שתף קטע נבחר

גם פורשה נזכרה. תציג ב-2019 מכונית חשמלית

פרויקט מישן E המבטיח של פורשה יראה בשנה הבאה אור בדמות מכונית סדרתית וכל-חשמלית ראשונה ליצרנית בשם טייקן. עם לפחות 600 כ"ס וטווח חשמלי מוצהר של 500 ק"מ

לפני כארבעה חודשים חשפה פורשה לראשונה את תכניותיה העתידיות בתחום ההנעה החשמלית, כעת היא מעניקה להם מראה ושם. כבר ב-2019 תייצר פורשה, מי שאחראית לכמה ממכוניות הספורט הטובות בהיסטוריה של עולם הרכב, רכב כל-חשמלי ראשון. ואם קיים עדיין חובב רכב הרואה בכך נטישת ערכי מותג מבישה, הוא מוזמן להזכר ברכב הפנאי קאיין - אותו אחד שנתפס כבגידה טוטאלית בערכי היצרנית - שהציל את המותג מפשיטת רגל מלאה. שכן גם פורשה, כמו כל יצרנית רכב אחרת, תהיה חייבת משפחת מכוניות חשמליות כדי לשרוד. 

 

פורשה מודיעה על תכניות החישמול

 

פורשה מציגה חזון החשמלי: 

 

המכונית החשמלית שתציג פורשה במהלך 2019 תקרא טייקן, שם המתייחס לסוס-סייח צעיר ונמרץ. שני מנועי חשמליים יספקו ביחד "יותר מ-600 כ"ס" ויעניקו טווח נסיעה של כ-500 ק"מ, כך פורשה. הזינוק מעמידה ל-100 קמ"ש מעט מאכזב עם "פחות מ-3.5 שניות" למיאוץ הקלאסי. הוא אמנם מעמיד את המכונית בשורה הראשונה של כלי רכב בייצור סדרתי, אך זמן זה איטי בכל זאת מה-911 טורבו של אותה יצרנית, שכבר מספר שנים מגלחת יותר מחצי שניה מזמן זה עם הספק מרבי נמוך יותר. הזינוק המוצהר מעמידה ל-200 קמ"ש עומד על 12 שניות.

 

פורשה טייקן ()
פורשה טייקן - אצלנו כנראה כבר בשנה הבאה

 

בפגישת דירקטוריון החברה שנערכה לפני מספר חודשים, הצהיר אוליבר בלום, יו"ר חבר המנהלים, כי עד 2022 תשקיע פורשה שישה מיליארד יורו (כ-26 מיליארד שקלים) בפיתוח דגמים כל-חשמליים והיברידיים-נטענים חדשים. וכעת מדווחת על כך פורשה עם פירוט מדויק לפי מסכום זה יוקדשו 500 מיליון יורו לפיתוח גרסאות שונות של מכונית חשמלית חדשה שתוצג ב-2019, ו-700 מיליון יורו נוספים יושקעו בפיתוח הטכנולוגי. בפורשה מציינים כי פתיחת פס הייצור לטייקן יספק מקום עבודה ל-1,200 איש.

 

בעת חשיפת תכניות פורשה אמר שי דואני, מנכ"ל יבואנית פורשה לישראל, כי בינתיים כבר פתח רשימת כמה עשרות מעוניינים לטייקן העתידי.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ynet רכב בפייסבוק
לוח winwin
מומלצים