שתף קטע נבחר

"אופנת סגל" תפוצה על שימוש בלוגו מטעה

אסי סגל, בנו של אחד ממייסדי החברה הוותיקה שנמכרה לבעלים אחרים, ישלם 30 אלף שקל בגין שימוש בסמל עבור חנות הבגדים שלו בתל אביב. סכום התביעה המקורי עמד על 400 אלף שקל

בית המשפט המחוזי בתל אביב קבע לאחרונה שאסי סגל, שמפעיל חנות בגדים בכיכר המדינה בעיר, ישלם 30 אלף שקל בגין שימוש בלוגו העלול להטעות לקוחות לחשוב שהוא "אופנת סגל" – חברת הביגוד הוותיקה שבעבר הייתה שייכת לאביו לדוד שלו.

 

את "אופנת סגל", חנות לבגדי גברים ברחוב העלייה בתל אביב, הקימו האחים יהושע ויעקב סגל. ב-2014 הם מכרו את פעילות החנות ואת הסימן המסחרי שלה לבעלים חדשים. שנים קודם לכן, ב-2002, נחתם הסכם בין האחים לבין אסי סגל, בנו של יהושע, שבו ניתנה לו רשות להשתמש בסימן המסחר "אופנת סגל" כדי לפתוח חנות בכיכר המדינה.

 

אבל סכסוך בין האחים הוליד תביעה שהגיש יעקב נגד אחיינו ב-2012. התביעה יושבה בהסכם פשרה שבו התחייב האחיין אסי לשנות את הלוגו לעסק שלו כך שיופיע בו בבירור השם ASI SEGAL, ולהימנע משימוש בסימן המסחר של "אופנת סגל". עוד הוא התחייב שלא להשתמש בשילוב המילים "אופנת סגל" או "הלבשת סגל" בפרסומים כלשהם.

 

למרות זאת, ב-2016 הגישו הבעלים החדשים תביעה על סך 400 אלף שקל נגד האחיין. בתביעה, שהוגשה באמצעות עורכי הדין סער גרשוני ורן גרינוולד, הם טענו שחרף הסכם הפשרה מטעה האחיין בכוונה את הלקוחות. לדבריהם, המילים "אופנת סגל" הופיעו בפרסום מבצע מכירות שהתקיים בחנות שלו ויועד לעובדי סלקום. כמו כן, לטענתם, צוות החנות מטעה לקוחות וההטעיה קיימת גם בפייסבוק. הם הציגו צילומים מהאתר של הנתבע ובהם ידוענים אוחזים בשקית שעל גביה הלוגו המטעה “SEGAL”.

 

הנתבע, שיוצג על ידי עורכי הדין יניב דקל ושניר כהן, טען מנגד שהסכם הפשרה לא הופר והוא לא גזל מהתובעת דבר או פגע במוניטין שלה. לדבריו, סלקום טעתה בפרסום שהוציאה והדבר לא היה באחריותו. בכל מקרה, ציין, הוא פעל לתיקון הטעות במהרה. הוא הדגיש שהוא והצוות שלו לא מטעים את הלקוחות ולא הייתה כל הפרה בפייסבוק או באתר.

 

כתב זערורי

השופטת שושנה אלמגור שוכנעה שהפרסום בסלקום נעשה בשל טעות של חברת הסלולר והנתבע פעל להסרת ההפרה בזמן ובאמצעים סבירים. לדבריה כי לא הוכח שהנתבע מטעה את לקוחותיו בשיחות שהוא מקיים עימם. עם זאת, קבעה, שלטים פנימיים שהופיעו בחנותו של הנתבע הפרו את הסכם הפשרה שכן הלוגו שהוטבע עליהם היה הלוגו הישן.

 

עוד נכתב בפסק הדין כי תצלומי הידוענים באתר של הנתבע מלמדים על הטעייה והפרה נוספת, שכן על גבי השקית נכתב השם SEGAL כשהתווסף השם אסי סגל באנגלית בכתב זערורי ולא באופן בולט כפי שהתחייב מההסכם.

 

"עיצוב הסמליל מטעה ועלול לגרום לציבור לסבור כי עסקו של הנתבע הוא אופנת סגל", כתבה השופטת אלמגור וציינה שהתובעת זכאית לפיצוי על "גניבת עין" לפי חוק עוולות מסחריות.

 

בסיכומו של דבר היא פסקה לטובת התובעת 30 אלף שקל שקל בתוספת הוצאות ושכר טרחת עו"ד בסך 7,500 שקל.

 

  • לקריאת פסק הדין המלא – לחצו כאן
  • הכתבה באדיבות אתר המשפט הישראלי פסקדין
  • ב"כ התובעת: עוה"ד סער גרשוני ורן גרינוולד
  • ב"כ הנתבע: עוה"ד יניב דקל ושניר כהן

פורסם לראשונה 07/06/2018 20:44

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים