שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  זוארץ: "כל הקבוצות רצו אותי, צריך פה בולדוזר"
  אחרי שוועדת הכשירות פסלה אותו מלשמש כיו"ר ההתאחדות, מתגבש הסכם רוטציה שעשוי לאפשר לו להתמנות לתפקיד בעוד שנתיים. זוארץ: "ברור לכולם שאם ימנו אדם שאין לו קשר לענף, יהיה פה כישלון"
  "מה עדיף? שאלמוני ישמש כיו"ר ההתאחדות, או מישהו שחי את הכדורגל ומכיר אותו מקרוב? ברור לכולם שאם ימנו אדם שאין לו קשר לענף, יהיה פה כישלון. צריכים פה בולדוזר שישקם מהיסוד". יממה אחרי שנפסל לתפקיד יו"ר ההתאחדות לכדורגל בעקבות זיקתו למכבי פ"ת, לשינו זוארץ יש הרבה מה להגיד.

   


   

  זוארץ עדיין לא החליט אם לערער בפני בית הדין העליון, אבל נראה שלא יעשה זאת מכיוון שההחלטה התקבלה על פי חוקי התקנון. האופציה המובילה כרגע היא רוטציה, לפיה ישמש זוארץ כממלא מקום היו"ר בשנתיים הקרובות, ולאחר מכן יקבל את המושכות למשך שש שנים (שתי קדנציות בסה"כ).

   

  צפו באימון נבחרת ישראל    (צילום: עוז מועלם)

  צפו באימון נבחרת ישראל    (צילום: עוז מועלם)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  המועמד המוביל לתפקיד היו"ר הוא חבר הנהלת ההתאחדות והוועד האולימפי, סגן ראש עיריית ראשל"צ רז קינסטליך (40). "אני ממש לא פוסל את האפשרות להיות ממלא מקום של קינסטליך", הבהיר זוארץ.

   

  זוארץ, שעל פי נימוקי ועדת הכשירות נפסל בגלל מעורבותו במכבי פ"ת ובהפועל מרמורק, נשמע מאוכזב: "הצפתי את כל העובדות, לא הסתרתי שום דבר מאף אחד, הכל נעשה בשקיפות מלאה. ההערכה המשפטית הייתה שאקבל אור ירוק. צריכים יו"ר שרוצה לקדם את הכדורגל הישראלי - וזה אני".

   

  שינו זוארץ התאחדות לכדורגל (צילום: ראובן שוורץ)
  שינו זוארץ (צילום: ראובן שוורץ)

   

  כבר בשיחה עם חברי הוועדה הבין זוארץ שלא יקבל את המינוי. "הם בעצמם שאלו אותי למה אני צריך את זה ולמה לא משנים את התקנון, או למה לא באתי בעוד שנתיים (משך תקופת

  הצינון - נ.צ). עדיין לא התייאשתי, קיבלתי 93 אחוז מהקולות. מה ששיגע אותי זה שהרי המינהלת מנהלת את הכדורגל המקצועני, וכל הקבוצות בארץ רצו אותי", אמר זוארץ.

   

  "מה הקשר לזיקה שבמציאות החדשה בכדורגל הישראלי הופכת לקטנה עוד יותר? בישראל רק ממציאים דברים. בעולם יש פער בין מינהלת להתאחדות ואין זיקה, איפה הזיקה שלי יכולה להשפיע על ניהול של נבחרות, נוער או נשים? כל הקבוצות שתמכו בי ידעו את כל העובדות, ואם בעלי הקבוצות היו חושבים שיש בעיה או שאני מסכן אותם - לא היו בוחרים בי".

   

  זוארץ, שלא מתכוון לוותר, סיכם: "כשיש קונצנזוס כזה גדול, אתה לא יכול להתעלם ממנו. צריך לעשות מה שטוב לכולם, לכן נשב עם הקבוצות. רציתי להביא את המרץ שלי לכדורגל, להשקיע, 'להזניח' את העסקים שלי ולשים את המשאבים שלי בכדורגל, שיהיה יו"ר שמתעסק בזה מבוקר ועד ערב. סעיף הזיקה הזה לא קיים באף גוף אחר בעולם".

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים