שתף קטע נבחר

ארנון מילצ'ן צונזר מסרטון הצדעה לישראל בהוליווד

כל המי ומי הוזמנו לחגיגה שערכה הקונסוליה בהוליווד, חוץ מארנון מילצ'ן. המפיק הנודע גם צונזר מסרטון שהזמין הקונסול על "הישראלים המצליחים בעיר הסרטים". גיא פינס, שערך את הסרטון: "נדהמנו מהבקשה להשמיט את מילצ'ן וסירבנו לה". משרד החוץ: הסרט היה ארוך מדי

 

מילצ'ן. לא מופיע בסרטון (צילום: AP) (צילום: AP)
מילצ'ן. לא מופיע בסרטון(צילום: AP)
בילי קריסטל, קלסי גרמר, לארי קינג, מים ביאליק, נועה תשבי וגל גדות - כל אלה ועוד רבים אחרים הוזמנו לחגוג את אירוע "הוליווד מצדיעה לישראל" שערכה הקונסוליה בלוס אנג'לס. רק שם אחד, אולי המזוהה ביותר עם ישראל בהוליווד, נפקד מהאירוע: ארנון מילצ'ן.

 

מילצ'ן, איש עסקים ומפיק הוליוודי נודע וגם מי שהמשטרה ממליצה להעמיד לדין בתיק 1000 על מתן שוחד לראש הממשלה בנימין נתניהו בדמות מתנות יקרות ערך של שמפניה, סיגרים ותכשיטים, לא זו בלבד שלא הוזמן לאירוע, אלא גם צונזר מסרטון מיוחד שהזמינה הקונסוליה לקראת האירוע על הישראלים המצליחים ביותר בהוליווד.  

 

האירוע, חלק מחגיגות 70 שנה למדינת ישראל, נערך ביום שני באולפני יוניברסל, ומי שהופקד על הפקתו הוא הקונסול הכללי בלוס אנג'לס, סם גרונדוורג - מינוי פוליטי של נתניהו. בין המוזמנים לאירוע היו סלבריטאים, נבחרי ציבור, ראשי אולפנים, בכירים בתעשיית הקולנוע ונכבדים אחרים. היו שם גם לא מעט כוכבים ישראלים כמו ליאור רז, אלון אבוטבול, מיכאל אלוני, מייק בורשטיין ונינט, שגם הופיעה.  

 

במסגרת האירוע הוצגו הישגי ישראל ב-70 שנות קיומה בשילוב עם קטעי אמנות, שירה ומולטימדיה. ראש הממשלה שלח ברכה מצולמת, כמו גם מייקל דגלאס, ברברה סטרייסנד, רוברט דה-נירו וגל גדות, השוהה בימים אלה בצילומי סרט בלונדון.  

 

את הסרטון שהוקרן באירוע על הישראלים המצליחים בהוליווד הפיק לבקשת הקונסוליה צוות תוכניתו של גיא פינס. ל"ידיעות אחרונות" נודע כי לאחר שהסרטון הושלם, הקונסוליה אישרה את תוכנו ואף ביקשה להוסיף לו כמה שמות של ישראלים מצליחים בהוליווד. בהמשך דרשה במפתיע לחתוך ממנו את מילצ'ן.  

תמונות ארכיון שהציג נתניהו בתיק 1000 (באדיבות חדשות 2, מתוך המהדורה המרכזית ) (באדיבות חדשות 2, מתוך המהדורה המרכזית )
תמונות ארכיון שהציג נתניהו בתיק 1000(באדיבות חדשות 2, מתוך המהדורה המרכזית )
 

פינס התנגד לדרישה אבל בקונסוליה התעקשו והסבירו שזו "הוראה מלמעלה". בסופו של דבר, לאחר שפינס עמד בסירובו, החליטה הקונסוליה לקחת את הסרטון ולהעביר אותו לחברה חיצונית שערכה אותו והשמיטה את כל האזכורים של מילצ'ן - והסרט המצונזר הוא שהוקרן באירוע. 

 

מטעמו של מילצ'ן מסר בתגובה כי "ארנון מילצ'ן גאה בישראליותו, גאה בהובלת בכירי המשפיעים בהוליווד לתמוך בישראל, גאה שהפך לישראלי הבכיר ביותר בהוליווד ולישראלי היחיד שזכה בפרסי אוסקר רבים על פועלו התרבותי, גאה בפעילותו למען ביטחון מדינת ישראל וגאה להוביל מסעות תמיכה בינלאומיים לחיזוק מדינת ישראל. שום פקיד זוטר או יד זדונית המפעילה אותו לא תעיב על אהבתו העמוקה למדינה ועל תרומתו ארוכת השנים לחיזוקה". 

 

ממערכת "ערב טוב עם גיא פינס" נמסר בתגובה: "שמחנו להיענות לבקשת הקונסוליה ולברך את באי חגיגות ה-70 באירוע בהוליווד. לבקשתם הסכמנו לצלם ולערוך כתבה על חשבוננו, למעט כיסוי של עלויות טכניות. משנמסרה להם הכתבה הערוכה נדהמנו מהבקשה להשמיט את שמו של ארנון מילצ'ן, וסירבנו לה. עם זאת, כדי לא להעיב על החגיגות, החלטנו לעבור על הבקשה הלא-ראויה לסדר היום. אמש נדהמנו אף יותר משגילינו שאנשי הקונסוליה ערכו בעצמם את הכתבה והשמיטו ביוזמתם את שמו של מילצ'ן. זה שיכתוב מטופש של ההיסטוריה של ישראל בהוליווד ותמרור אזהרה מסוכן". 

 

ממשרד החוץ נמסר בתגובה כי הקונסוליה אכן הזמינה את הסרטון, אולם הוא היה ארוך מדי ועל כן היה צורך לקצרו. "הדבר נעשה על ידי חברת הפקה חיצונית שניהלה את האירוע על פי שיקול דעתה, ובטח שלא בכוונה תחילה להוציא ממנו אישיות ישראלית כזו או אחרת", נמסר. "יתרה מכך, היות שמדובר בשירות בתשלום שנרכש על ידי הקונסוליה, לא התחייבנו מראש שנעשה שימוש בכל הסרטון אלא בחלקים ממנו, על פי צורכי התוכנית האמנותית".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים