שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  מפריח עפיפוני טרור: "כל אחד עולה 4-3 שקלים. מבינים שאתם מפחדים"
  הם מחולקים לפי אזורים, מאורגנים בקבוצות ומחכים לפקודה. "זה יותר טוב מרקטות וכל נשק אחר. מעלים עפיפון ונכנסים לפייסבוק לראות את השריפות אצלכם", אומר ל-ynet בשיחה נדירה ונוטפת שנאה עזתי בן 21. "מכינים כמות גדולה לקראת יום שישי"

   

  טרור מהאוויר ()
  צילומי עפיפוני תבערה מהשבועות האחרונים

   

  פני הטרור: מחבלי העפיפונים, שגורמים לנזק כבד וחסר תקדים ואף לסכנה לנפש ביישובי עוטף עזה, לא מתכוונים לעצור. "אנחנו מעלים את העפיפונים והולכים לפייסבוק לצפות בשריפות אצלכם", אומר ל-ynet בשיחה נדירה ורוויית שנאה ח', פלסטיני בן 21 מרצועת עזה ששייך ל"יחידת העפיפונים". מעיפי העפיפונים צובעים אותם בין השאר בצבעי הדגל הפלסטיני ואף מציירים עליהם צלבי קרס.

   

  בשיחה חשף ח' טפח מאופי הפעולה והארגון של הפעילים בעזה, שכל תפקידם בחודשיים האחרונים הוא לגרום כמה שיותר נזק לישראל. "העפיפונים זה הנשק הכי טוב והכי חשוב שיש לנו בעזה. הוא טוב יותר מכל הרקטות וכל הנשק שיש לנו. כשיורים רקטה מעזה יש לכם תשובה אליה (כיפת ברזל) אבל לעפיפונים אין לכם תשובה. הם מסבים לכם הרבה נזק", אומר ח'.


   

  דיווח מאחד ממוקדי האש של טרור העפיפונים

  דיווח מאחד ממוקדי האש של טרור העפיפונים

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:


  עפיפונים עפיפון תבערה רצועת עזה צלב קרס פלסטינים ()

  עפיפוני התבערה (צילום: AFP)
  (צילום: AFP)

  עפיפוני התבערה (צילום: AFP)
  (צילום: AFP)
   

  ח' נפצע לפני שבועיים בהפגנות יום שישי על הגדר. לדבריו, התפוצץ ליד הרגל שלו חפץ לא מזוהה ואחד הרסיסים פגע ברגלו. בתחילת קמפיין "צעדת השיבה" לפני כחודשיים הוא היה שייך ליחידה שמבעירה צמיגים על הגדר, ואחרי שבועיים עבר ליחידת העפיפונים.

   

  הוא מעיד שהיחידה נושאת אופי ארגוני, אולם לטענתו לחמאס אין נגיעה אליה. "אנחנו צעירים מכל רצועת עזה, כל קבוצה מחולקת לפי אזורים ובכל אזור יש אחראי אחד שמחליט מתי להפריח את עפיפונים וכמה. אין לנו סיוע מחמאס ואנחנו גם לא צריכים אותו. הכנה של כל עפיפון עם חומר התבערה עולה לנו שלושה או ארבעה שקלים".

   

   

  שריפה ליד מכללת ספיר בעקבות עפיפון טרור    (צילום: בראל אפרים, אלמוג דיין)

  שריפה ליד מכללת ספיר בעקבות עפיפון טרור    (צילום: בראל אפרים, אלמוג דיין)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  עוד תיאר ח' את שגרת ימיהם של אותם צעירים כהנאה כמעט סדיסטית מהנזק שלו הם גורמים. "אנחנו מעלים את העפיפונים והולכים לפייסבוק לצפות בשריפות אצלכם. ביום שישי הקרוב (שבו מתוכננות הפגנות גדולות לציון יום הנכסה) אנחנו מתכוונים להכין כמות גדולה של עפיפונים. אנחנו רואים טלוויזיה ומבינים שיש אצלכם פחד גדול מהעפיפונים הללו. בגלל זה בכל יום שישי יש עוד ועוד צעירים שמשתתפים בפעילות הזאת".

   

  השיחה עם ח' כללה אמירות קשות נוטפות שנאה עזה לישראל. ניתן ללמוד ממנה עד כמה אין לו ולחבריו שום רגשות אשם על הנזק הסביבתי שהם גורמים לטבע. "אם אין לישראל בעיה לשרוף את עזה אז למה שלנו תהיה בעיה לשרוף את ישראל?", טען.

   

  בהיעדר פתרון של ממש מול הנשק הזול והפשוט, בימים האחרונים גברו הקריאות בישראל לסיכול ממוקד של מפריחי העפיפונים בעזה. ח' טוען כי הם אינם מפחדים מכך. "אני לא רוצה להפוך לשהיד, אבל אני גם לא מפחד מהאיומים על חיסולים. אם תתחילו לחסל אותנו, אנחנו נעלה את כמות העפיפונים שאנחנו מעיפים לכיוונכם. אנחנו נמשיך עם שיטת העפיפונים עד שאתם תסירו את המצור מעל עזה".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים