שתף קטע נבחר

הגננת נעצרה לאחר שהתנצלה על ההתעללות: "אטפל במצבי הנפשי"

החקירה נגד צוות "גן מתוק" הפרטי בגבעתיים בחשד לתקיפת פעוטות מתרחבת, והמשטרה עצרה את הגננת. היא שלחה הודעת התנצלות להורים לאחר שגילו את המצלמות: "מעדתי באירוע חד פעמי כלפי ילדה בגן"

 

גננת עצורה מתנצלת הורים  מצלמות התעללות פעוטות תינוקות גן מתוק גבעתיים ()
הגננת מתנצלת בפני הורי הגן

המשטרה עצרה הבוקר (ד') את הגננת ב"גן מתוק" בגבעתיים, שבו חשפו ההורים חשד להתעללות בילדיהם. החשודה, תושבת העיר בת 63, תובא לבית משפט השלום בתל אביב לדיון לדיון בהארכת מעצרה. "אטפל במצבי הנפשי", סיפרה הגננת להורים בהודעה שהגיעה לידי ynet. בהודעה היא התנצלה וקיבלה אחריות למתרחש. "מעדתי באירוע חד פעמי כלפי ילדה בגן", הסבירה. אתמול הוארך מעצרה של הסייעת ליהיא בן דניאל, בת 28 מגני תקווה, בחשד לתקיפה של הפעוטות בגן.

גן ילדים בגבעתיים בו עברו הילדים התעללות ()
האירועים האלימים תועדו

גן ילדים בגבעתיים בו עברו הילדים התעללות ()
"גן מתוק" בגבעתיים. החקירה מתרחבת

 

לאחר הפרסום ב-ynet, שלפיו הוגשה תלונה במשטרה נגד צוות הגן הפרטי ברחוב משמר הירדן, בחשד לתקיפה של פעוטות במקום, אמרו הורים לילדים כי צפו בחלק מתיעוד האירועים הקשים במצלמות האבטחה. "ככל שצפינו יותר ויותר בחומרים נחרדנו לגלות שבגן הייתה אווירה אלימה", אמר אחד מהם. "הסייעות התייחסו לכך בשלוות נפש, כך שזאת כנראה הייתה הנורמה במקום. אנחנו מזועזעים".

 

הורי הפעוטות בגן התבקשו להגיע ולמסור עדויות. אחד מהורי הילדים, שבו קבוצת פעוטות וקבוצת ילדים לקראת גיל 3, סיפר כי בקבוצת "הגדולים", אחת הפעוטות סיפרה להוריה שהוכתה על ידי הסייעת, ואלו דרשו מהנהלת הגן תשובות.

 

לאחר שהגיעו לגן ודרשו מהמנהלת לצפות בסרטוני האבטחה, שמתעדים באופן רציף את הפעילות במקום, הם הזדעזעו לגלות שבתם הוכתה לפי החשד על ידי אחת הסייעות. צילומים נוספים, כך סיפרו הורים לילדים במקום, חשפו לדבריהם שורה של כמה אירועי אלימות שנעשו על ידי יותר מסייעת אחת.

 

ל-ynet נודע כי כבר לפני בשבוע שעבר סיפרה אחת הפעוטות לאמה כי הגננת הכתה אותה. האם המודאגת התקשרה לגננת - והאחרונה הכחישה את הטענות. האם, מצידה, לא ויתרה - והגיעה לגן על מנת לדרוש לצפות בצילומי מצלמות האבטחה. אז, למרבה הזעזוע, התחוור לה כי בתה חוותה אלימות קשה. באחד הסרטונים, כך העידו ההורים, נראתה הגננת מטיחה צלחת על השולחן ולאחר מכן סוטרת לילדה ללא כל סיבה.

 

כמו כן, בהמשך היום נראתה הגננת מחליפה לפעוטה חיתול בצורה אגרסיבית ולאחר מכן זורקת אותה על המזרן - "כאילו הילדה היא שק", לדברי אחד ההורים. בסרטון נוסף נראית פעוטה אחרת שוכבת על המזרן כששמיכה מכסה את ראשה. לפתע נראית אחת הסייעות כשהיא בועטת בראשה של הפעוטה בכדי שתמשיך לשכב ולא תקום.

  

"החשש שלנו זה שהילדים שלנו נחשפו לתרבות אלימה במשך תקופה ארוכה", אמר אחד ההורים. "זו הפקרות". לדברי ההורים, צילומי האבטחה בגן נשמרים למשך שבועיים בלבד, כך שהם אינם יכולים לדעת מה התרחש בגן בחודשים שחלפו. עוד הוסיפו ההורים, כי הגננת שתועדה בצילומים שלחה בקבוצת הוואטסאפ של הגן הודעה ובה ביקשה מהם סליחה. "זאת הייתה מעידה חד-פעמית", כתבה אשת החינוך - והסבירה שהדבר קשור במצבה הבריאותי. 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הגננת שהתנצלה תועדה מתעללת לכאורה בילדים
מומלצים