שתף קטע נבחר

שוטר בתחנת חדרה חשוד בהדלפת מידע לראש העיר על חקירותיו

המחלקה לחקירות שוטרים חקרה שוטר בחשד שהעביר לראש העיר חדרה מידע על חקירותיו. הוא הורחק ממקום עבודתו

שוטר מתחנת משטרת חדרה נחקר לפני כשבוע במחלקה לחקירות שוטרים בחשד שהדליף לראש העיר חדרה צביקה גנדלמן מידע על חקירותיו. השוטר חשוד בהדלפת מידע ושיבוש החקירה. בסיום חקירתו שוחרר בתנאים מגבילים והרחקה ממקום עבודתו. השוטר אינו חלק מצוות החקירה של ראש העיר, שחשוד בעבירות שוחד, מרמה והפרת אמונים.

הפקה ראשית, (10.06.18 13:17] (צילום: יאיר שגיא)
ראש העיר חדרה צביקה גנדלמן עם שחרורו למעצר בית (צילום: יאיר שגיא)

גנדלמן נעצר ביום שני בשבוע שעבר יחד עם הנהג שלו, ראשת הלשכה והקבלן סמי לוי, ששימש בעבר כממלא מקום ראש העיר. גנדלמן חשוד בעבירות שוחד, מרמה והפרת אמונים ומעצרו הוארך בשבוע. על פי החשד, ראש העיר והבכירים שנעצרו איתו פעלו לכאורה במסגרת תפקידם על מנת לקדם תועלתם של אחרים וזאת בניגוד לחוק. לאחר מעצרם, נערכו חיפושים בבתי החשודים ובמשרדיהם. ביום ראשון שוחרר גנדלמן למעצר בית עד 18 ביוני. הוא הורחק מהעירייה ומכל מוסדותיה לתקופה של 45 יום. 

 

בשבוע שעבר פורסם ב-ynet כי גנדלמן צולם והוקלט על ידי היחידה הארצית לחקירות הונאה, מה שהוביל לחשד כי ביצע עבירות פליליות. במהלך החקירה הסמויה הכניסו אנשי יחידת הטכנולוגיה של להב 433 מצלמה ואביזרי הקלטה שתיעדו במשך 24 שעות את המתרחש בלשכת ראש העיר. החוקרים רצו ללמוד על מערכת היחסים בין ראש העיר לבין הקבלן והיזם סמי לוי, שנחשב לדמות בעלת השפעה גדולה בעיר חדרה.

 

במשך שנה תיעדה המשטרה את לשכתו של ראש העיר. על פי החשד, מקורבים לגנדלמן יצרו קשר עם השוטר ובדרך זו הודלפו החומרים מתוך החקירה והגיעו לגנדלמן.

 

עיקר החקירה מתמקדת עדיין בפרויקט בית האבות של היזם לוי בשכונת גבעת אולגה. החוקרים סבורים כי לוי לא באמת רצה שיהיה במקום בית אבות ופעל בעזרת גנדלמן לשינוי התוכניות כדי לבנות במקום בית האבות בנייה מוזלת לצעירים. מהלך זה בוצע לאור "התנגדות" של התושבים לבניית בתי האבות, ואולם במשטרה חושדים כי היה זה מהלך מתוכנן של גנדלמן וסמי לוי, לאור תמיכתו של האחרון בגנדלמן.

 

בשלב מסוים פנה גנדלמן לייעוץ המשפטי בעירייה ולאחר קבלת הייעוץ החליט שלא להוציא מכתב ברוח זו של שינוי ייעוד הקרקע למשרד השיכון. בסופו של דבר המכתב לא נשלח.

  

החוקרים חושדים כי לוי סגר דילים פוליטיים עבור גנדלמן ולכן נלחם ראש העיר להקים את הפרויקט. על פי החשד, לאור מערכת היחסים בין ראש העיר לבין הקבלן לוי, האחרון דאג עבורו להסכמים קואליציוניים גם לקראת הבחירות שעומדות בפתח בחודש אוקטובר הקרוב, שכן גנדלמן הוא המתמודד היחיד לראשות העיר. קבלן נוסף שקיבל אישור להקמת בית אבות בגבעת אולגה הוא קבלן שגנדלמן קנה ממנו את הבית שבו הוא מתגורר היום. 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יאיר שגיא
ראש העיר חדרה צביקה גנדלמן
צילום: יאיר שגיא
מומלצים