שתף קטע נבחר

סוכם: אלביט תרכוש את תעש בכ-1.8 מיליארד שקל

ועדת המכרזים למכירת מניות המדינה ודירקטוריון אלביט אישרו את פרטי עסקת המכירה, בכפוף לאישור רשות ההגבלים. אלביט תעביר לקופת המדינה 1.8 מיליארד ש', סכום שיכול לגדול ב-100 מיליון ש' נוספים. החברה תעתיק את מפעליה מרמה"ש ותפנה קרקעות יקרות באזורי ביקוש לנדל"ן

המדינה תמכור את חברת תעש לחברת אלביט מערכות בכ-1.8 מיליארד שקל, כך סיכם משרד האוצר עם חברת אלביט.

 

תעש מערכות נמכרת לאלביט ב-1.8 מיליארד שקל, המפעלים יעברו לדרום הארץ

 

בחודשים האחרונים התנהל משא ומתן בהובלת החשב הכללי באוצר, רוני חזקיהו, ובהשתתפות רשות החברות הממשלתיות, אגף התקציבים, משרד הביטחון ורשות מקרקעי ישראל. ההחלטה על הפרטת תעש התקבלה על ידי הממשלה כבר בדצמבר 2013 ובמסגרת הליך תחרותי שניהלה רשות החברות הממשלתיות בשנת 2015 למכירת החברה, נותרה אלביט מערכות כמציעה היחידה.

מתחם תע"ש רמת השרון (צילום: יוגב עמרני) (צילום: יוגב עמרני)
מתחם תע"ש רמת השרון(צילום: יוגב עמרני)

הוועדה למכירת מניות המדינה הסמיכה ביוני 2017 את החשב הכללי חזקיהו לנהל משא ומתן עם אלביט על תנאי המכירה. המשא ומתן הוביל לסיכום עם אלביט, שאושר על ידי הוועדה למכירת מניות המדינה, לפיו תעש תימכר תמורת 1.8 מיליארד שקל, מהם כ-1.4 מיליארד שקל ישולמו במועד השלמת העסקה ואילו היתרה תשולם בשני תשלומים, האחד ב-2020 והשני ב-2022. 100 מיליון שקל נוספים יהיו מותנים בביצועים.

 

במסגרת המשא ומתן הגיעו הצדדים להסכמות שונות, כולל התחייבות אלביט לפנות את שטח תעש ברמת השרון, למעט שטח מתוכו בגודל כ-80 דונם, וזאת עד ל-31 בדצמבר 2023, לצד מתחמים נוספים של תעש ובהם מתחם תעש בטירת כרמל.

 

פינוי מתחמי רמת השרון וטירת כרמל יאפשר פיתוח של עשרות אלפי דירות באזורי ביקוש, וכן הקמת מפעלים במתחם רמת בקע שבנגב, שצפויים לקדם את התעסוקה והפיתוח באזור זה. העסקה מייצרת הסכמות הגנה על התחרות בין התעשיות הביטחוניות הישראליות ועל משרד הביטחון כלקוח מרכזי של מוצרי תעש מערכות.

 

העסקה כפופה לקבלת אישור מיזוג מהרשות להגבלים עסקיים ולקבלת אישור השרים בהתאם לצו האינטרסים החיוניים בחברה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יוגב עמרני
מתחם תע"ש רמת השרון
צילום: יוגב עמרני
מומלצים