שתף קטע נבחר

7 שנות מאסר לרקדן מ"רוקדים עם כוכבים" שביצע עבירות מין בנערות

בית המשפט המחוזי בחיפה גזר את העונש על הכוריאוגרף יניב קקון שהשתתף בריאליטי והודה בהסדר טיעון בעבירות אינוס קטינה, מעשה סדום ומעשים מגונים בשתיים מתלמידותיו, בנות 14 ו-16

 

יניב קקון (צילום: אחיה ראב"ד) (צילום: אחיה ראב
יניב קקון(צילום: אחיה ראב"ד)

בית המשפט המחוזי בחיפה גזר היום (ב') שבע שנות מאסר על יניב קקון, כוריאוגרף בן 32 מכרמיאל שהשתתף בתוכנית הריאליטי "רוקדים עם כוכבים", אשר הודה בביצוע עבירות מין בשתי רקדניות שלימד, בנות 14 ו-16 בעת המעשים. הוא יפצה את אחת הקורבנות ב-60 אלף שקלים ואת הנערה השנייה ב-20 אלף שקלים.

 

באפריל 2017 נעצר קקון. חודש מאוחר יותר הוגש נגדו כתב אישום חמור בגין עבירות אונס, מעשי סדום, מעשים מגונים ושיבוש מהלכי משפט. בכתב האישום נטען כי באחת המתלוננות ביצע את המעשים בביתו.

 

 

במקרה אחר, לאחר שיעור ריקוד, הסיע קקון את הנערה לביתו וביקש ממנה להיכנס לחדרו. שם הוא תקף אותה מינית בכמה הזדמנויות. במקרה של המתלוננת השנייה, בכתב האישום המקורי נטען כי קקון ביצע בה מעשה סדום ומעשה מגונה.

 

אלא שבינואר האחרון נחתם הסדר טיעון עם קקון, שאושר בבית המשפט, והוא הודה בעבירות מין. עורכת דינו עידית רייכרט אמרה כי מרשה הודה בכתב אישום מרוכך. בשל היות הדיון בדלתיים סגורות, לא ניתן היה לפרסם מה היו סעיפי האישום שבהם הורשע. כעת ניתן לפרסם כי קקון הורשע בעבירות אינוס קטינה, מעשה סדום, ניסיון למעשה סדום ומעשים מגונים.

 

בדיון שבו הורשע הכוריאוגרף אמרה רייכרט כי היה מדובר ב"פרשנות מוטעית" שנתן קקון ל"מערכת היחסים" שנרקמה בינו לבין התלמידות, וציינה כי הוא מתחרט על "השגיאות" שביצע.

 

עו"ד תמי אולמן, שייצגה את הקורבן בפרשה, מסרה: "בית המשפט נתן עונש ראוי. הקורבן הייתה שבעת רצון מהעובדה שהוא נידון לשבע שנות מאסר. הוא אמלל אותה וגרם לה עוול לאורך השנים, נסע על חשבון הוריה לחוץ לארץ ובמהלך הנסיעה ביצע בה עבירות מין. היום בית המשפט עשה צדק עם הקורבן".

 

הסנגורית עו"ד רייכרט מסרה: "בית המשפט בגזר דינו דחה את בקשת המאשימה להחמיר עם הנאשם ולהטיל עליו עונש מאסר דו-ספרתי ומצא כי יש להתחשב בנטילת האחריות המלאה, בהליך השיקום שהנאשם נרתם אליו, בהבעת החרטה ובהמלצות גורמי הטיפול השונים. העונש שהוטל עליו קשה לעיכול, ודאי למי שזו מעידתו הראשונה, אולם יכול היה להיות חמור פי כמה לו היתה מתקבלת כאמור עמדת המאשימה.

 

"עם זאת, צר לנו כי הדרך השיקומית הארוכה והכנה שעבר הנאשם לא זכתה למלוא המשקל הראוי והמכובד כשלדעתינו היה נכון לסטות ממדיניות הענישה במקרה מיוחד זה. לכן, ובשל כל הנסיבות המקילות המפורטות בגזר הדין, בהחלט נגיש ערעור".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אחיה ראב"ד
יניב קקון
צילום: אחיה ראב"ד
מומלצים