שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  ארה"ב: בידוק בשדה תעופה שעברה נוסעת בת 96 בכיסא גלגלים מעורר סערה
  מאבטחות בשדה תעופה בוושינגטון בדקו במשך יותר מ-5 דקות קשישה שביקשה לעלות לטיסה. סרטון שצילמה בתה זכה ליותר מ-9 מיליון צפיות ומתעד את החיפוש הגופני שכלל גם את אזור החזה ובין הירכיים. "למה הן עשו לי את זה?"

   

    

  סרטון שפורסם בפייסבוק ובו נראית קשישה בת 96 בכיסא גלגלים שעוברת בשדה התעופה הבינלאומי דולס וושינגטון בידוק מדוקדק שנמשך כמעט 6 דקות מעורר סערה בארצות הברית. בסרטון, שפרסמה בחודש שעבר בתה של הקשישה, נראות שתי מאבטחות כשהן בודקות במשך דקות ארוכות את האישה בגיל המופלג שנראית לחלוטין בלתי מזיקה.

   

  "מה לעזאזל אתן חושבות שהיא תעשה", נשמעת בתה של הקשישה אומרת בזמן הבדיקה למאבטחות חמורות הסבר. "תפעיל פצצה שמוסתרת בנעליה?". במסגרת הבידוק המאבטחות מיששו את הנוסעת בת ה-96 באזור החזה ובין הירכיים. בשלב מסוים אחת מהמאבטחות ניסתה לחסום בגופה את צילום הסרטון.

   

  הסרטון שפרסמה ג'יני לאבריר קלרקסון זכה ליותר מ-9 מיליון צפיות והביא לסיקור תקשורתי של התקרית. "הייתי בהלם", סיפרה בתה של הקשישה לרשת CBS. "טסתי איתה בעבר, הייתי בכיסא גלגלים בעצמי, ומעולם לא נתקלתי בדבר כזה. לא האמנתי שהן עושות את זה לאמי בת ה-96. זה היה מתסכל כי הן לא דיברו איתי. הרגשתי חסרת ישע".

  בידוק ביטחוני מדוקדק בקשישה בת 96 (צילום: Facebook / Jeanne LaBrier Clarkson)
  בידוק ביטחוני מדוקדק בקשישה בת 96(צילום: Facebook / Jeanne LaBrier Clarkson)

  בידוק ביטחוני מדוקדק בקשישה בת 96 (Facebook / Jeanne LaBrier Clarkson)
  וגם בשיער(Facebook / Jeanne LaBrier Clarkson)
    

  "היא פחדה ולא רוצה לטוס שוב"

  קלרקסון, ארוסה ואמה היו בדרכם לביתם שבמדינת אינדיאנה לאחר שביקרו את בנם במרילנד. בעמוד הפייסבוק של שדה התעופה פורסם פוסט בתגובה לתקרית ובו נכתב כי אזרחים רבים פנו אל הנהלת השדה בעקבות הסרטון המטריד. "הבידוק הביטחוני בשדה מנוהל ונעשה על ידי אנשי רשות אבטחת התעבורה של ארה"ב", נכתב בפוסט. "העברנו לרשות תגובות של לקוחות בנוגע לסרטון כדי לקבל את תגובתם המיידית".

   

  בתגובה שמסרה הרשות ל-CBS נמסר כי היא "מחויבת לביטחון הנוסעים ונוהגת בכל הנוסעים בכבוד ובהגינות. מאבטחת הרשות ביצעה בדיקה מדוקדקת והייתה מנומסת מאוד. הנוסעת שיתפה פעולה באופן מירבי ולא הראתה סימנים שהיא נסערת או חשה שלא בנוח. היא קיבלה אישור לעלות לטיסה".

   

  בתגובה לכך אמרה קלרקסון כי אמה לא ידעה מה לומר: "היא לא רוצה לטוס שוב. היא לא ידעה מה הם מחפשים. היא פחדה. היא מילאה אחר ההוראות". הבת ציינה כי איש מהרשות לא יצר קשר עם משפחתה: "אימא עדיין שואלת למה הן עשו לי את זה".

   

  ללא קשר לבידוק המחמיר, הטיסה נדחתה לבסוף ובני המשפחה עלו על מטוס שלקח אותם הביתה רק למחרת התקרית.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: Facebook / Jeanne LaBrier Clarkson
  בדיקה מדוקדקת בקשישה בת 96
  צילום: Facebook / Jeanne LaBrier Clarkson
  מומלצים