שתף קטע נבחר

בחירת יו"ר ההתאחדות: התקנון ישונה?

מאחורי הקלעים עובדים בהתאחדות על שינוי התקנון. במקרה כזה, ימונה לשלב הביניים יו"ר מתוך ההנהלה החדשה ואז ימונה שינו זוארץ. גורמים בכירים בהתאחדות: "כולם רוצים אותו"

כעשרה ימים בלבד לתום חלון רישום המועמדים לתפקיד יו"ר ההתאחדות לכדורגל, נתקלים שם בבעיה מהותית שלא ברור כיצד תיפתר עד ל-1 ביולי הקרוב.

 

חברי הנהלת ההתאחדות טוענים כי הפניה לבית הדין העליון להארכת מועד הרישום בחודש, שעד אליו זוארץ היה היחיד שנרשם עם תמיכה של 93 אחוזים, לא הייתה חוקית מאחר ולא קיבלה את אישור ההנהלה או האסיפה הכללית. "מי יבוא עכשיו כשכבכל הקבוצות רוצים רק את שינו זוארץ? לא בטוח שאף מועמד ישיג את 10 האחוזים הנדרשים בכלל להגיש מועמדות", העריכו גורמים בכירים בהתאחדות.

 

שינו זוארץ התאחדות לכדורגל (צילום: ראובן שוורץ)
ימונה בסוף ליו"ר ההתאחדות? זוארץ(צילום: ראובן שוורץ)

 

מי שהוגדר כמועמד המוביל לשמש בשנתיים הקרובות כיו"ר ההתאחדות, ברוטציה עם זוארץ, הוא רז קינסטליך. רק שהאחרון הודיע על הסרת מועמדותו מאחר ובחר לרוץ לתפקיד ראש עיריית ראשל"צ. קינסטליך שקל לקיים מסיבת עיתונאים מיוחדת על מנת לחשוף תכתובות מאיימות מצד אנשי תקשורת נגדו, אולם החליט לדחות זאת בשלב זה.

 

מאחורי הקלעים כבר עובדים על שינוי תקנון, למרות שאין כרגע תמיכה מצד הקבוצות הגדולות. במקרה כזה, ימונה לשלב הביניים יו"ר מתוך ההנהלה החדשה עד לשינוי התקנון הרשמי ואז ימונה זוארץ. "זו הבחירה היחידה שיש", הסבירו בהתאחדות. אולם תיתכן התנגדות מצד גורמים בכירים בהתאחדות שתמנע זאת ותציב מועמד מפתיע ברגע האחרון בכל זאת.

 

בוועדת האיתור עדיין ממתינים לתשובתו של וילי רוטנשטינר לתפקיד המנהל הטכני של נבחרות ישראל, אולם התנו לו זאת בתשובה עד לסופ"ש. אחרת ימנו בשבוע הבא את רוני לוי או ניר קלינגר לתפקיד מאמן הנבחרת.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אורן אהרוני
התאחדות לכדורגל
צילום: אורן אהרוני
מומלצים