שתף קטע נבחר

החשד נגד ראש העיר חדרה: הקלה לקבלנים תמורת סגירת הסכמים קואליציוניים

במשטרה חושדים בין היתר כי צביקה גנדלמן פעל לטובת שני קבלנים, בהם סמי לוי שנעצר, כדי שפרויקטים לבניית בתי אבות סיעודיים יאושרו. התמורה: דילים פוליטיים לקראת הבחירות הקרובות. גנדלמן מתגורר כיום בבית שקנה מאחד הקבלנים. כבר לפני שנתיים נטען במועצת העיר: "מעדיפים אינטרס של קבלנים על חשבון הציבור"

 

דילים פוליטיים לקראת מערכת הבחירות, ובתמורה - הקלות לקבלנים: זהו בסיס החשד שנחקר בלהב 433 בנוגע לראש העיר חדרה צביקה גנדלמן שחשוד במתן שוחד ואתמול הוארך מעצרו בשבוע. העבירה החמורה המיוחסת לגנדלמן היא שוחד בחירות.

 

חוקרי היחידה הארצית לחקירות הונאה בלהב מתעניינים בשתי פרשיות: האחת - הקמת שני בתי אבות בשכונת גבעת אולגה. על פי המידע, שהועבר לחוקרי המשטרה מדובר בפרויקט הקשור לשני קבלנים, סמי לוי ואדם נוסף, שהעירייה אישרה להם לבנות שני בתי אבות סיעודיים במרחק של עשרות מטרים זה מזה בתוך שכונת מגורים.

ראש עיר צביקה גנדלמן קבלן סמי שמואל לוי (צילום: יריב כץ )
גנדלמן ולוי בבית המשפט(צילום: יריב כץ )

לוי, לשעבר ממלא מקום ראש עיריית חדרה ומי שהורשע בעבר בבעילה אסורה בהסכמה, תמך על פי החשד במערכת הבחירות בגנדלמן, כדמות מוכרת מאוד. החוקרים חושדים כי הוא אף סגר דילים פוליטיים עבור גנדלמן ולכן נלחם ראש העיר להקים את הפרויקט.

 

החוקרים חושדים כי לאור מערכת היחסים בין ראש העיר לבין הקבלן לוי, האחרון דאג עבורו להסכמים קואליציוניים גם לקראת הבחירות שעומדות בפתח, שכן גנדלמן הוא המתמודד היחיד לראשות העיר. הקבלן השני שקיבל את האישור הוא קבלן שגנדלמן קנה ממנו את הבית שבו הוא מתגורר היום.

ישיבת מועצה בעיירית חדרה ()
ישיבת המועצה המדוברת

ליאור אפשטיין (צילום: יריב כץ )
עו"ד ליאור אפשטיין(צילום: יריב כץ )

בישיבת מועצה שהתקיימה לפני שנתיים טענה חברת האופוזיציה שירלי עודד כי מדובר כאן בהעדפת האינטרסים של הקבלנים על חשבון הציבור וכי בשכונה שיש בה תשתיות לקויות וחסרים מבני ציבור, אין היגיון להקים שני בתי אבות.

 

גם תושבי השכונה שלחו מכתב לוועדה המקומית לתכנון ובנייה, שבו התריעו על הקמת בתי האבות במיקום הנוכחי וביקשו לעשות זאת במקום אחר, שם התשתיות מוכנות ומתאימות יותר לקליטת בתי אבות שכאלה.

 

עודד טענה בדיון לפני שנתיים: "גנדלמן קנה מקבלן אחד דירה במחיר נמוך מהשוק וקבלן אחר תמך בו. יום יום הוא ישב איתנו במטה. הם תמכו בך ואתה לא יכול להצביע בעניינם".

 

סנגורו של גנדלמן, עו"ד ליאור אפשטיין, מסר בתגובה: "שוחד בחירות, או כקבוע בחוק הטיית בחירות, הינה עבורה סבוכה וקשה להוכחה. הטיית בחירות, שעוד לא התקיימו, מחייבת קונסטרוקציה משפטית מאוד מורכבת. נמתין לפעולות החקירה, ונזכור שלעובדות שלעצמן אין שום ערך כשמדובר בעבירה שהיא כל כולה הגיון משפטי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יריב כץ
גנדלמן ולוי
צילום: יריב כץ
מומלצים