שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  תביעה: המנתחים "שכחו" גוש סרטני בשד
  חולה בסרטן השד טוענת בתביעה כי למרות שבדיקות ההדמיה שביצעה הראו כי בשדה ישנם ארבעה גושים ממאירים, מנתחי בית החולים הוציאו מגופה בשוגג רק שלושה. הגידול שהושאר גרם לכך שכיום היא "חיה על זמן שאול", לשון התביעה. שיבא: "טענות חסרות שחר"

  אישה בשנות ה-50 לחייה הגישה לאחרונה תביעה נגד בית החולים שיבא שבתל השומר לאחר שמנתחי בית החולים "שכחו" גוש ממאיר בשדה.

   

  לפני כשבע שנים התבשרה האישה כי היא לקתה בסרטן השד. בבדיקת MRI שביצעה התגלו ארבעה גושים בשד הימני של התובעת.

   

  "הבדיקה הראתה ארבעה גושים, המנתחים הסירו רק שלושה" (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
  "הבדיקה הראתה ארבעה גושים, המנתחים הסירו רק שלושה"(צילום: shutterstock)

   

  על פי המתואר בכתב התביעה, אשר הוגש באמצעות עו"ד ענת מולסון, המתמחה במקרי רשלנות רפואית, האישה עברה בשיבא ניתוח לכריתת השד תוך שימור הפטמה. "לאחר ביצוע הניתוח נתגלה כי תוצאות הפתולוגיה הדגימו שלושה גידולים בלבד, וזאת כאמור בניגוד לבדיקת ההדמיה שבוצעה בטרם הניתוח והצביעה על ארבעה גידולים בשד ימין", נכתב בתביעה.

   

  לטענתה, כשתהתה באוזני רופאיה לגבי הפער, אלו השיבו לה כי ככל הנראה נפלה טעות בבדיקת ההדמיה שבוצעה בטרם הניתוח.

   

  "חיה על זמן שאול"

  כעשרה חודשים לאחר הניתוח חשה התובעת בגוש בשד השמאלי ופנתה לבדיקה. הגידול בשד השמאלי התגלה כשפיר, אך בדיקת הממוגרפיה שביצעה הראתה גוש החשוד כממאיר בסמוך לפטמתה הימנית.

   

  בכתב התביעה מתואר כי "רופאי בית החולים הסבירו לתובעת כי מדובר במחלה שאריתית ולא הופעה מחדש של הגידול. כלומר, ברור כי גוש זה הינו אחד מארבעת הגושים שנצפו כבר בבדיקת ה-MRI שבוצעה לתובעת טרם הניתוח, אולם לא נכרת במהלך הניתוח".

   

  תובעת פיצויים בסך של עד 2.5 מיליון שקלים. ביה"ח שיבא (צילום: דודו אזולאי) (צילום: דודו אזולאי)
  תובעת פיצויים בסך של עד 2.5 מיליון שקלים. ביה"ח שיבא(צילום: דודו אזולאי)

   

  בשל הממצא נאלצה התובעת לעבור ניתוח וטיפולי הקרנות. בחודש מאי אשתקד ביצעה התובעת בדיקה שהראתה נגעים סרטניים רבים בעצמותיה. בתביעה שהגישה עו"ד מולסון נכתב כי "מחלתה אינה ברת מרפא והיא חיה על זמן שאול".

   

  בחוות דעת מומחה מטעם התובעת מציין המומחה כי "קשה להבין את ההתעלמות של רופאיה של התובעת מכך שהייתה אי התאמה בין ממצאי בדיקת ה-MRI שבה נראו 4 גידולים ובין התשובה הפתולוגית של השד שנכרת ובה נמצאו רק שלושה גושים ממאירים. טעות זאת חמורה שבעתיים כי לדברי התובעת היא הפנתה את תשומת לב הרופאים לחוסר התאמה זה אך הם התעלמו מפנייתה ולא התייחסו כלל להבדלים".

   

  סך הכל דורשת התובעת פיצויים בסכום של עד 2.5 מיליוני שקלים.

   

  ביה"ח: הטיפול היה ללא דופי

  מהמרכז הרפואי שיבא נמסר כי "מדובר בטענות חסרות כל שחר. הפונה טופלה ומטופלת על ידי מיטב הרופאים בשיבא, בשילוב ושיתוף פעולה הדוק בין הכירורגים לרופאים האונקולוגים כפי שנעשה עם כל מטופל במצב זה.

   

  "לצערנו, מחלתה של הפונה נשנתה אך כך קורה באחוז מסויים מהמקרים. אך בבירור המקרה עלה כי מהלך הטיפול היה ללא דופי. עובדה זו מגובה בין היתר בתוצאות בדיקות ההדמיה שנערכו למטופלת בקפידה יתרה.

   

  "צר לנו כי כך חוותה המטופלת את הטיפול במרכזנו, אך הטענה כאילו לא ניתנו הסברים מפורטים למטופלת עומדת בניגוד לעקרונותינו ולהתנהגותנו השגורה ביום יום, כך היה גם עם מטופלת זו. נציין כי הפונה מטופלת בהצלחה רבה במיטב הטיפולים הקיימים ואנו מאחלים לה בריאות שלמה ואריכות ימים".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: shutterstock
  לטענת התובעת, הגוש לא נכרת במהלך הניתוח
  צילום: shutterstock
  עו"ד ענת מולסון
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים