שתף קטע נבחר

אם הפעוטה שנהרגה: "הסייעת מפלצת, מי עושה דבר כזה לתינוקת?"

דורינה וינטה, אמה של יסמין ז"ל בת השנה וחצי, שנהרגה על-פי החשד לאחר שהסייעת בפעוטון בפתח תקווה נשכבה עליה תוך שהיא צופה במכשיר הסלולר שלה, אמרה כי היא מתכוונת להגיע לבית המשפט: "רוצה להסתכל לה בעיניים"

 

 

"מי עושה דבר כזה לתינוקת? אני רוצה שהיא תשב בכלא כל ימי חייה. שתרגיש מה שאני מרגישה". דורינה וינטה, אמה של יסמין ז"ל, ששבה לישראל שלשום עם בעלה לאחר שקברה במולדובה את בתה, בת שנה וחודשיים, שנהרגה על-פי החשד בידי סייעת בפעוטון שבו שהתה בפתח תקווה. למשטרה סרטון המתעד את האירוע שבו נראית הסייעת כשהיא מטיחה את הילדה על המזרן, זורקת עליה שמיכה, נשכבת עליה וצופה במכשיר הסלולר עד שמתה. "אין בי עדיין את הכוחות לראות את את זה, אבל בעתיד אני חושבת שארצה".

 

למרות הקושי, דורינה מתכוונת להגיע לבית המשפט. "אני רוצה להסתכל לסייעת בעיניים, שתדע שיסמין הייתה בנאדם עם משפחה שאהבה אותה כל כך. היא לא אישה, היא מפלצת".

 

יסמין וינטה הפעוטה ()
יסמין וינטה ז"ל

לדברי דורינה "יסמין הייתה ילדה מושלמת. רק שבועיים לפני שהיא מתה היא התחילה ללכת. היא הייתה חייכנית, ילדה שמחה כל כך ויפה, ובגלל מעשה אכזריות של אישה אחת היא לא איתנו. היא מתה בשביל כל ילד וילד בגן הזה. הסייעת התנהגה ככה לכולם ובאותה מידה זה יכול היה להיות ילד אחר. ילדים זה ערך עליון בישראל ואני כולי בקשה להורים - אל תסמכו על הגן, אל תתנו אמון בגננות בעיניים עצומות".

 

דורינה שוחחה עם אולפן ynet ואמרה: "כל היום אני בוכה, נרגעת קצת ואז בוכה שוב. זה מאוד חשוב לי, לבעלי ולמשפחה שלי לראות את כל האנשים שרוצים לדבר איתנו, לספר על הטרגדיה שלנו וליידע את כולם". "אנחנו רוצים שהאישה הזו תהיה בכלא כל חייה ואנחנו רוצים שהיא תרגיש מה שאנחנו מרגישים עכשיו כי גם לה יש שני ילדים".

 

היא סיפרה כי צפתה בחלקים מהסרטון הקשה שבו רואים את הסייעת שוכבת על בתה, אך התקשתה להסביר את תוכנו ואמרה: "הכול היה קשה בצפייה בסרטון הזה".

 

היא אמרה כי יומיים אחרי מות ביתה הסייעת התקשרה אליה: "היא כל הזמן ושאלה איך אני מרגישה? ועניתי 'איך אני יכולה להרגיש?' והיא אמרה 'כן, זו שאלה טיפשית'. היא הייתה כל כך רגועה כאילו שום דבר לא קרה".

 

 

 

מממצאי החקירה מעלים חשד לפיו הצעירה, בת 23 מאוקראינה, תושבת ארעית שהועסקה כסייעת בגן, גרמה למותה של הפעוטה סמוך לשעה 14:00 ב-16 במאי, כאשר השכיבה אותה ופעוט נוסף לישון. החקירה חשפה את המקרה אף שעל הגופה לא התגלו סימני אלימות וההתרשמות הראשונית של גורמי הרפואה היתה כי אין חשד לעבירה.

 

במהלך בדיקת נסיבות האירוע החל צוות החוקרים לגבות עדויות מצוות הגן, מגורמי רפואה וכן מהורי הפעוטה - נתינים מולדביים. הם הוציאו צו חיפוש לגן, ובמהלך החיפוש התגלה במקום מכשיר מקליט וידאו דיגיטלי (DVR) שאליו היתה מחוברת מצלמת אבטחה שצוות הגן סבר שאינה פועלת. החוקרים צפו בסרטון של המצלמה שחלשה על חדר המשחקים וגילו לכאורה שמהלך ההריגה צולם במלואו. צוות הגן - המנהלת בת ה-50 מפתח תקווה, סייעת נוספת (33) תושבת ארעית מרוסיה, וכן הסייעת החשודה בהמתה נעצרו לחקירה שבמהלכה עומתו עם סרטון האבטחה.

 

פעוטון מאשה והדב פתח תקווה  (צילום: שאול גולן)
הפעוטון בפתח תקווה(צילום: שאול גולן)

בסרטון נראית החשודה העיקרית סוחבת את הפעוטה ביד אחת והולכת עמה כשהיא תלוייה באוויר לעבר מזרון המונח על הרצפה. היא השליכה אותה בחוזקה לקרקע ופניה נחבטו במזרון. הסייעת סחבה פעוט נוסף, השכיבה אותו לצד הקורבן, נטלה שמיכה, זרקה אותה על הפעוטות באופן שכיסה את כל גופם ואז נשכבה עליהם עם פלג גופה העליון כשגופם משמש לה מעין כרית, תוך שהיא צופה במסך הסלולר שהיה בידיה. כאשר הפעוטה החלה לזוז הפכה אותה הסייעת פעם נוספת, כיסתה אותה ונשכבה עליה בחוזקה עד שחדלה לנוע.

  

מצפייה ממושכת בסרטוני האבטחה, התברר כי זו לא הייתה הפעם הראשונה שהסייעת נהגה באלימות כלפי הפעוטות בגן. סרטונים אחרים חשפו עוד למעלה מעשרה מקרים אחרים, שבהם נראו הסייעת החשודה בהמתה, וכן הסייעת הנוספת, מפעילות כוח על הפעוטות במקום.

 

הסייעת הנוספת ומנהלת הגן שוחררו בתנאים מגבילים, והסייעת החשודה בהמתה הוחזקה במעצר. אתמול, עם גיבוש התשתית הראייתית נגדה, הובאה החשודה לדיון נוסף בהארכת מעצרה, במהלכו הוגשה בעניינה הצהרת תובע בדבר הכוונה להגיש נגדה כתב אישום ובקשה למעצר עד תום ההליכים. מעצרה של הסייעת החשודה הוארך בחמישה ימים ועדיין קיים צו איסור פרסום על זהותה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים