 מיליון שקל לבנקים. 200 מיליון שקל נוספים, עבור מניות השליטה באינטרנט זהב (55%), הם ישלמו רק עם קבלת ההיתר. אם ההיתר לא יינתן, הם ישארו עם אחזקת מיעוט באינטרנט זהב.

  כידן דהרי ירון אדיב (צילום: ישראל הדרי)
  כידן דהרי וירון אדיב(צילום: ישראל הדרי)
   

  הבנקים עשויים להזרים במקום תנופורט

  ייתכן שההזרמה מהשניים תתעכב עד קבלת ההיתר, ויתכן שיידרשו להציג את הסכום או להעביר אותו לנאמנות, והבנקים יהיו אלה שיזרימו בהנפקה. כלומר, בפועל הבנקים אמורים להזרים 45 מיליון שקל בהנפקה. ההסכם עם השניים עשוי להיחתם כבר מחר או ביום ראשון.

   

  בהנפקה, שמוביל מנכ"ל אינטרנט זהב דורון תורג'מן, אמורה החברה לגייס 40 מיליון שקל מקרב הציבור. אתמול הפתיעו המנהלים המיוחדים של יורוקום מטעם הבנקים, כשפנו לבית המשפט המחוזי וביקשו לדחות את ההנפקה בשבוע. המנהלים, עורכי הדין פיני רובין, אמנון לורך ואורי גאון, טוענים כי הזרמה מצד הבנקים מהווה עסקת בעלי עניין ודורשת אישור מהאסיפה הכללית של בעלי מניות אינטרנט זהב. תורג'מן סבור אחרת.

   

  היום (ד') ב־11:30 יתקיים דיון מכריע בנוגע להנפקה בפני השופט איתן בורנשטיין בבית המשפט המחוזי בתל אביב. מתווה ההנפקה גובש על ידי איפקס חיתום, בראשות אליאב בר דוד ואהרון סמרה. 

   

  מחזיקי האג"ח יפעלו אם הגיוס לא יתבצע

  עם זאת, את העניין צפויים לרכז מחזיקי האג"ח של אינטרנט זהב, שכלפיהם יש לה חוב של 785 מיליון שקל. ל"כלכליסט" נודע כי יוסי רזניק, נאמן האג"ח, יזם פגישה עם תורג'מן לפני יותר משבועיים, שבה דרש ממנו להציג את תוכניותיו לחיזוק החברה. עמידתה בהתחייבויות הפיננסיות שלה, מוטלת בספק ולכן היא נדרשת לגיוס ההון. רזניק צפוי להודיע כי אם גיוס ההון לא יתבצע, בכוונת מחזיקי האג"ח להתכנס לדון בדרכי פעולה מול החברה.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים