שתף קטע נבחר

בית הזוועות הארגנטיני: אישה הוחזקה שבויה 20 שנה

מריסה אלמירון נכלאה על-ידי אביה מאז שהייתה בת 22 רק משום שהיה לה חבר והייתה קשורה בשלשלאות כשהיא עירומה. אחרי מות אביה, אחיה המשיך בהתעללות. שכנה, שבמשך שנים התלוננה למשטרה, המשיכה ללחוץ עד שחרורה

 

הבית ()
הבית שבו הוחזקה מריסה אלמירון

כלי תקשורת בארגטינה דיווחו כי אישה בת 42 שוחררה על-ידי המשטרה אחרי שהוחזקה בבית משפחתה במשך 20 שנה בתנאים זוועתיים כשבין היתר היא נקשרה בשלשלאות בעודה עירומה ומוקפת בצרכיה ללא אפשרות ללכת לשירותים.

 

ב"דיילי מייל" הבריטי דיווחו אמש (ו') כי המקרה מאוד דומה לבית הזוועות של יוזף פריצל האוסטרי שזעזע את העולם בשנת 2008 כשהתברר שכלא את בתו במשך 24 שנה, אנס אותה והפך לאבי ילדיה.

 

כשמצאו את מריסה היא הייתה עם סימנים בולטים של תזונה לקויה והיא הועברה לטיפול בבית חולים. החקירה העלתה כי אביה של מריסה כלא אותה כשהייתה בת 22 רק משום שפיתחה מערכת יחסים עם צעיר אחר. אז הוא החליטי לכלוא אותה בבית המשפחה במחוז סנטה פה בצפון ארגנטינה.

 

שמונה שנים מאוחר יותר הלך האב לעולמו, אך הסיוט של מריסה לא הסתיים. מי שהמשיך את דרכו של האב היה אחיה של מריסה, מריו, שהותיר אותה כלואה במשך עוד 12 שנה. גורמים בחקירה סיפרו כי למשפחה עוד שישה אחים, שכולם ידעו על מה שמתרחש.

כלא את בתו 24 שנה, אנס אותה והכניס אותה להיריון. פריצל (צילום: AP) (צילום: AP)
כלא את בתו 24 שנה, אנס אותה והכניס אותה להיריון. פריצל(צילום: AP)
 

מי שהובילה לשחרורה של מריסה הייתה השכנה שמתגוררת בסמוך לבית משפחת אלמירון. "התלוננתי פעמים רבות למשטרה, אבל אף אחד לא הגיע", סיפרה השכנה לכלי תקשורת מקומיים. "החיים שלי הפכו לגיהנום. שמעתי כל הזמן את הצרחות דרך הקירות. האישה הזו סבלה הרבה. האחיות של מריו איימו עליי ואמרו לי להתעלם ממה שקורה בבית שלהן".

 

לדברי השכנה, האח מריו לא נתן לשוטרים להיכנס ודרש מהם שיציגו בפניו צו חיפוש. כשלא היה לשוטרים את הצו, הם עזבו את המקום. הוא גם סיפר לשוטרים שהסיבה שהוא קשר את אחותו בשלשלאות היא משום שהיא סובלת מבעיות פסיכיאטריות.

 

למרות עדותה של השכנה, האח מריו טרם נעצר והחקירה נמשכת. "אני רואה אותו מסתובב בחופשית כאילו כלום לא קרה. זה מדהים בעיניי וזה שם את כל התושבים בסכנה", אמרה השכנה בחשש גדול.

 


פורסם לראשונה 15/06/2018 22:27

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים