שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  לא רק מסי: "האירופים דורשים 'מקום לא מפלג' לאירוויזיון"
  בהפקת התחרות, שאמורה להיערך בשנה הבאה בישראל, מודאגים מאפקט ביטול המשחק עם ארגנטינה: "אם הפוליטיקאים יתערבו - יש סכנה אמיתית לקיום האירוע בארץ". ל-ynet נודע כי ביטול האירוויזיון יוביל לחילוט 50 מיליון שקלים מכספי משלם המסים. וגם: מדוע הועלתה דרישה להצגת שתי ערים כמארחות אפשריות?

   

  נטע ברזילי באירוויזיון 2018 (צילום: רויטרס)
  נטע ברזילי חוגגת את ניצחונה באירוויזיון בליסבון(צילום: רויטרס)

  אחרי ביטול משחק הכדורגל בין ישראל לארגנטינה, נשואות כעת העיניים לאירוע גדול עוד יותר שצפוי להתקיים באביב הבא בירושלים. במקביל להחלטה של ליונל מסי וחבריו להימנע מהגעה לעיר הבירה של ישראל, התגברו בשבועות האחרונים קולות הקוראים להחרים את אירוויזיון 2019. ל-ynet נודע כי ביטול תחרות הזמר בישראל יעלה למשלם המסים 12 מיליון אירו (50 מיליון שקלים).

   

  לפי הדרישות המינימליות לקיום תחרות השירה האירופית בישראל, צריכה המדינה להפקיד ערבות של כ-50 מיליון שקלים, שמהווים מעין "דמי רצינות". אם בגלל סיבה כזאת או אחרת תתבטל התחרות בישראל, יוכל איגוד השידור האירופי (EBU) לחלט את הערבויות.

   

  ההכרזה על זכייתה של נטע ברזילי באירוויזיון    (קרדיט: באדיבות כאן 11)

  ההכרזה על זכייתה של נטע ברזילי באירוויזיון    (קרדיט: באדיבות כאן 11)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  האירועים שליוו את ביטול המשחק בין ארגנטינה לישראל, עוררו דאגה בקרב מפיקי תחרות האירוויזיון בארץ. גורמים בכירים, שמעורבים בפרטים, אמרו כי "אם הפוליטיקאים יתעקשו להתערב - יש סכנה אמיתית לקיום האירוויזיון בישראל", אמרו גורמים בכירים שמעורבים בפרטים.

   

  בפגישת העבודה הראשונה שנערכה בנוגע לאירוויזיון 2019 בין נציגי איגוד השידור האירופי לבכירי תאגיד השידור הישראלי, שאמור להפיק את התחרות, הבהירו האירופים כי הם אינם מוכנים לסבול התערבות פוליטית מכל סוג שהוא. "הם נתנו לנו את אוקראינה בתור דוגמה", אמרו בכירים, "כמעט העיפו אותה בגלל הדבר הזה. אנחנו צריכים להיות זהירים. אנשי התאגיד הבהירו שהממשלה בישראל לא מתערבת וניסו להיות ממלכתיים".

   

  "המטרה - שמדינות לא יחרימו את האירוע"

   במהלך אותה פגישה הועלתה דרישה לציון שתי ערים לפחות שיוגשו במסגרת מכרז לקיום האירוויזיון בישראל. הדרישה של האירופים הייתה ל"מקום לא מפלג" ובכך נשלח למעשה רמז עבה לכיוון ירושלים. "המטרה שלנו היא שמדינות לא יחרימו את מקום האירוע", אמרו הנציגים האירופים למקביליהם הישראלים.

   

  נכון לעכשיו, למרות השיח סביב קיום האירווזיון בירושלים - אף עיר אחרת לא הגישה בקשה רשמית לארח את התחרות בתחומה. חלון ההזדמנויות הולך ונסגר, תאריך היעד הסופי להגשת שמות הערים הוא חודש אוגוסט, אולם ישנה אפשרות למתן ארכה עד ספטמבר.

