שתף קטע נבחר

תדלוק אווירי והפצצת סוללת נ"מ: תרגיל חיל האוויר ביוון

במסגרת התרגיל הגדול שביצע החיל בשבוע שעבר התקיים אימון משותף עם חיל האוויר היווני, שכלל תקיפת דמה של סוללת טילים. 40 מטוסי קרב השתתפו בתרגיל. כך זה נראה

 

 

במסגרת התרגיל האווירי שהסתיים בשבוע שעבר התקיים אימון משותף לחיל האוויר עם חיל האוויר היווני מעל שמי יוון. האימון כלל טיסה לטווחים ארוכים, אימון בתוואי שטח לא מוכרים של עשרות מטוסים ותקיפת דמה של סוללות טילים. כמו כן תורגל תדלוק אווירי ולמידה הדדית של צוותי האוויר. צפו בתרגיל.

 

באימון ביוון השתתפו 40 מטוסי קרב ישראלים מעשר טייסות, מטוסי תדלוק ותובלה ואיתם עשרות צוותי אוויר. האימון בוצע כולו באוויר, ללא נחיתה וכלל שתי גיחות באור יום. התרגיל תוכנן כחלק מגרף האימונים לשנת 2018 ונועד לשיפור כשירות וכוננות הכוחות.

אימון משותף לחיל האוויר היווני והישראלי ביוון (צילום: דובר צה
(צילום: דובר צה"ל)

אימון משותף לחיל האוויר היווני והישראלי ביוון (צילום: דובר צה
(צילום: דובר צה"ל)

אימון משותף לחיל האוויר היווני והישראלי ביוון (צילום: דובר צה
(צילום: דובר צה"ל)

סגן אלוף ר', מפקד טייסת 105, אמר: "מדובר באימון שנוסע רחוק מהבית לשטח לא מוכר לבצע משימה מוגדרת ומדויקת בתנאים מאתגרים מאוד. המטס היה מוצלח על בסיס היכולות המקדימות שלנו, על בסיס תכנון מדויק ומפורט. היכולת הזאת שיש לנו לקחת את כל הכלים שלנו ולהגיע רחוק מאוד לבצע משימה ולחזור היא יכולת קיימת ואנחנו מוכנים להפעיל אותה בכל עת שנדרש".

 

כאמור, ביום חמישי האחרון הסתיים תרגיל חיילי של חיל האוויר שהתקיים במהלך חמישה ימים בשבוע שעבר. התרגיל, שנערך על רקע המתיחות ברצועת עזה, דימה לחימה בזירה הצפונית והדרומית ותרגל שיפור של הכוננות והמוכנות של חיל האוויר להתמודדות עם תרחישי לחימה במספר זירות במקביל.

 

בתרגיל השתתפו מאות כלי טיס מטייסות הקרב, המסוקים והתובלה, בטיסות יום ולילה. במסגרת התרגיל במתווה הדרומי תורגלו עשרות מטוסי קרב תקיפת מאות מטרות ברצועת עזה בפרק זמן קצר.  

 

בתוך כך, אתמול החל תרגיל פתע צבאי רחב היקף באזור רמת הגולן. בצה"ל אמרו כי התרגיל עתיד להימשך כמה ימים ובמסגרתו תורגש תנועה ערה של כלי רכב ויישמעו פיצוצים. כמו כן, במסגרת התרגיל הופעל חייגן לגיוס אנשי מילואים - ככל הנראה מדובר באלפי מילואימניקים שהוקפצו לתרגיל.

 

התרגיל מדמה תרחיש של הסלמה פתאומית בצפון, בדגש על הזירה הסורית. בין המגוייסים אנשי מודיעין ומאות קצינים. בצה"ל סירבו להרחיב על פרטי התרגיל, למרות כמות המשתתפים הגדולה שבו מקרב אנשי מילואים.

 

התרגיל יכלול התמודדות עם תרחיש של לחימה פתאומית בצפון, הן ברמת המפקדות, בהן מפקדת האוגדה המרחבית 210 החולשת על רמת הגולן - והן ברמת השטח, בתרגולי לחימה באזור הגבול. התרגיל הנרחב מתבצע כחודש לאחר שטנקים תקפו אמצעי איסוף מודיעין שאיראן הקימה באיזור קונייטרה, קילומטרים בודדים ממוצבי צה"ל. התקיפה בוצעה כחלק מהתגובה הנרחבת של צה"ל לירי 32 הרקטות שביצעו כוחות קודס של משמרות המהפיכה לעבר מוצבי צה"ל בחרמון.

 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דובר צה"ל
התרגיל המשותף
צילום: דובר צה"ל
מומלצים