שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  טלטלה טלוויזיונית: רשת וערוץ עשר בדרך למיזוג

  פרסום ראשון: מפץ בתקשורת הישראלית - זכייניות הטלוויזיה רשת ועשר חתמו על מזכר הבנות לקראת מיזוג שני הערוצים, וכבר הגישו פנייה רשמית לקבל את אישור הממונה על ההגבלים העסקיים. לפי הערכות גורמים, המיזוג צפוי לקרות בינואר

  פרסום ראשון: מפץ בעולם התקשורת הישראלי - רשת ועשר צפויות להתמזג. זכייניות הטלוויזיה חתמו על מזכר הבנות לעסקת מיזוג, ופנו לממונה על ההגבלים העסקיים לקבלת אישור. ככל הנראה, בעקבות המהלך ישדרו בישראל שני ערוצים מסחריים. לפי הערכת גורמים, המיזוג צפוי לקרות בינואר - אם יאושר על ידי הממונה.

   

  "שוק הפרסום המצומצם בישראל אינו מאפשר הפעלת שלושה ערוצי טלוויזיה ללא הפסדים של מאות מיליוני שקלים בשנה", נכתב בהודעה שפרסמו רשת ועשר. "המיזוג של פעילות רשת 13, המתמחה בתוכן, פורמטים וריאליטי, וערוץ 10, המתמחה בחדשות, אקטואליה ודוקומנטרי, יאפשר לחברה הממוזגת לשמור על פעילות יציבה ולהציע לקהל הישראלי טלוויזיה טובה יותר, שתבוסס על השקעה משמעותית בתוכן איכותי ומקורי, כמו גם לשמר את הפלורליזם התקשורתי בכך שתובטח פעילותה של חברת חדשות עצמאית נוספת".

   

  עשר ורשת ()
   

  "בהתאם למזכר ההבנות החתום, השליטה בחברה הממוזגת תהיה של בעלי מניות רשת. איוש המשרות בחברה הממוזגת ייקבע רק לאחר אישור הממונה ויתר הרגולטורים כנדרש, מתוך כוונה משותפת של הצדדים לשמר את כוח האדם האיכותי של שני הערוצים, ובהתחשב בתחומי ההתמחות המשלימים של שתי החברות", נכתב עוד.

   

  אבי צבי, יוסי ורשבסקי (צילום: ינאי יחיאל, יח
  מנכ"ל רשת אבי צבי ומנכ"ל עשר יוסי ורשבסקי(צילום: ינאי יחיאל, יח"צ. גיא קרן, יח"צ.)

  ההחלטה על מיזוג נעשתה על רקע הפיצול של הזכייניות לערוצים נפרדים שהחל בראשון בנובמבר - שבעקבותיו החלו קשת ורשת, זכייניות ערוץ 2 לשעבר,

  לשדר בערוצים נפרדים שבעה ימים בשבוע. החל מאותו יום עברו קשת, רשת, ועשר לשדר באפיקים 12, 13 ו-14 ונפרדו מהאפיקים 22 ו-10. לא ברור כעת באילו ערוצים יפעלו הזכייניות אחרי המיזוג ומה יעלה בגורל חברת חדשות 2 - שקשת ורשת מחזיקות עדיין במשותף. 

   

  המודל החדש יצר עומס כלכלי בשל ריבוי הפקות וירידה ברייטינג. כך תוכניות כמו "המירוץ למיליון" ו"האח הגדול" - הפקות ריאליטי יקרות במיוחד, שזכו בעבר לרייטינג של כ-30 אחוזים ואפילו יותר, קיבלו אחרי הפיצול רייטינג נמוך משמעותית.

   

  מגעים דומים התנהלו בעבר, גם לפני הפיצול, אבל כעת כאמור מדובר בסיכום המקובל על שני הצדדים ונדרש רק אישור מצד המדינה למהלך.

   

  מנכ"ל עשר יוסי ורשבסקי כינס היום את העובדים והסביר כי "עסקת המיזוג הייתה בלתי נמנעת בגלל הפסדי העתק בשוק הטלוויזיה". ורשבסקי הבטיח בשיחה כי זכויות העובדים של הזכיינית יישמרו.

   

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים