שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  טכניקת המדיטציה שתגזול רק דקה מזמנכם

  אורח החיים המודרני מכתיב קצב שאינו מותיר זמן רב להתבוננות פנימית והשקטת התודעה. ספר חדש שחיבר הקואצ'ר האיטלקי פטריציו פאולטי מציע טכניקת מדיטציה של דקה אחת בלבד שלדבריו תסייע למתרגלים להפחית את רמת המתח והחרדה בחיים והגברת מיקוד המחשבה

  רק דקה: ספר חדש שהוציא הקואצ'ר האיטלקי פטריציו פאולטי מציע לקוראיו טכניקת מדיטציה של דקה אחת.

   

  פאולטי מתאר בספר "OMM" כי הטכניקה נוצרה "במיוחד לתקופתנו כך שבין שלל המשימות, ההודעות והלחצים שכולנו חווים נוכל לקחת דקה אחת לעצמנו ולמצוא רוגע ושקט בכל פעם שאנו זקוקים לכך – בין אם בדרך לעבודה, על הספסל בפארק, לפני פגישה חשובה, כשאנו עם הילדים או בכל מקום אחר".

   

  עוד בנושא:

  מדיטציה: לבריאות הגוף והנפש ולחיים ארוכים

  מפחיתה לחץ דם ודיכאון: 10 עובדות על מדיטציה

  תרגיעו: תנו לנו 20 דקות - קחו תרגיל מדיטציה

   

  הטכניקה, כך מתאר הסופר, תסייע למתרגל להפחית את רמות המתח והחרדה ולהגביר את המיקוד והרוגע. "המדיטציה, שיתרונותיה כבר אושררו בהרחבה על ידי המדע, מאפשרת להשהות את התשובה האוטומטית שגורמת לנו לפעול באופן שלילי ביחס לכל מה שיוצר בנו לחץ וחרדה. היא יוצרת עבורנו מרחב פנימי שבו אנו יכולים להבין את עצמנו טוב יותר, כמו גם את האנשים והאירועים", מתאר פאולטי בספר שיצא בהוצאת חדקרן.

   

  "תרגול פשוט שמלמד להתגבר על הפחד" (צילום: jupiter) (צילום: jupiter)
  "תרגול פשוט שמלמד להתגבר על הפחד"(צילום: jupiter)

   

  בהמשך מתאר הסופר כי הטכניקה הינה "תרגול פשוט ועמוק. מטרתו היא ללמד אותך לתקשר עם עצמך וכך להתגבר על הים הסוער של הבלגן וההמולה, של הפחד שתופס אותך בכל פעם שיש בך את ההרגשה שאינך אדון לעצמך. התרגול של OMM הוא כמו סירה שמשמשת לחצות את הים. זהו גשר שמאפשר לך להגיע לגדה השנייה. זהו פנס שמאיר את הלילה".

   

  מדיטציה הינה טכניקה של התבוננות פנימית המתבצעת באמצעות השקטת התודעה והמחשבה. הטכניקות לתרגול מדיטציה הן רבות ומגוונות. על פי הפופולריות שבהן על המתרגל להפנות את הקשב אל תחושות הגוף או חלק מסוים בו, כגון תנועת האוויר פנימה והחוצה מהגוף.

   

  במבוא לספר מתואר כי " השיטה יכולה להוות תוספת חשובה למי שכבר מתרגל מדיטציה וכמו כן מתאימה גם לכל מי שלעולם לא תרגל מדיטציה והמעוניין ביותר רווחה ואיכות חיים באמצעות שינוי קטן בהתנהלות היום יומית שלו".

   

   

  פאולטי לכתבה בלבד (צילום: יוליה בורשטיין שחם)
  פטריציו פאולטי (צילום: יוליה בורשטיין שחם)

   

  פאולטי הוא קואצ'ר שלדבריו "מקדיש את עצמו כבר מזה 30 שנה לפיתוחם של רעיונות וכלים מתחום החינוך וההדרכה ושיתופם עם הקהל הרחב. לאורך השנים הוא פיתח שורה שלמה של כלים מקוריים ופרקטיים של אימון חווייתי וכן ערך מחקרים בתחום חקר המוח".

   

  בישראל פועלת מאז 2005 עמותת פטריציו פאולטי להתפתחות ולתקשורת הקרויה על שמו.

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: Shutterstock
  טכניקה להשקטת התודעה
  צילום: Shutterstock
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים