שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  הצינור מול הצנרת - ומה יקרה לחדשות? מיזוג רשת ועשר - שאלות ותשובות

  המיזוג הצפוי בין רשת לעשר ישנה את הטלוויזיה הישראלית. אילו תוכניות עלולות לסיים את דרכן, באיזה אפיק ישדר הערוץ החדש ומי יהיה הבוס? שאלות ותשובות על המהלך שיטלטל את המסך

  המיזוג הצפוי בין רשת לעשר, שנחשף היום (ד') ב-ynet, עומד לטלטל את פני הטלוויזיה הישראלית. החברות ממתינות לאישור הממונה על ההגבלים העסקיים, ואם אכן הוא יאשר את המהלך - רשת למעשה תבלע את עשר לתוכה כבר בינואר הקרוב. בתפקיד המנכ"ל ישמש אבי צבי, שמכהן היום כמנכ"ל רשת.

   

   

  המהלך של רשת ועשר יגרום לשינויים על המסך של כולנו, ומעלה שאלות רבות. ניסינו לענות על העיקריות שבהן:

   

  מה הוביל למיזוג?

  שלושת המנהלים בשלושת הערוצים השונים - קשת, רשת ועשר - הבהירו מעל כל במה אפשרית שעוגת הפרסום בתעשיית הטלוויזיה בישראל אינה גדולה מספיק עבור שלושה שחקנים. בכל ערב שידורים מפסידים מאות אלפי שקלים, ומיזוג שכזה יכול לשפר את מצב כל הערוצים.

   

  מתי הוא צפוי לקרות?

  ההחלטה על כך תלויה בממונה על ההגבלים העסקיים. אם אכן הבקשה למיזוג תאושר, מעריכים כי המיזוג יקרה כבר בחודש ינואר הקרוב.

   

  יונית לוי (צילום: הדס פרוש)
  חברת החדשות תעבור ככל הנראה לידי קשת(צילום: הדס פרוש)

  באיזה אפיק ישודר הערוץ החדש?

  ההחלטה היא של רשת. על פי הערכות היא תבחר להישאר עם אפיק 13, שעליו שילמה 7.7 מיליון שקלים במכרז שנערך לפני כשנה. ה"ההפסד" מביטולו של אפיק 14 שווה שקל וחצי בלבד - הסכום ששילם עשר עבור השימוש בו.

   

  מי ישלוט בערוץ החדש?

  בעלת השליטה היא רשת. גם בעלי המניות של עשר יישארו בתמונה, אך בעלי המניות של רשת יחזיקו בנתח גדול יותר והם אלה שיובילו את הערוץ החדש.

   

  איזו מהדורת חדשות תשודר בערוץ?

  התרחיש המתבקש והסביר הוא שחברת החדשות של עשר תשדר בערוץ החדש. המהדורה של חברת החדשות - זו ששודרה בערוץ 2 ומאז הפיצול שודרה במקביל ברשת ובקשת - תעבור לידי קשת. עד כה היא הוחזקה על ידי רשת וקשת במשותף, אך בכל מקרה הותר לשדר אותה באופן מקביל שכזה לתקופה מוגבלת בלבד, ואחד הגופים היה צריך לקנות את חלקו של האחר בסופו של דבר. בעקבות המיזוג, קשת ככל הנראה תשלים את המהלך ותרכוש את חלקה של רשת.  

   

  גיא לרר. יישאר על המסך? (צילום: מיכה לובטון) (צילום: מיכה לובטון)
  גיא לרר. יישאר על המסך?(צילום: מיכה לובטון)
   

  היכן ישודרו תוכניות הלוויין של חברת החדשות כמו "שש" עם עודד בן עמי, "פגוש את העיתונות" וכדומה?

  כל התוכניות הללו כבר משודרות בשני הערוצים מאז הפיצול, אולם אם חברת החדשות תעבור לידי קשת - הן ישודרו בקשת בלבד. תוכניות הלווין ששודרו בעשר, כמו "לונדון וקירשנבאום", "חמש עם רפי רשף" וכדומה - צפויות לעבור לערוץ החדש, וזאת כמובן בכפוף להחלטת המנכ"ל אבי צבי.

   

  תקציב חברות החדשות יגדל או יקטן?

  על פי הערכות, התקציבים לא צפויים לרדת - משום שהתחרות תתעצם ותהיה קשה יותר.

   

  האם צפויים פיטורים?

  ההחלטות עדיין לא התקבלו. רשת תקלוט לתוכה עובדים מערוץ עשר, אבל מספרם עדיין לא ידוע. מנכ"ל עשר יוסי ורשבסקי אמר היום לעובדי ערוץ עשר כי סוכם שזכויותיהם יישמרו. ייתכן שיהיו פיטורים כדי לייעל את הגוף המאוחד - וזאת משום שישנן כפילויות. גורמים בתעשייה אומרים כי ישנם כמה טאלנטים בכירים בעשר שהם סדין אדום עבור חלק מבעלי המניות של רשת - דבר שעשוי לגרור שינויים פרסונליים.

   

  מה יעלה בגורל "הצנרת" ו"צינור לילה"?

  "צינור לילה" החלה את דרכה עם המגיש גיא לרר בערוץ עשר. לאחר שלרר עבר לרשת והחל להגיש בה את התוכנית "הצנרת" - נוצר סכסוך משפטי בינו לבין עשר, ואת מקומו בהגשת "הצינור" של עשר תפס טל ברמן. כיוון שמדובר בתוכניות דומות ייתכן שיצטרכו לוותר על אחת מהן בערוץ החדש, ועל פי הערכות - מצבו של לרר איתן והוא לא צפוי לעזוב.

   

  ליאור שליין. סכסוך עם אנשי רשת ()
  ליאור שליין. סכסוך עם אנשי רשת
   

  ליאור שליין עבר עם "גב האומה" מרשת לעשר - האם תוכניתו תישאר גם בערוץ החדש שבו רשת היא בעלת השליטה?

  במקרה הזה התשובה פחות ברורה. מערכת היחסים של שליין עם קברניטי רשת הסתיימה בטונים צורמים בגלל אופן ההודעה על העזיבה שלו (מנכ"ל רשת גילה עליה בשיחה עם מנכ"ל עשר) ולאחר שהמגיש העביר ביקורת על רשת במהלך ריאיון לעיתונאי רז שכניק ב"ידיעות אחרונות". עם זאת, המנכ"ל אבי צבי הביע לא פעם את הערכתו לשליין, כך שתיתכן סולחה. לרשת גם אין כרגע תוכנית סאטירה משלהם - כך שיש להם מה להרוויח מנוכחותו של הפאנל של שליין בערוץ החדש.

   

  איזו תוכנית בוקר תשודר בערוץ החדש?

  תוכניתם של אברי גלעד, מיה זיו וולף והילה קורח ברשת, "העולם הבוקר", היא הפופולרית ביותר היום על המסך, כך שקשה להאמין שיחליטו להשתמש בתוכנית הבוקר של ערוץ עשר, שאותה מגישים אורלי וילנאי וגיא מרוז.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים