שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  כ-22 שנות מאסר למחבל שדקר בסופרמרקט ביבנה

  העונש נגזר על איסמעיל אבו עראם שבאוגוסט אשתקד דקר את ניב נחמיה, סגן מנהל סניף שופרסל, ופצע אותו קשה. הוא הורשע בניסיון רצח בנסיבות של מעשה טרור. בית המשפט הטיל עליו לשלם 200 אלף שקל פיצויים לנחמיה

   

   

  ניב נחמיה, שנדקר על-ידי המחבל, מגיב לגזר הדין    (צילום: ליהי קרופניק)

  ניב נחמיה, שנדקר על-ידי המחבל, מגיב לגזר הדין    (צילום: ליהי קרופניק)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  בית המשפט המחוזי בלוד גזר בצהריים (יום ג') 22 שנות מאסר וחצי על איסמעיל אבו עראם, המחבל הפלסטיני שדקר באוגוסט בשנה שעברה את סגן מנהל סניף שופרסל דיל ביבנה ניב נחמיה ופצע אותו קשה. אבו עראם, תושב העיירה יאטה שליד חברון, הורשע במרץ השנה בניסיון רצח בנסיבות של מעשה טרור. בנוסף נגזרו עליו 12 חודשי מאסר על תנאי ותשלום פיצויים בגובה 200 אלף שקלים לנחמיה.

   

  נחמיה אמר לאחר הקראת גזר הדין: "אני מרגיש טוב, ציפיתי לעונש יותר חמור מבית המשפט. להגיד שאני שמח? הייתי יותר שמח אם הוא היה מקבל יותר, אם העונש היה נקבע כמו בחוק החדש של הטרור, שהוא 25 שנות מאסר מקסימום. הם יכלו לתת יותר, אבל זה עונש מכובד, הגבוה ביותר שניתן עד היום, אבל אם היו נותנים את העונש המקסימלי - זה היה מייצר הרתעה מקסימלית".

   

  פרקליטו של נחמיה, עו"ד יוסף עזרא, אמר: "זו קפיצת מדרגה מבחינת הענישה. אני חשבתי שבית המשפט צריך לגזור על הנאשם את עונש המקסימום - 25 שנה, הנאשם הזה ביצע פיגוע אכזרי עם 14 דקירות במשך 50 שניות ולא גילה חמלה, לא היה מקום לחמול על המחבל ולחמול לו ולו ביום אחד".

   

  אבו עראם, שהתחזק מבחינה דתית, קיבל השראה ועידוד לקיים מצוות "ג'יהאד נגד הכיבוש היהודי-ישראלי". כחלק מהתחזקותו הדתית ביצע הנאשם "עומרה" במהלך חודש הרמדאן ושהה בסעודיה במשך כ-12 ימים. במטרה לקיים הלכה למעשה מצוות ג'יהאד, הנאשם החליט לרצוח יהודי-ישראלי באמצעות פיגוע דקירה בתוך ישראל.

  המחבל איסמעיל אבו עראם (צילום: יריב כץ) (צילום: יריב כץ)
  המחבל איסמעיל אבו עראם(צילום: יריב כץ)

  בשניים באוגוסט 2017, נכנס המחבל לישראל ללא היתר חוקי. הוא החליט לבצע את זממו במעסיקו לשעבר, באמצעות סכין שאותה ישיג ומכל גז פלפל שהביא עמו. הוא הגיע באוטובוס ליבנה, ומשלא עלה בידו לאתר את מעסיקו לשעבר באולם אירועים ביבנה שבו עבד, החליט כי יבצע את הפיגוע כלפי קורבן אחר.

   

  המחבל נכנס אל המרכול, הגיע למעבר שבו סכינים למכירה, נטל סכין בעלת להב באורך 15 סנטימטרים והכניס אותה למכנסיו. הוא איתר את סגן מנהל הסניף בעודו מסדר מוצרים במעבר. הנאשם הוציא את הסכין מתוך מכנסיו, הסתער על הקורבן, הניף את הסכין ודקר את נחמיה בצווארו, בחזהו, בבטנו ובראשו.

   

  תיעוד הפיגוע בשופרסל דיל ביבנה

  תיעוד הפיגוע בשופרסל דיל ביבנה

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  כתב האישום תיאר את התגובה ההירואית של קורבן הפיגוע: "בתגובה, וחרף פציעותיו הקשות, נאבק הקורבן בנאשם, תוך שהשליך לעברו כל חפץ שאיתר בסמוך אליו". במהלך המאבק נשברה הסכין ונשמטה מידיו של הנאשם.

   

  בשלב זה הוציא המחבל את מכל גז הפלפל, ריסס באמצעות הגז את פניו של הקורבן וברח בריצה מן המרכול. כתוצאה ממעשי הנאשם נגרמו לנחמיה חבלות קשות. עוברי אורח רדפו את הנאשם והצליחו ללכוד אותו עד שהגיעו כוחות המשטרה למקום.

  ניב נחמיה והוריו (צילום: אפרת שררה, ביה"ח קפלן) (צילום: אפרת שררה, ביה
  ניב נחמיה והוריו(צילום: אפרת שררה, ביה"ח קפלן)

  נחמיה אושפז בבית החולים ועד היום הוא נוטל חלק בשיקום ממושך. כתוצאה מהמקרה הוא מתקשה מאד בדיבור. הוא הקפיד להגיע לדיונים במשפט המחבל יחד עם בני משפחתו.

   

  נחמיה הגיע לדיון הקודם בבית המשפט, נתמך במקל וקולו היה חלש מאוד. "עברתי מאורע מאוד קשה. מה שאני חווה ועובר ביום יום אי אפשר לתאר במילים", סיפר אז נחמיה. "עברתי אירוע שנמשך הרבה זמן עם 14 דקירות ששינו את כל החיים לי ובני משפחתי. אני כרגע סובל מאוד פיזית ופסיכולוגית.

   

  "אני מבקש מבית המשפט למצות את חומרת הדין עם הנאשם ולתת את מלוא חומרת העונש, כלומר 25 שנה. לא מזמן עברנו את יום הזיכרון, ישבתי וצפיתי בטלווזיה, מה שרץ לך בראש כרגע, שאתה היית יכול להיות בין אותם שמות שמקריאים אותם והמשפחה והאישה היו יכולים לשבת בקהל. ברוך השם אני כאן, ולא בין השמות האלו, אבל חיי אינם אותם חיים. אני מבקש מבית המשפט להחמיר בעונש, למען יראו וייראו, שאחרים לא יעברו את הסבל שאני ובני משפחתי עוברים".

   

  מפרקליטות מחוז מרכז נמסר לאחר גזר הדין: "מדובר באירוע חמור ואכזרי, שבו מפגע פלסטיני צעיר פצע אזרח ישראלי באורח קשה מאוד, כחלק מתופעה מסוכנת ומתמשכת של 'מפגעים בודדים'. המקרה אירע לאחר כניסת חוק המאבק בטרור לתוקפו, במסגרתו, בין היתר, ביקשו גופי האכיפה להתמודד עם תופעת טרור היחידים. החוק החמיר את העונש המירבי על ניסיון רצח בנסיבות טרור ל-25 שנות מאסר, ובנסיבות הקשות של המקרה מצאנו לנכון לדרוש מבית המשפט לגזור עונש הקרוב לעונש המקסימלי. זאת, על אף מספר נסיבות מקלות שהתקיימו בעניין הנאשם, שכן אלה אינן ייחודיות לנאשם אלא מתקיימות לגבי פיגועים רבים שמבוצעים כחלק מתופעת ׳המפגע הבודד׳. בנוסף ביקשנו להטיל על הנאשם פיצוי כספי מירבי לנפגע העבירה".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים