שתף קטע נבחר

הח"כ, המעשן ושביתת הרעב. צפו בעימות

אתמול הודיע ח"כ יהודה גליק כי יפתח בשביתת רעב עד ששר האוצר ישווה את המס על הטבק לגלגול למס על הסיגריות. "כל יום מצטרפים מאות ילדים למעגל העישון הנורא", אמר גליק באולפן ynet ותקף את כחלון: "הוא אטום". יהודה אלוש, מעשן כבד מב"ש: גליק משרת אינטרס

 

 

יהודה מול יהודה: יממה לאחר שהודיע מעל בימת הכנסת כי הוא פותח בשביתת רעב, ח"כ יהודה גליק (הליכוד) התייצב היום (ד') לריאיון באולפן ynet והבהיר כי לא יסוג מעמדתו - שביתת רעב עד אשר שר האוצר משה כחלון ישווה את המס על הטבק לגלגול למס על סיגריות. מנגד, הפעיל החברתי יהודה אלוש, שמגדיר עצמו מעשן כבד, אומר שדווקא מעבר מסיגריות לטבק לגלגול הפחית את רמת העישון אצלו והשוואת המס רק תזיק. כך נראה העימות באולפן ynet.

 

"כל שעה מת בן אדם אחד בישראל מעישון, 8,000 בני אדם בשנה", אמר גליק. "ליבי עם יהודה אלוש באמת חולה במחלה שחולים בה הרבה אנשים וזו התמכרות לסיגריות. הבעיה היא שאני לא רוצה שתהיה נגישות כל כך זולה לקניית טבק לגלגול. כל יום נכנסים מאות ילדים בני 13, 14, 15 למעגל העישון הנורא".

שובת רעב. יהודה גליק (צילום: AFP) (צילום: AFP)
שובת רעב. יהודה גליק(צילום: AFP)

אלוש השיב: "יש אנשים שגם לא אוהבים גבינה צהובה ויש אנשים שלא אוהבים ויסקי ויש אנשים שלא אוהבים סיגרים. אני מבין את נזקי העישון ואני מבין את בעיית העישון, אבל מה אומרים לאנשים כמונו פשוטים, פועלים, שהרגילו אותנו, שאפשרו לנו להתמכר לדבר הזה שנקרא טבק ותפסו אותנו כאיזה פרה חולבת שכל פעם אפשר לעלות את המחיר ואפשר לעלות את המחיר? למה שלא יאסרו בכלל הבאת טבק למדינת ישראל? שיסגרו את המדינה".

 

אלוש תקף את גליק: "זה אדם הזוי. נראה לי שהוא משרת איזה תאגיד או איזה קונצרן. משהו לא כשר בדברים שלו. מאז שהמחירים עלו עברתי לגלגול טבק וירדתי ברמת העישון שלי ב-70 אחוז". 

 

גליק לא נשאר חייב לאלוש והפנה את האצבע המאשימה כלפי שר האוצר: "בשנת 2012 ייבאו לישראל 60 טון טבק לגלגול. בשנת 2017 ייבאו לישראל 760 טון - פי 12 תוך חמש שנים. אני רוצה לחסוך את הסבל שיהודה אלוש ורבים אחרים סובלים. אבהיר שוב שעד שמר משה כחלון ייצא מהאטימות שלו, ולא אני קבעתי אלא מבקר המדינה, שר הבריאות וארגוני הבריאות העולמיים, אמשיך בשביתת הרעב. כחלון מחזיק את כולנו בגלל צרכים פוליטיים שלו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עמית שאבי
ח"כ יהודה גליק
צילום: עמית שאבי
מומלצים