   

  בנוסף לעניין העיר המארחת את התחרות, ציינו האירופים בפגישה את התנאים המינימליים הדרושים לקיום התחרות בישראל. הדרישה העיקרית היא אולם סגור עם עשרת אלפים מקומות לפחות, אך בעניין זה תיתכן פשרה שתאפשר לסטות ממספר זה ולקיים את האירוע באולם קטן יותר. בנוסף הבהירו האירופים כי נדרשת כמות של לפחות 3,000 חדרי מלון וכן אופציה של שינוע והסעות 24 שעות ביממה.

   

  התייחסות השרה רגב לשאלה על האירוויזיון    (צילום: חגי דקל)

  התייחסות השרה רגב לשאלה על האירוויזיון    (צילום: חגי דקל)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  שרת התרבות והספורט מירי רגב נשאלה הערב (יום ד') אם לקראת האירוויזיון בישראל תהיה התערבות פוליטית. רגב זעמה על השאלה והשיבה: "אני חייבת להגיד משפט אחד ובזה לסיים - ירושלים היא לא סוגיה פוליטית. ירושלים היא מקור הגאווה של מדינת ישראל והעם היהודי בעולם כולו. מספיק להתייחס לירושלים כעניין פוליטי. ירושלים היא בירתו של העם היהודי ושל מדינת ישראל. אין לנו שום סיבה לא להתנצל על כך ולא להתחיל להסביר הסברים על עניין ירושלים. כשנגיע לעניין האירוויזיון - נתייחס אליו".

   

  השרה רגב אמרה את הדברים במהלך מסיבת עיתונאים, שבה התייחסה להחלטת נבחרת ארגנטינה לבטל את הגעתה לירושלים. רגב אמרה בהתייחסה לביקורת שלפיה ההחלטה על העברת המשחק מחיפה לעיר הבירה הובילה לצעד הדרסטי של הארגנטינים. "אין שקר גדול מזה", אמרה שרת התרבות והספורט. "הארגנטינים לא התנגדו לקיום המשחק בירושלים. הרי המשחק הזה נולד בגלל הרצון של מסי לבקר בירושלים, לנשק את הכותל ולהגיע לכנסיית הקבר".

   

  רגב נמנעה כאמור מלהתייחס באופן ישיר לאירוח האירוויזיון בירושלים בשנה הבאה, אך ציינה: "כמה שטויות אפשר כל הזמן לדבר? כמה קשקושים אפשר לקשקש? עד כמה אפשר לקשקש את עצמנו לדעת? עד כמה אנשים יכולים להיות נבזים ורעים? לאנשים אין כבוד לאומי פה? מה קורה פה? אני אומרת, בואו נרים את הראש, לא קרה כאן אסון, אנחנו נמשיך לארח אירועים בינלאומיים, ולא ניתן לאירועים האלה לרגע למנוע מאיתנו את הגאווה והשמחה במדינה שיש לנו".

  מסי, אגוארו ודי מריה (צילום: EPA)
  נשארו בברצלונה: אגוארו, מסי ודי מריה(צילום: EPA)

  ביטול המשחק בשבת אכזב ישראלים רבים, אולם מדובר למעשה בנורה אדומה לפוליטיקאים לקראת האירוויזיון והוכחה שהתערבות מצדם עלולה לגרום לביטול התחרות בישראל. 

   

  בחודש הבא אמורה להתקיים פגישה נוספת בין הדרגים המקצועיים הישראליים לבין אנשי איגוד השידור האירופי כדי לקבל פרטים נוספים ולסגור קצוות באשר לקיום התחרות בישראל.

   

  שרת התרבות והספורט רגב הדגישה במסיבת העיתונאים שערכה כי "ההחלטה של הארגנטינים נובעת מאיומים על חייו של כוכב מסי. איומי הטרור עליו ועל חיי משפחתו הכריעו את כוכב הכדורגל העולמי. הוחלט לבטל את המשחק רק מסיבה אחת - האיומים על חיי מסי ומשפחתו".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים