שתף קטע נבחר

תעש מערכות נמכרת לאלביט ב-1.8 מיליארד שקל, המפעלים יעברו לדרום הארץ

החברה תעתיק את מפעליה מרמת השרון ותפנה קרקעות יקרות באזורי ביקוש לנדל"ן. החשב הכללי באוצר רוני חזקיהו: "שמרנו על האינטרסים של משרד הביטחון, ועל המשך פעילותה של תעש"

המדינה מוכרת את תעש לאלביט מערכות תמורת 1.8 מיליארד שקל. כך נקבע בתום חודשים של משא ומתן בין משרד האוצר לבין החברה הרוכשת, אותה מוביל המנכ"ל בצלאל מכליס. המשא ומתן נוהל על ידי החשב הכללי באוצר, רוני חזקיהו, ובהשתתפות רשות החברות הממשלתיות, אגף התקציבים, משרד הביטחון ורשות מקרקעי ישראל.

 

לכתבות נוספות בערוץ הנדל"ן

כאן בונים: הערים שיכפילו את מספר תושביהן בעשור

 

ההחלטה על הפרטת חברת תעש התקבלה על ידי הממשלה כבר ב-2013. בסופו של דבר, לאחר הליך מכרזי שהתעכב במשך תקופה ארוכה, נותרה אלביט  מועמדת יחידה. לפיכך, ביקשה הוועדה למכירת מניות המדינה מהחשב הכללי רוני חזקיהו לנהל משא ומתן עם אלביט על תנאי המכירה.

מתחם תעש ברמת השרון (צילום: יוגב עמרני) (צילום: יוגב עמרני)
מתחם תעש ברמת השרון(צילום: יוגב עמרני)
 

במסגרת ההסכם, תתחייב אלביט לפנות את מתחם רמת השרון ומתחמים נוספים, באופן שיאפשר פיתוח של אלפי יחידות דיור בלב אזורי הביקוש, ולהקים מפעלים ברמת בקע בנגב שיקדמו את התעסוקה והפיתוח באזור זה. עוד נלקחו בחשבון בסיכום, הגנה על משרד הביטחון כלקוח מרכזי למוצרי תעש.

 

שר האוצר, משה כחלון, מסר: "הסיכום שהושג היום ממשיך את מדיניות משרד האוצר לפינוי שטחים באזורי הביקוש לטובת הציבור. מעבר המפעלים לנגב יאפשר את בנייתן של אלפי יחידות דיור בלב אזורי הביקוש, לצד חיזוק התעשייה והתעסוקה בנגב".

 

שר הביטחון, אביגדור ליברמן ציין עוד, כי "העברת מפעלי תעש מרמת השרון לרמת בקע תביא לנגב אלפי מקומות עבודה והשקעות במליארדים. יחד עם קריית המודיעין והתקשוב, אנו מקדמים מיזמי ענק נוספים, בהם העברת יחידות מודיעין נוספות ובנייה מחדש של מחנות אימונים בהיקף של יותר מ-2 מיליארד שקל".

 

החשב הכללי רוני חזקיהו הוסיף, כי "במו"מ האינטנסיבי שביצענו בחודשים האחרונים עמדו לנגד עינינו הנושאים הבאים: ההגנה על האינטרסים של משרד הביטחון, המשך פעילותה של תעש באמצעות עובדיה, וחיזוק התחרות הבריאה בין התעשיות הביטחוניות. בסיכום הנוכחי באים לידי ביטוי נושאים חשובים אלה, כמו גם תוצאות כלכליות מצוינות עבור מדינת ישראל".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יוגב עמרני
מתחם תעש ברמת השרון
צילום: יוגב עמרני
מומלצים