שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  נדחתה בקשתה של עאהד תמימי לשחרור מוקדם

  הנערה הפלסטינית, שתועדה מכה קצין וחייל בנבי סאלח, תרצה את כל שמונת חודשי המאסר שנגזרו עליה. ועדת השחרורים קבעה כי הבקשה נדחית עקב "אי-הבעת חרטה, חומרת העבירות והערכת המסוכנות"

   

  עאהד תמימי (צילום: EPA) (צילום: EPA)
  עאהד תמימי(צילום: EPA)

  ועדת השחרורים שליד שירות בתי הסוהר דחתה היום (ד') את בקשתה של הנערה הפלסטינית עאהד תמימי לנכות שליש ממאסרה. בהחלטת הוועדה בעניינה של הנערה, שמרצה שמונה חודשי מאסר בגין תקיפת קצין וחייל צה"ל, צוין כי בקשתה נדחתה עקב "אי-הבעת חרטה, חומרת העבירות והערכת המסוכנות". תמימי אמורה להשתחרר ממאסרה בחודש הבא.

   

  עאהד תמימי (17) ובת דודתה נור תמימי (21) תועדו בדצמבר האחרון מכות מפקד פלוגת חוד בחטיבה המרחבית וחייל ביישוב הפלסטיני נבי סאלח בדרום השומרון. הנערה הורשעה בהסדר טיעון בתקיפת הקצין שתועדה, הסתה ובשני מקרים קודמים של הפרעה לכוחות צה"ל.

   

  הסדר הטיעון, שנחתם בין התביעה הצבאית לעורכי דינה של הנערה הפלסטינית, אושר בחודש מרץ בבית המשפט הצבאי במחנה עופר. פרט לעונש המאסר הוטל עליה גם קנס של 5,000 שקל.

   

  התיעוד מנבי סלאח: תמימי סוטרת למ"פ

  התיעוד מנבי סלאח: תמימי סוטרת למ"פ

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  בחוות דעת שהגיש השב"כ בנוגע למסוכנותה של תמימי נכתב כי "הדברים שהיא השמיעה בנושא מלמדים על האידיאולוגיה הקיצונית שבה היא מחזיקה, ביחד עם המצב הביטחוני ששורר בשטח, מלמדים על פוטנציאל מסוכנות שלה אם תשוחרר שחרור מוקדם".

   

  המדינה ביקשה לא להיענות לבקשת השחרור המוקדם בהדגישה כי האסירה ממשיכה להוות איום וסיכון ולא התחרטה על מעשיה. כמו כן ציינה המדינה כי תמימי לא עברה כל טיפול בזמן שהותה בכלא. בנוסף, הוגשו ידיעות מודיעיניות בעניינה של הנערה, שקשורות לפעילות שלילית במהלך מאסרה.

   

  מנגד, עיקר טיעוני באי כוחה של הנערה הדגישו דעה פוליטית וניסיון להצדיק את מעשי תמימי. כמו כן נטען מצדם כי תמימי לא צריכה לסבול מהמצב הקשה שמתרחש בשטח.

   

  בהחלטת הוועדה נאמר כי "לא ניתן להתעלם מחוות דעת השב"כ ומחומרת העבירות המיוחסות לאסירה ובעיקר נסיבותיהן ועמדת האסירה על כך שהיא תמשיך בדרך זו, איננה מתחרטת ולכן נותרה מסוכנותה בעינה.

   

  "אמנם מדובר בתקופת מאסר נותרת קצרה ביותר, אבל לאור הנ"ל ולאור אי הבעת החרטה, אמת המידה המרכזית, כאשר הוועדה שוקלת שחרור מוקדם של אסיר, היא חומרת העבירות ורכיב חשוב ביותר הוא הערכת המסוכנות תוך שיקול כי יש להגן על כוחות הביטחון אשר עושים מלאכתם יומם ולילה וחשופים לפגיעות חוזרות ונשנות בגופם".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים