שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  איזנקוט: נחזיר את הביטחון לדרום, ונשיג זאת בתבונה ובהקדם. נתניהו: העוצמה תגבר

  בטקס סיום קורס קצינים, לאחר ליל הקרב בדרום, הבהיר הרמטכ"ל: "נחזיר את הביטחון לתושבי הדרום". נתניהו איים: "העוצמה תגבר ככל שיידרש". ליברמן לחמאס: "זו הייתה טעות". ארגוני הטרור בעזה: "המשוואה נמשכת - הפצצה בתגובה להפצצה"

   

  הרמטכ"ל איזנקוט: נחזיר את הביטחון לדרום    (צילום: רועי עידן)

  הרמטכ"ל איזנקוט: נחזיר את הביטחון לדרום    (צילום: רועי עידן)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  הרמטכ"ל מבטיח להחזיר את הביטחון לתושבי הדרום בהקדם, ראש הממשלה מאיים במפורש על ארגוני הטרור ברצועת עזה: הצמרת המדינית והביטחונית השתתפה הערב (יום ד') בטקס סיום קורס קצינים בבה"ד 1, והתייחסה להסלמה ברצועת עזה וגם לאיומים מצפון. במקביל, ארגוני הטרור בעזה פרסמו הודעה משותפת, שבה איימו על ישראל "לשלם את המחיר אם תכפה משוואות תוקפניות נגד הפלסטינים". ynet העביר את הטקס מבה"ד 1 בשידור חי.

   

  ראש הממשלה בנימין נתניהו בירך בפתח דבריו את הרמטכ"ל איזנקוט ואמר: "גדי, כל העם מאחוריך ומאחורי חיילי צה"ל". בהמשך התייחס נתניהו להסלמה בדרום: "יש לנו שלום מבורך עם מצרים ועם ירדן שמחזיק מעמד חרף סערות הזמן, אבל אנחנו רואים בכמה חזיתות מסביבנו אויבים שתוקפים אותנו או מנסים לתקוף אותנו. אינני מתכוון לפרט את המהלכים שאנחנו מתכננים מול עזה. העוצמה תגבר ככל שיידרש. אנחנו ערוכים לכל תרחיש ומוטב שאויבינו יבינו זאת ועכשיו".

   

  נתניהו דיבר גם על הזירה הצפונית ואמר כי "לגבי החזית בסוריה - אנו פועלים כל הזמן כדי למנוע את ההתבססות הצבאית של כוחות איראן וגרורותיה שם. לא ניתן למי שקורא להשמדתנו להפוך את סוריה לבסיס תקיפה נגד ישראל. אגרוף הפלדה של צה"ל הולם ויהלום בעוצמה בכל מי שחותר לפגוע בנו".

  בנימין נתניהו (צילום: רועי עידן)
  "מוטב שאויבינו יבינו". ראש הממשלה נתניהו בטקס(צילום: רועי עידן)

  גדי איזנקוט (צילום: רועי עידן)
  "נמשיך לפגוע במבקשי רעתנו". הרמטכ"ל איזנקוט(צילום: רועי עידן)

  אביגדור ליברמן (צילום: רועי עידן)
  "יש לי לומר רק שלוש מילים לחמאס - זו הייתה טעות". השר ליברמן(צילום: רועי עידן)

  שר הביטחון אביגדור ליברמן אמר בטקס: "אנחנו עדיין מוקפים בשנאה ובאויבים אכזריים. ברצועת עזה אנחנו עומדים מול חמאס והג'יהאד האיסלאמי, בסיני דעאש, חיזבאללה בגבול לבנון ואל-קאעידה בגבול הסורי ומאחורי כולם - איראן".

   

  ליברמן הוסיף: "אנו מתמודדים בו זמנית עם עפיפונים וטילים ארוכי טווח של האויב המכוונים אל מרכזי האוכלוסייה בישראל. ועל מה שהיה אתמול, יש לי לומר רק שלוש מילים לחמאס - זו הייתה טעות". דובר חמאס, סאמי אבו זוהרי, הגיב לליברמן בטוויטר: "אנו אומרים לליברמן בשלוש (כך במקור) מילים: אל תטעו בהבנת הסבלנות שלנו"..

   

  הרמטכ"ל, רב-אלוף גדי איזנקוט אמר: "אירועי השבועות האחרונים מצפון ומדרום ממחישים את הנפיצות הגדולה. צה"ל פועל מסביב לשעון ביוזמה ועוצמה המוכרת היטב לאויבינו. נמשיך לפגוע במבקשי רעתנו, ונחזיר את הביטחון לתושבי הדרום, בדומה לשאר אזורי המדינה. אני משוכנע שנשיג את זה בתבונה ובנחישות ובהקדם".

   

  נאומי נתניהו וליברמן בטקס    (צילום: רועי עידן)

  נאומי נתניהו וליברמן בטקס    (צילום: רועי עידן)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  נזק לכביש בעוטף עזה (צילום: רויטרס)
  נזקי הירי לעבר יישובי עוטף עזה(צילום: רויטרס)

  חבלני משטרה אוספים רסיסי רקטה (צילום: EPA)
  (צילום: EPA)

   

  נשיא המדינה ריבלין מתייחס להסלמה בדרום    (צילום: רועי עידן)

  נשיא המדינה ריבלין מתייחס להסלמה בדרום    (צילום: רועי עידן)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  נשיא המדינה ריבלין אמר בטקס סיום קורס הקצינים כי "מדינת ישראל היא מדינה חזקה וצומחת. גם היום ישראל צריכה להגן על גבולותיה. חיי אזרחיה עצמאותה וריבונותה. המערכה על הבית לצערי עדיין לא תמה. בתקופה האחרונה אנו עומדים בפני אתגרים שונים בגובלנו הצפוני והדרומי. רק הלילה תושבי עוטף היו תחת מתקפה נפשעת נוספת של חמאס. אני רוצה לחזק את התושבים שעושים מאמץ עילאי לשמור על שגרת חייהם. איננו ששים אלי קרב. אבל אם תיקרא אלינו חלילה מלחמה, נמצא עצמנו בעימות בזירה אחת או יותר, נפעל בנחישות מול כל איום".

  ראובן ריבלין (צילום: רועי עידן)
  נשיא המדינה ריבלין בטקס(צילום: רועי עידן)

  חבלני משטרה אוספים רסיסי רקטה (צילום: EPA)
  (צילום: EPA)

  חבלני משטרה אוספים רסיסי רקטה (צילום: EPA)
  (צילום: EPA)

  נזק לכביש בעוטף עזה (צילום: EPA)
  (צילום: EPA)

  הזרועות הצבאיות של חמאס והג'יהאד האיסלאמי לקחו אחר הצהריים אחריות על תקיפה משותפת של שבעה מוצבים ישראליים במהלך הלילה בתגובה "לתוקפנות הציונית המתמשכת".

   

  בהודעה מטעמן נמסר: "אנו מדגישים את משוואת 'הפצצה בתגובה להפצצה' ולא נאפשר לאויב לכפות משוואות תוקפניות נגד עמנו וההתנגדות. ההנהגה הישראלית נושאת באחריות המלאה לכל תוקפנות ותשלם את המחיר על כך. כל הניסיונות לשבור את המחאה העממית הפלסטינית לא יצליחו. המוכנות והתגובה המהירה והמתואמת שלנו הן ההוכחה לכך שאנו מבצעים את מה שאנו אומרים".

   

  דובר חמאס, פאוזי ברהום, הוסיף: "זה ברור שישראל מנסה לכפות משוואה וכללי עימות חדשים מול ההתנגדות ברצועת עזה, והם: ישראל תמשיך להפציץ, להרוג ולתקוף, מבלי שההתנגדות תגיב. ישראל שוגה בהבנתה את האופי של ההתנגדות ברצועה. ההתנגדות ביצעה את חובתה להגן על רצועת עזה והעבירה מסר רציני לישראל: הפצצה תיענה בהפצצה. לא נאפשר לה לכפות משוואה חדשה על רצועת עזה והעם הפלסטיני. מי שהתחיל בהסלמה היא ישראל ועליה לשאת בכל ההשלכות והתוצאות של מעשיה".

   

  עשרות רקטות מול תקיפה בעזה

  היום בצהריים צה"ל ירה ליד חוליה שהפריחה בלוני תבערה בדרום רצועת עזה. לא דווח על נפגעים. כעבור כשעתיים צה"ל ירה שוב באמצעות כלי טיס ליד חוליה שניסתה לשגר עפיפוני תבערה בצפון הרצועה. גם במקרה זה דיווחו הפלסטינים, שטענו כי קבוצת המפריחים הותקפה על ידי מל"ט, כי לא היו נפגעים. במקביל, מהבוקר פעלו הכבאים בשש שריפות בגזרת עוטף עזה. בטרמפולינה ביתית ביישוב במועצת אשכול נחת בלון עם מנגנון בקצהו. חבלנים הוזעקו למקום.

   

  על רקע הלילה הסוער בדרום, שכלל עשרות שיגורים, תקיפות ויירוטים, הזהיר צה"ל מוקדם יותר את תושבי רצועת עזה כי חמאס מדרדר את רצועת עזה להסלמה. הדברים נכתבו בפוסט בערבית שפרסם דובר צה"ל בשפה הערבית אביחי אדרעי: "אלו הישגי חמאס בעימות הקודם - הרס, הרס והרס. דברי האיום של מנהיגי הארגון לא יסתירו את השורה התחתונה: חמאס מדרדר את רצועת עזה לכיוון הסלמה בניגוד לאינטרס של תושבי הרצועה. לחמאס לא אכפת מתושבי עזה".

  בלון תבערה נחת בחצר בית בעוטף עזה ()
  בלון תבערה בטרמפולינה בבית באשכול

  בלון תבערה נחת בחצר בית בעוטף עזה ()
  מנגנון ההפעלה של בלון התבערה

  התקיפות ברצועת עזה, הלילה

  התקיפות ברצועת עזה, הלילה

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  הפוסט של צה"ל פורסם על רקע לילה של אש בעוטף עזה עם עשרות שיגורי רקטות ופצצות מרגמה - אחת מהן התפוצצה ליד בית תינוקות ממוגן. התושבים נאלצו לשהות הלילה במרחבים הממוגנים, ואזעקות נשמעו ביישובים רבים. מערכת כיפת ברזל הופעלה וצה"ל הגיב בשלושה גלי תקיפות ברצועת עזה שבהן נפגעו עשרות מטרות.

   

  לאחר חצות תקפו מטוסי קרב של חיל האוויר שלושה יעדי טרור במתחם צבאי של חמאס בדרום רצועת עזה בתגובה להמשך שיגורי העפיפונים ובלוני הנפץ והתבערה אל שטח ישראל. תגובת חמאס לא איחרה לבוא. לפחות 45 רקטות ופצצות מרגמה נורו לאורך כל שעות הלילה. לפי הודעת צה"ל, חיל האוויר תקף בסך הכול 25 יעדים של חמאס לאורך רצועת עזה בשלושה גלים. באחרון שבהם הותקפו 11 יעדים "בארבעה מתחמים צבאיים של ארגון הטרור חמאס ביניהם מתחם אימונים תת קרקעי", נמסר.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "איזנקוט: נחזיר את הביטחון לדרום, ונשיג זאת בתבונה ובהקדם. נתניהו: העוצמה תגבר"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים